Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar

Almanya oturma izni için ilgili pek çok soru sorulsa da en sık rastlanan ve merak edilen soru Almanya oturma izni kaç günde çıkar sorusudur. Çünkü oturma izinlerinin genellikle acil bir biçimde sonuçlanması gerekmektedir. Buna pek çok örnek vermek mümkündür.

Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar; Süresi Uzar Mı?

Oturma izinleri birden fazla çeşide sahiptir. Bunlardan biri de aile birleşimi vizesi olmaktadır. Aile birleşimi vizesi bir oturma izni olmakla birlikte hızlı bir biçimde elde edilmesi gerekmektedir. Özellikle aile birleşimi vizesi nedeni ile alınan oturma izninden faydalanmak isteyen eşler, çocuklar ya da ebeveynler bulunmaktadır. Bu gibi durumlar odlukça acildir ve bu nedenle Almanya oturma izni kaç günde çıkar sorusunu duymak mümkündür.

Ancak oturma izni kaç günde çıkar sorusunu sorarken bundan önce sizin evrakları ne kadar hızlı hazırladığınız da önemlidir. Çünkü oturma izinleri birden fazla enden ile alınabilmekle birlikte her birinin evrakları farklıdır. Çalışmak için ayrı evraklar gerekirken evlilik sonrasında ayrı evraklar gerekmektedir. Bu nedenle oturum izninin kendisi kadar evraklarını hazırlamak da uzun sürmektedir.

Almanya’da oturum izni alma sebebiniz ne olursa olsun evrakları eksiksiz ve hızlı toparlamak önem arz etmektedir. Bu sayede vize sonuçlarınız da daha erken açıklanacaktır. Ancak en geç açıklanan oturma izni aile birleşimi vizesi olmaktadır. Bu uzun süreli oturma izni grubundan olup incelenmesi gereken evrak sayısı en fazla olandır. Bunun dışında eğitim veya çalışma gibi durumlarda da oturma izni alınmak ile birlikte burada evrak sayısının daha az olması nedeni ile sonuçlar daha hızlı açıklanacaktır.

Almanya oturma izni alırken evrakların eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü konsolosluk sonrasında ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu durumda da vize başvuru süreciniz çok daha fazla uzayacaktır. Ya da ek evrak talebinde bulunmadan vizenizi reddetme hakları da bulunmaktadır. Buna karşılık sizler de vize reddi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak evrak eksikliği söz konusu ise Oturma izni kaç günde çıkar sorusunun cevabı daha da fazla uzayacaktır.

Almanya Oturma İzni Kaç Günde ÇıkarPin
Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar

Oturma İzni Kaç Günde Çıkar Konsolosluk

Oturum izni kaç günde çıkar sorusu biraz da konsolosluk ile alakalıdır. Konsolosluğun o dönem yoğunluğu olup olmaması buradaki temel noktalardan biridir. Birçok vize geç açıklanıyor ise konsolosluğun ek bir yoğunluğu olduğu anlaşılmalıdır; ve bu gibi durumlarda pek çok konsolosluk sürekli aranmak istemediklerini ve; sonucu beklemeleri gerektiğini de belirtmektedir.

Oturum izni kaç günde çıkar ve Almanya oturma izni başvurumu nerede yapmalıyım soruları sık sık bir arada duyulmaktadır. Almanya’da yapıldığında daha kısa sürdüğünü söyleyen olsa da bu bir değişikliğe sebep olmayacaktır. Herhangi bir ülkede Almanya konsolosluğu olduğu sürece oturma izni başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya oturma izni yukarıda belirtildiği gibi vize tipine göre farklı sürelerde sonuçlanmaktadır. Oturum izni kaç günde çıkar sorusu için ise örneğin aile birleşimi için oturma izni alınacak ise bu 3 ay kadar sürebilmektedir. Ancak genellikle diğer oturma izinleri birkaç hafta içerisinde rahatlıkla sonuçlanmaktadır. Bu süreye ek evrak talepleri dahil değildir.

Oturum izni kaç günde çıkar ve çıktıktan sonra ne kadar sürede Almanya’ya gidebilirim soruları için ise öncelikle vize çıktıktan sonra gerekli vizeyi alabilmeniz gerekmektedir. Vize ve bu aşamada verdiğiniz pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar S.S.S

Almanya oturma iznim sonuçlandığında başvuru yaptığım yerden farklı bir ülkede isem ne yapmalıyım?
Bu bir şeyi değiştirmez, bulunduğunuz ülkedeki Alman konsolosluğuna gidip bu süreci yönetebilirsiniz.
Almanya oturma iznim tahmin edilen süreden daha geç çıktı; bu nedenle uçak biletim iptal oldu. Ne yapmalıyım?
Almanya bu konuda net bir tarih vermemektedir ve bu nedenle bir sorumluluk almamaktadır.
Almanya oturma izni başvurum için benden alınan ücret reddedilmesi halinde geri verilir mi?
Bu ücret konsolosluk ve evraklar için yatırılan harç ücreti olup geri verilmemektedir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Oturma İzni Kaç Euro

Alman Vatandaşlığı Kaç Yılda Alınır?

Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar” üzerine bir yorum
Yorum yapın