Almanya S.S.S

Almanya Vize Başvurusu İDATA
Almanya kısa dönem vize başvuruları, Almanya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu resmi yetkili kurum İDATA tarafından alınmaktadır. Kısa dönem vize başvuruları için İDATA’dan randevu alabilir ve istenilen evrakları randevu günü vize merkezine teslim edebilirsiniz. Kısa dönem vizeleri Schengen vizesi adı altında alınmaktadır. Schengen vizesinin seyahat edecekler için sunduğu 90 günlük bir seyahat süresi bulunmaktadır. Farklı nedenler ile yurtdışına çıkmak isteyen kişiler, Schengen vize başvurusunda bulunabilirler. Almanya’ya gitmek isteyen kişiler ise Almanya konsolosluğu tarafından vize işlemlerini yapmak için görevlendirilen İDATA kurumundan randevu alabilirler. Vize işlemleri için bazı belgeler gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişi ya da kişilerin bu belgeleri eksiksiz şekilde hazırlamaları gerekmektedir. Belgelerin hazırlanması konusunda İDATA kurumu yardımcı olmaktadır. Almanya vize başvurusu İDATA için gerekli olan belgelerin eksiksiz temin edilmesi önemli bir husus olmaktadır. Bu konu vize başvurusunun sonucu hakkında olumlu ya da olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Kurumdan randevu alındıktan sonra gerekli evrakları hazırlayıp, sonrasında randevu zamanı gelince İDATA vize merkezlerinde Almanya vize başvurusunu yapabilirsiniz.
Almanya Vize Randevu
Almanya’ya gidecek olan kişiler için ‘’Almanya vize randevu nasıl alınır?’’ sorusu çok sorulan sorulardan biri olmaktadır. Almanya vize randevusu, Konsolosluk adına hareket eden resmi kurum İDATA tarafından verilmektedir. İDATA online sayfasından ücretsiz olarak Almanya vize randevusu alabilir ve gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Farklı vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türleri uzun ve kısa dönem olarak sınıflandırılabilir. Bunların içinde de farklı türleri vardır. Örneğin; iş için ya da sadece seyahat amaçlı vize alınabilmektedir. Uzun süreli çalışma ve eğitim için de uzun dönem vize almak mümkümdür. Almanya uzun dönem vizeler için ise İDATA çağrı merkezlerinden telefonla randevu almanız gerekmektedir. İDATA vize merkezi Almanya için vize işlemlerinizi halletmek üzere görevlendirilmiş bir kurumdur. Bu kurum Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Almanya vize işlemlerinizi İDATA kurumu aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu işlem için belirli bir ücret alınmaktadır. Hizmet bedellerini İDATA internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Ya da telefon ile iletişim kurup ücretleri ve vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Uzun dönem vize randevularında İDATA tarafından kredi kartından randevu ücreti alınmaktadır.

 

Almanya S.S.SPin
Almanya S.S.S
İDATA İletişim
Yurtdışına çıkacak olan kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler genel itibariyle pasaport ve vize işlemleri olarak değerlendirilebilir. Yurtdışına çıkacak kişiler için vize almak zor bir mesele gibi gelmektedir. Vize işlemleri için yapılması gereken bazı prosedürler mevcuttur. Öncelikle seyahat amacınıza göre almanız gereken vize türü belirlenmelidir. Çünkü farklı vize türleri bulunmaktadır ve amacına uygun vize seçimi yapılması gerekmektedir. Vize türlerine göre de yapılacak işlemler değişiklik gösterebilmektedir. Almanya seyahati yapacak kişiler, Almanya vizesi almak için başvuruda bulunmaları gerekir. Almanya vizesi almak için Almanya konsolosluğunun yetkilendirdiği kurum olan İDATA’ya başvuru yapılması gerekmektedir. İDATA iletişim adresi olan 0850 460 84 93 numarasını çevirerek vize başvurusu için randevu alabilirsiniz. Ayrıca hafta içi her gün 09:00 ve 16:00 saatleri arasında İDATA vize merkezine giderek vize başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz. İDATA kurumu vize başvurunuz için sizlere yardımcı olacak ve yapmanız gereken işlemlerde yükünüzü hafifletecektir. Ancak vize başvurusu için İDATA kurumunun bir hizmet bedeli aldığını unutmayınız. Ayrıca vize ücreti de mevcuttur. Ücreti ödenmeyen vize başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır.
İDATA Randevu Ücreti
Türkiye’den İtalya ya da Almanya’ya seyahat edecek kişilerin yurtdışına çıkmak için gerekli olan işlemleri İDATA yardımı ile yapmaları mümkündür. İDATA İtalya konsolosluğu ve Almanya konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan ve vize işlemleri gibi yurtdışı için gerekli işlemleri yapması için görevlendirilmiş bir kurumdur. Bazı dolandırıcı kişiler kendilerini İDATA personeli ya da yetkili kişi olarak tanıtıp yurtdışı seyahati yapacak kişilerden ödeme talep etmektedirler. Bu konuda dikkatli olmak gereklidir. İDATA Almanya ve İtalya vizesi almak isteyen kişilere çeşitli hizmetler sunmaktadır. Türkiye’de 4 bölgede ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerin ikisi İstanbul’da bulunuyor. Biri Avrupa yakasında Gayrettepe’de bulunmaktadır. Diğeri ise Anadolu Yakası’nda Altunizade ofisidir. İstanbul dışında Bursa ve Trabzon’da da birer ofisleri bulunmaktadır. İDATA ile iletişim kurup, Almanya ve İtalya vizesi işlemleri hakkında destek alabilirsiniz. Uzun ve kısa dönem vizeler bulunmaktadır. Kısa dönem vizeler 90 güne kadar seyahat izni tanımaktadır. Uzun dönem vizeler ise ulusal vizeler olarak bilinmektedir. Vize işlemleri için İDATA ofislerinden randevu almanız gerekmektedir. İDATA randevu ücreti ise ulusal vizeler için 68 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Dil Kursu Vizesi Çalışma İzni

Almanya Oturma İzni ile Seyahat

Vfs Almanya Vizesi

Almanya Geçici Oturma İzni

Almanya Mavi Kart Oturma İzni

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya S.S.S” üzerine bir yorum
Yorum yapın