Almanya’ya Otobüs İle Gitmek

Yabancı ülke seyahatlerini birçok farklı taşıt ile yapmak mümkündür. Genellikle ön plana havayolu taşımacılığı çıkarken, biraz uzun sürmesine rağmen Almanya’ya otobüs ile gitmek opsiyonu da kullanılabilir. Özellikle İstanbul’dan kalkan birçok Türk otobüs şirketi, bu ülkenin farklı şehirlerine gitmektedir. Dikkat edilecek olan hususlara göre hareket etmek önem arz eder.

Almanya’ya Otobüs İle Gitmek Hangi Firmalar Üzerinden Mümkündür?

Almanya’ya otobüs ile gitmek hem keyifli hem de çok zor olmayan bir işlem olmasıyla dikkat çekiyor. Türk otobüs firmaları arasında bu hizmeti sağlayan işletmelerin içerisinde, uzun yılların getirmiş olduğu deneyimle Ulusoy öne çıkar. İstanbul içindeki otogardan yolculuk başlar. Almanya otobüs seferi tek bir kent ile sınırlı değildir. Ülkedeki birçok şehre seyahat şansınız mevcuttur. Ücretler de buna göre farklılık arz eder.

Almanya’ya Otobüs İle Gitme Ücretleri Ne Kadar?

Almanya’ya otobüs ile gitmek isteyenlerin ödemesi gereken belli başlı meblağlar şöyledir;

  • Otobüsle Almanya’ya Ulusoy firmasıyla gitmek isteyen kişilerin öncelikle seçim yapmaları ve kente karar vermeleri gerekmektedir. Aynı zamanda tek yön ve gidiş ve dönüş olmak üzere iki farklı alternatifin de bulunduğunu unutmamak gerekiyor.
  • Düşük sezon ve yüksek sezon kavramları vardır. Düşük üzerinden meblağları söylemek gerekirse Stuttgart ve Nürnberg şehirleri için talep edilen fiyat 135 Euro şeklindedir. Tek yön için geçerlidir. Çift yön durumunda ise bu 243 Euro olmaktadır.
  • Karlshue şehrine 140 Euro ödeyerek gidebilir, hem gidiş hem de dönüş için 252 Euro ödeyebilirsiniz.
  • Başkent Berlin’e yapılacak olan seyahatlerde gidiş ve dönüş en ucuz 230 Euro şeklindedir.
  • En yüksek meblağ ise Almanya’nın; Bochum, Duisburg, Essen, Dortmund kentlerine yapılacak olan seyahatler için ödenir. 260 Euro’luk bir ücret söz konusudur.

Satın alma işlemlerinde iki farklı yol kullanılabilir. Bunlardan birisi online siteye erişim sağlamak, ardından üye olarak kredi kartıyla parayı almak şeklindedir. Diğeri ise en yakın şube üzerinden nakit bir biçimde ücreti vermektir. İkisinden birisine dilediğiniz gibi karar verebilirsiniz.

Almanya’ya Otobüs İle Gitmek İçin Hangi Belgeler Lazım?

Almanya’ya otobüs ile gitmek belli başlı belgelerin hazırlanması ve bunların sunulmasıyla mümkündür. Havayoluyla seyahat ederken istenen evrakların tümü bu tip bir yolculuk için de geçerlidir. Bunun bilincinde olarak pasaport sahibi olmanız şarttır. Ardından Schengen vize başvurusu yapılmalıdır. Seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyon evrakı olmalıdır. Aynı zamanda yanınızda kimlik kartının, 2 tane fotoğrafın bulunması şarttır. Bunların eksiksiz olması halinde otobüs yolculuğuna rahatlıkla çıkabilirsiniz.

Almanya'ya Otobüs İle GitmekPin
Almanya’ya Otobüs İle Gitmek

Almanya’ya Otobüs İle Gitme Süreci Nasıldır?

Almanya’ya otobüs ile seyahat İstanbul üzerinden yapılan bir yolculuk olarak dikkat çekmekte. Bunun ortalama 37 ile 45 saat arasında değiştiğini söylemek lazım. Almanya toprakları oldukça geniş olmasından dolayı zaman farklı vardır. İstanbul üzerinden araç kalkar. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki tesislerden bu süreç başlatılır. Uzun bir yolculuk olmasından dolayı bunun öncesinde birtakım hazırlıkların yapılması gerekmektedir.

Almanya’ya Otobüs İle Gitmenin Detayları Nelerdir?

Almanya’ya otobüs ile seyahat detaylarına baktığımız zaman uzun olmasına rağmen keyifli bir sürecin sizi beklediğini ifade etmek gerekmekte. Yol üstünde transit vize istemeyen ülkeler olması sayesinde çok fazla zaman kaybı ortaya çıkmaz. Pasaport kontrolü ise gümrük kapılarında gerçekleştirilir. Tek tek pasaportlar toplanır. Bunun ardından sorun bulunmaması halinde yolculuğuna devam edersiniz.

Almanya’ya Otobüs İle Gitmek S.S.S

Almanyaya otobüs ile gitmek mümkün mü?
Almanyaya otobüs ile gitmek bilet alınması ve Schengen vizesi sayesinde mümkündür.
Almanyaya otobüs ile gitmek ne kadar sürer?
Almanyaya otobüs ile gitmek 37 saatten 45 saate kadar sürecek olan bir yolculuk demektir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Almanya Vize Evrakları

Almanya Ziyaret Vizesi

Almanya Öğrenci Çalışma İzni

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Otobüs İle Gitmek” üzerine bir yorum
Yorum yapın