Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’ya hangi kargo gider: Almanya’ya birçok farklı kargo şirketi üzerinden hemen gönderim yapmak mümkündür. Bunların başında PTT kargo gelmektedir. Aynı zamanda daha farklı işletmelerin de bu anlamda hizmet verdiklerini görmekteyiz. Fiyatların karşılaştırılması, buna göre karar verilmesi çok mantıklı olacaktır.

Almanyaya Ptt ile Kargo Yollanır mı? Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’ya hangi kargo gider: Almanya’ya kargo yollamak mümkündür. Bunun için ilgili paketin hazırlanması ve aynı zamanda kurallara uygun şekilde ambalajlanması büyük önem arz eder. Ardından ise express kargo seçeneğini gerekmektedir. Böylelikle kargonun çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yollanması mümkündür. En erken 1 en geç 4 günlük sürede adrese teslim edilmiş olmaktadır.

Almanya’ya express kargo ebatları farklılık arz eder. Buna göre 180, 240, 270 cm’i geçmemiş olan paketlerin yollanması esastır. Bunun haricindekiler ise diğer sistem üzerinden yollanmaktadır. Buna yurtdışı uçak kargosu adı verilmektedir. 30 kilogram sınırı söz konusudur. 30 kilonun aşılmasında devreye hava kargo girmektedir. Hava kargo sayesinde meyve, balık, sebze gibi kısa bir süre içerisinde bozulabilecek olan ürünler yollanır.

Almanyaya Ptt ile Kargo Yollama Ücretleri Nasıl?

Almanya’ya hangi kargo gider: Almanya’ya kargo ücretleri şöyledir;

  • 1 kilograma kadar olan kargolar için 91.50 TL ödemek şarttır.
  • Bunun yanı sıra 10 kilogram için belirlenmiş miktarın 333 TL olduğunu görmekteyiz.
  • 20 kilogram durumunda ödenmesi gereken ücret 643 TL’dir.

Almanya’ya kargo yollama aşamasında desi hesaplama formülünün kullanıldığını hemen ifade etmek lazım. Buna göre en, boy, yükseklik ve son olarak hacimsel bölen baz alınır. Bu da 5000 şeklindedir. Örnek verecek olursak; 5 kilo bir kargo, 178 TL üzerinden gönderilmektedir. Ancak bunun ebatları; 60,40 ve 40 şeklinde ise değeri 19.2 olacaktır. Sonucunda ödenmesi gereken fiyat da güncellenir ve 627.50 TL halini alır.

Almanya'ya Hangi Kargo GiderPin
Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’ya Ptt ile Kargo Takip Nasıldır?

Almanya’ya Ptt ile kargo gönderme işleminin tamamlanmasının ardından size özel tanımlanmış bir barkod verilir. Bunun üzerinde belli numaralar yer alır. Böylelikle anlık bir biçimde kargonun nerede olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Buna özel tasarlanmış PTT yurtdışı kargo takip web sayfası vardır. Erişimin hemen sonrasında en üstte bulunan kısa numaranın yazılması önem arz eder. Ardından butona bastığınız vakit, kargoya dair anlık bilgiyi rahatlıkla alabilirsiniz. Bu durum büyük bir avantajdır.

Almanya’ya Başka Kargo Şirketleriyle Paket Yollanır mı?

Almanya’ya hangi kargo gider: Kargom kolay adı verilen firma sayesinde ilgili paketinizi çok hızlı bir biçimde ve aynı zamanda para karşılığında yollayabilirsiniz. Burada dikkat çeken temel nokta ise işlemlerin TL yerine Euro üzerinden yapılmasıdır. Belirlenmiş skalaya baktığımız zaman 5 kg’lık bir kargo için firmanın 61 Euro aldığını görmekteyiz. Bu alt limittir.

Aynı zamanda daha ağır, örneğin 10 kg yollanacağı zaman ödenmesi gereken meblağ farklılık gösterir ve 100 Euro olur. 20 kg için ise 178.20 Euro belirlenmiştir. Nakit olarak ödenmesi şarttır. Kargonun boyutları da çok büyük bir önem arz eder. Şubeye giderek ya da online bir biçimde kurye isteyerek ilgili işlemi yerine getirebilirsiniz.

Almanya’ya Kargo Yollamak Uzun Sürer mi?

Almanya’ya kargo yollama süresi farklılık göstermekle beraber özellikle express seçimi söz konusu olduğundan bunun minimum 1 gün olduğunu görmekteyiz. 4 güne kadar zaman alabilir. Bunun haricinde 1 hafta ve 10 gün en üst sınırdır.

Almanya’ya Hangi Kargo Gider S.S.S

Almanyaya hangi kargo gider?
Almanyaya kargo yollamak PTT başta olmak üzere birçok firma ile mümkündür.
Almanyaya kargo ücretleri değişiyor mu?
Almanyaya kargo yollama ücretleri, taşınan malzemeye göre değişir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Almanya’da PTT Çalışma Saatleri

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya Oturma İzni Kaç Euro

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın