Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Euro gönderme farklı yollar üzerinden yapılır. Bu işlemi sorunsuz bir biçimde yapabilmek adına PTT tercih edilebilir. Buna özel olarak tanımlanmış işlem ücretleri mevcuttur. İlgili ülkede sadece Euro kullanılmasından dolayı hem yollanacak paranın hem de buna dair talep edilmiş komisyonun mutlaka Euro cinsinden olması temel bir kural olarak karşımıza çıkar.

Almanya’ya Euro Gönderme PTT ile Mümkün mü?

Almanya’ya Euro gönderme için birden çok yol olmasına rağmen özellikle işlem ücretlerinin düşük olmasından dolayı en fazla tercih edilen yöntem PTT’dir. Euro yollamak, bunun sonucunda belli bir komisyon vermek çok zaman alan bir işlem değildir. Süreç PTT şubeleri üzerinden çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanır. Almanya’ya Euro yollama bu anlamda kolaydır.

Almanya’ya Euro Gönderme PTT ile Nasıldır?

Almanya’ya Euro gönderme çerçevesinde ilk olarak size en yakın olan PTT şubesine gitmeniz gerekmekte. Bunun ardından ilgili vezneden Almanya Euro yollama işlemlerini başlatılır. Size bir form verilir. İçeriğine adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, adresinizi açık bir biçimde girmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda karşı tarafın da bilgileri Almanya’ya Euro gönderme işlemi için mutlaka olmalıdır. Ülke adı, şehir, adres, isim ve soyadının bu anlamda belirtilmesi yeterlidir. Size daha sonra bir kod verilir. Bu kodun karşı tarafa, yani paranın yollanacağı kişiye sunulması şarttır. Böylelikle süreç tamamlanır. Almanyaya Euro yollama süreci sırasında belli bir işlem ücretinin ödenmesi gerektiğini hiçbir zaman unutmamak lazım.

Burada bir diğer husus ise para yollama sırasında üç farklı yolun tercih edilebilmesidir. Bunların başında kişinin ismine gelmektedir. Yani ad ve soyadı ile para gönderilmesi konusunda hiçbir sorun yoktur. Ayrıca direkt olarak hesaba ya da ibana gibi seçeneklerin de olduğunu ifade edelim.

Almanya'ya Euro Gönderme | Almanya Euro GöndermePin
Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanyaya Euro Gönderme PTT ile Ne Kadar?

Almanyaya Euro gönderme ücreti farklılık göstermektedir ve şöyledir;

  • 1 ile 50 Euro arasında yapılacak olan işlemlerde sizden talep edilen kesinti ücreti 9 Euro olarak dikkat çekmektedir.
  • 01 Euro’dan başlayarak, 100 Euro’ya kadar gönderimlerde ise sizden 12 Euro alınmaktadır.
  • 01 ve 200 arasında bunun 21 olduğunu görmekteyiz.
  • 01 ‘den 400 Euro’ya kadar 33 Euro ödenmek zorundadır.
  • 01 ve 500 arası işlemlerde ise 35 Euro kesinti vardır.
  • En yüksek meblağ 9500.01 ile 10000 arasıdır. İşlem için talep edilen ücret ise 192 Euro şeklindedir.

Almanyaya Euro Gönderme Ne Kadar Sürede Tamamlanan Bir İşlemdir?

Euro olarak Almanyaya para yollama işlemlerinin hızlı ve basit olması söz konusudur. Anlık şekilde hesaba geçmektedir. Bu sadece PTT üzerinden gerçekleştirilen işlemler için geçerli değildir. Özellikle online olması sayesinde daha kolay şekilde tamamlanan mobil bankacılık için de aynı süre söz konusudur. Karşı taraf gün içinde parasını alabilir.

Almanyaya Euro Gönderme Bankalarla Mümkün mü?

Bankalar üzerinden Almanyaya Euro yollama işlemi her zaman mümkündür. Bunu için Ziraat Bankası ve İş Bankası tercih edilebilir. Gerek şube üzerinden gerekse de online internet bankacılığı sayesinde işlem tamamlanır. Dolar üzerinden kesinti yapılır. 100 dolara kadar 15 dolar ödenmelidir. 100 ile 200 arasında ise 20 dolar söz konusudur. 200’den 300’e kadar olacak işlemlerde 30 dolarlık bir kesinti vardır. Bunların tümünü göz önünde bulundurarak ona göre hareket etmek şarttır. Bu sayede sorunsuz işlem tamamlanır.

Almanya’ya Euro Gönderme S.S.S

Almanyaya Euro gönderme mümkün mü?
Almanyaya Euro gönderme birçok farklı kanal üzerinden kolaydır.
Almanyaya Euro gönderme limitleri nasıl?
Almanyaya Euro gönderme limitleri maksimum 10000 olarak karşımıza çıkar.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

Western Union’dan Almanya’ya Para Gönderme

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme” üzerine bir yorum
Yorum yapın