Almanya Oturma İzni Kaç Euro

Almanya oturma izni birden fazla çeşide sahiptir ve her birinin ücreti de değişim göstermektedir. Bu nedenle sık sık Almanya oturma izni kaç Euro sorusunu duymak mümkündür. Almanya oturma izni alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Oturma izinlerinin birden fazla olması nedeni ile doğru oturma iznine başvuru yapabilmek önem arz etmektedir.

Almanya Oturma İzni Kaç Euro Tutar

Oturma izni kaç Euro sorusu aynı zamanda dönemsel olarak da değişebilmektedir. Çünkü oturma izni çeşitlerine göre değiştiği gibi bu oturma izinleri de kendi içerisinde sürelere ayrılır ve süreye bağlı olarak ödenecek miktar da değişiklik gösterecektir. Daha az kalacak iseniz ücreti de daha az olacaktır.

Almanya oturma izinlerinden ilki standart oturma izni olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu oturma izninin süresi kısıtlıdır. Diğer bir oturma izni ise yerleşim izni olmaktadır. Bu izin içerisinde çalışma gibi uzun süreli birçok seçenek bulunabilir. Ancak şart olarak en az 5 sene Almanya’da oturma izni ile yaşanmış olması gerekmektedir. Bu süreçte sabıka kaydınız olmaması veya var ise ne gibi bir suç olduğu da önem arz etmektedir.

Bir diğer oturum izni ise AB kalıcı oturum izni olarak bilinmektedir. Ancak adından da anlaşılacağı üzere AB ülkelerinde de seyahat izni almış olduğunuz anlamına gelir. Ancak bu oturum iznini alabilmek için çok daha fazla şartı karşılamak gerekmektedir. Bazı durumlarda bu oturma iznine sahip olanların diğer AB ülkelerinde de barınmalarına izin verilmektedir.

AB mavi kart ise son yıllarda adı en çok duyulanlardandır. Özellikle hiçbir şekilde AB vatandaşı değilseniz veya olma ihtimaliniz yok ise ve üçüncü ülkeler grubundan bir ülkenin vatandaşı iseniz; bu oturma iznini alabilirsiniz. Ancak bu oturma iznini alabilmek için Almanya’da çalışıyor olmanız; veya eğitim alıyor olmanız gibi durumlar gerekmektedir. Almanya oturma kaç Euro sorusu özellikle bu kart için sıklıkla sorulmaktadır.

Almanya oturum kaç Euro sorusundan önce bunun dışında genel şartları sağlayabilmek önem arz etmektedir. Zaten hali hazırda ödenecek ücret vize harç ücreti olarak görülmelidir ve eğer şartlara uygun değilseniz bu ücret geri verilmeyecektir. Bu nedenle öncelikle şartlara uygunluk kontrol edilmelidir.

Almanya Oturma İzni Kaç EuroPin
Almanya Oturma İzni Kaç Euro

Oturma İzni Kaç Euro Mavi Kart

Oturma izni talep ederken eğer çalışmak için alıyorsanız yapacağınız iş ve bu işin yararı gibi faktörler önem arz etmektedir. Özellikle mavi kart 3.dünya ülkesi vatandaşları arasından Almanya’ya faydası olacak vatandaşlara verilmektedir. Belli bir yaşın üstünde olmamak ve hala ülkeye bir fayda sağlayabilecek olmak gibi faktörler de önem arz etmektedir. Eğer bu şartları sağlıyorsanız ardından Almanya oturum izni kaç Euro sorusu da sorulabilecektir.

Oturma izinleri geçici ve uzun süreli izinler olarak ikiye ayrılır. Almanya oturma kaç Euro sorusu da vize sürenize göre değişim gösterecektir. Geçici oturma izniniz 1 yıl ise 30 Euro, 1 yıldan daha uzun ise 18 Euro ödemeniz gerekir. Bunun uzatma ücretleri de söz konusudur.

Uzun dönemli oturma izni alacaksanız burada Almanya oturum kaç Euro diye sormanıza gerek kalmaz çünkü burada 85 Euro bir ücret net bir biçimde belirlenmiştir. AB mavi kart sahibi olmak istiyorsanız başvuru için; 100 Euro ve ardından süreye bağlı olarak 96 veya 93 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Almanya Oturma İzni Kaç Euro S.S.S

Almanya oturma izni kaç Euro olmaktadır ve Türkler için ücret farklı mıdır?
Türkler Almanya’da oturma izni için ilk başvurunun ardından 28,8 Euro ödemelidir.
Almanya’dan mavi kart almak istiyorum ancak süreye Almanya oturma izni kaç Euro olmaktadır?
3 aylık mavi kart ücreti 96 Euro iken 3 aydan uzun süreli mavi kart 93 Euro’dur.
Oturma izni sonuçları ne zaman açıklanmaktadır?
En geç bir ay içerisinde sonuçlar sizlere iletilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Alman Vatandaşlığı Kaç Yılda Alınır?

Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar

Alman Vatandaşlığı Mavi Kart

Almanya Mavi Kart Oturma İzni

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturma İzni Kaç Euro” üzerine bir yorum
Yorum yapın