Almanya Gayrimenkul Oturma İzni

Almanya gayrimenkul oturma izni almak isteyen kişilerin öncelikle yatırım için onay alması gerekir. Gayrimenkul alımının ve bu konuda onay verilmesinin Almanya’da kolay olmadığının belirtilmesi gerekir. Almanya’da oturma izni alan kişilerin ilerleyen aşamalarda bunu süresiz oturum ve vatandaşlık talebine de ilerleyebileceğinin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Almanya gayrimenkul oturma izni talep adımlarında bireysel olarak başvurularınızı iletebileceğiniz gibi alanın uzmanları ile iletişime geçerek de süreci tamamlama fırsatınız olacaktır. Konusunda uzman olan danışmanlık firmaları oturum izni almanın daha kolay bir hal almasını mümkün kılar.

Yatırımcı Olarak Oturum İzni Nasıl Alınır?

Almanya gayrimenkul izni almak isteyen kişilerin dikkate alması gereken hususların başında şu alternatifler gelmektedir;

  • Almanya gayrimenkul izni almak isteyen kişilerin yatırımlarını hangi maddi kaynak üzerinden yağacaklarına ilişkin de bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Maddi kaynağın birikimi ile alakalı biri şüphe oluşturacak durum söz konusu ise onay verilmeyecektir.
  • Almanya’da yapılacak olan yatırımın ülkenin genel ekonomisine katkı sağlayacak konumda olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde onay verilecektir.
  • Daha öncesinde herhangi bir Avrupa ülkesinde oturum hakkı almış ya da ticaret yapmış olan kişilerin, Almanya’da bu konuda onay alması daha kolay bir hal alacaktır. Yatırım üzerinden başvurulan oturum izinlerinin uzun süreli vize kapsamında iletilmesi gerekmektedir. D tipi vize üzerinden başvuruların iletilmesine karar verilir.

Gayrimenkul oturma izni alınırken size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvuru sürecine dair gerekli olan incelemeleri tamamlayabilir ve başvurunun hangi safhada olduğunu inceleyebilirsiniz.

Almanya Gayrimenkul Oturma İzniPin
Almanya Gayrimenkul Oturma İzni

Almanya Gayrimenkul Oturma İzni; İdata Üzerinden İşlemlerinizi Tamamlayın!

Gayrimenkul oturma izni almak isteyen kişilerin oturum izinlerine dair dikkat etmesi gereken hususların başında başvuru formunun doldurulması gelir. Başvuru formunda bir sorun olursa ya da geçerli olan belgelerde; bilgilerde bir eksiklik olursa İdata aracılığı ile başvuru adımının şekillendirilmesi mümkün kılınmaktadır. İdata başvuru aşamasının yerine getirilme sürecinde belgeleri sunmak; ve başvurunuzu iletmek için öncelikli olarak randevu almanız gerekmektedir. Randevunuzu alırken talep ettiğiniz vize türüne dikkat etmelisiniz. Kısa süreli başvuru Schengen olarak tanımlanırken; uzun süreli kalmak isteyen kişilerin Ulusal Vize talep etmesi gerekecektir. Aldığınız randevuda bir sorun olursa revize etme hakkınız da vardır.

İdata başvuru adımlarının takip edilmesi konusunda da çok nitelikli ve pratik bir ara yüz geliştirmiştir. Başvurunun takip adımlarında sunulan bu pratik ara yüz sizin için referans numarası ile entegre edilecektir. Başvuru durumunuzu bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

Almanya Gayrimenkul Oturma İzni; Ret Yanıtı Alan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Gayrimenkul oturma izni için başvuruda bulunan fakat ret yanıtı alan kişilerin gerekçeli kararı beklemesi gerekir. Gerekçeli kararın sunulmasının sonrasında ret yanıtına ilişkin; daha detaylı bir şekilde bilgi alma fırsatını elde edeceksiniz. Gerekçeli karar kapsamında belirtilen hataların telafi edilmesi için uygun sistem özellikleri benimsenecektir.

Gayrimenkul oturma izni almak isteyen bireylerin ret yanıtı durumunda vize başvurusu sırasında ödedikleri tutarın kendilerine iade edilmeyeceğinin de bildirilmesi gerekir. Bu durum sadece Almanya’da geçerli değildir. birçok ülkede vize ret durumunda yatırılan harç tutarı kişilere iade edilmeyecektir.

Almanya Gayrimenkul Oturma İzni S.S.S

Gayrimenkul satın alan kişileri vatandaşlık sahibi olur mu?
Almanya’da gayrimenkul satın almak direkt olarak ülkede vatandaşlık sahibi olunacağı manasına gelmemektedir.
Gayrimenkul satın alımında katma değere destek nedir?
Almanya’da yapacağınız yatırımın katma değere destek olacak ve ülkenin ekonomik programına karşıt olmayacak nitelikte bulunması gerekir.
Her isteyen Almanya’da ev alabilir mi?
Güvenlik önlemleri, maddi kaynakların araştırılması gibi adımların sonrasında ancak ev alınmasına imkan tanınmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Oturma İzni; 25 Detaylı Açıklama

Almanya Oturma İzni ile Seyahat

Almanya S.S.S

Almanya Turist Vizesi

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın