Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Almanya’ya kargo ücreti Ptt tarafından belirtildiği üzere minimum olarak 91.50 TL’dir. Bunu ödemeniz halinde kargo hizmeti ilgili kurum tarafından size çok kısa bir zaman dilimi içerisinde verilir. Aynı zamanda yollanacak kargonun ağırlığının büyük bir önem arz ettiğini unutmamak gerekiyor.

Ptt Almanya’ya Kargo Ücreti Ne Kadar?

Almanya’ya kargo Ptt kurumunun belirlemiş olduğu şu meblağlardan oluşmaktadır;

  • En alt yani maksimum 1 kg olarak tanımlanmış bir kargo olduğu zaman ödenmesi şart olan ücret 91.50 TL şeklinde karşımıza çıkar.
  • Bir başka örnek verecek olursak, 10 kg’lık bir kargoda işlem ücreti farklılık arz eder. 333 TL gibi bir para söz konusudur.
  • Aynı zamanda 20 kg için konuşacak olursak 643 TL’lik bir fiyatın yatırılması önem arz eder.

Bunlar, Almanya’ya kargo ücreti Ptt tarafından tanımlanmış meblağlardır. Ödeme işlemlerinde her zaman nakit paranın kabul edilmiş olduğunu da kesinlikle belirtmek gerekiyor.

Ptt Almanya’ya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Almanya’ya kargo ücreti hesaplama işlemlerinde baz alınan birtakım kriterler söz konusudur. Buna desi hesaplanması denilmektedir. Hacimsel bölen, yükseklik, boy ve en ölçülerine bakılmaktadır. Bunun ardından ödenecek olan para da netleşmiş olur. Almanya’ya kargo ücreti, 5 kilo için 178 TL’dir. Bu standart olarak tanımlanmış bir paket içindir.

Ancak eni 60, boyu 40 ve son olarak yüksekliği de yine 40 cm olduğu zaman istenen fiyat farklılık gösterir. Böyle bir kargo için talep edilen paranın 627.50 TL olduğunu görmekteyiz. Ptt şubesine gittikten sonra bunu vezneye ödemek şarttır. Bu sayede süreç de tamamlanmış olur.

Ptt Almanya’ya Kargo Nasıl Gider?

Ptt ile Almanya’ya kargo birkaç farklı şekilde gitmektedir. Bunlardan birisi express olarak ifade edilmiş kargo türüdür. En fazla 279 cm gibi bir sınır koyulmuştur. Yani bunun aşılmaması temel kural olarak karşımıza çıkar. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer şey ise kilogramın da 30 olması zorunluluğudur.

Eğer 30 kilodan daha çok olacak şekilde bir kargo yollanacaksa, daha değişik bir ulaşım yolunun öne çıktığını görmekteyiz. Hava kargo adı verilen kesintisiz bir hizmet vardır. Bunun özellikle kısa bir zaman dilimi içerisinde bozulabilecek ürünlerin yollanmasında tercih edilmesi hem alıcı hem de gönderici için çok büyük bir avantaj olacaktır.

Almanya'ya Kargo Ücreti PTTPin
Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Ptt Almanya’ya Kargo Yollama Takip İşlemleri Nasıl Olur?

Almanya’ya kargo ücreti Ptt meblağları görüldüğü üzere bu şekildedir. Birçok kişinin merak ettiği hususların başında ise kargonun nasıl ve hangi yolla takip edileceği gelmektedir. Yollama işleminin yapılmasının hemen sonrasında vezneden size bir barkod takip numarası sağlanır. Bunu hiçbir şekilde kaybetmemek gerekiyor. Çünkü takip işlemleri sadece bununla yapılabilmektedir.

Gönderi takip sitesine erişimi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bunu mobil cihazlar üzerinden de tamamlamak mümkündür. Karşınıza doldurulması gereken tek bir alan çıkar. Her bir satıra barkod numarasının girilmesi esastır. Bu numaranın da toplamda 13 haneden oluştuğunu görmekteyiz.

İlgili işlemin yerine getirilmesinden hemen sonra yan kısımda yer alan mavi renkli bir sorgula alanı vardır. Üzerine bir kere tıklanması esastır. Böylelikle kargonun o an için nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz. Bunun zaman almaması, kesin ve net bilgiler vermesi, göndericiler için büyük bir avantajdır.

Ptt Almanya’ya Kargo Ne Zaman Varır?

Almanya’ya kargo ücreti hesap numarası üzerinden ödendikten sonra en erken kargonun ulaşması 1 ile 4 günlük zaman dilimi arasında farklılık göstermektedir.

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT S.S.S

Almanyaya kargo ücreti ptt ne kadar?
Almanyaya kargo ücreti en az 91.50 TL’dir.
Almanyaya kargo ücreti nasıl ödenir?
Almanyaya kargo ücreti nakit bir şekilde ödenmelidir.

İlginizi Çekebilir;


Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’da PTT Çalışma Saatleri

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Kargo Ücreti PTT” üzerine bir yorum
Yorum yapın