Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar

Almanya oturma izni birden fazladır. Bu nedenle her oturma izni de birbirinden farklı sürede sonuçlanmaktadır. Bu nedenle öncelikle Almanya oturma izinlerini bilmek gerekmektedir. Ardından Almanya oturum izni ne kadar sürede çıkar sorusunu sormak mümkündür.

Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar; Bilgi

Almanya oturma izni ile ilgili akıllarda pek çok soru bulunmaktadır. Bunlardan biri de Almanya oturma izni ne kadar sürede çıkar sorusudur. Almanya oturma iznini sonuçlanması için net bir tarih verilmesi mümkün değildir. Ancak pek çok yorumdan ve deneyimden faydalanarak ortala bir tarih verebilmek mümkündür.

Almanya oturum izni ne kadar sürede çıkar ve ortalama tarihi geçince ne yapılmalıdır soruları sorulsa da açıkçası verilen tarih konsolosluk tarafından verilen bir tarih olmayacaktır. Konsolosluğun o süreçte yoğun olup olmamasına bağlı olarak vizeniz ortalama tarihten çok daha önce veya çok daha geç açıklanabilmektedir.

Bu süreçte ise Almanya oturma izni ne kadar sürede çıkar gibi sorular ile konsolosluğun sık sık aranmaması istenmektedir. Pek çok kişi bu gibi durumlarda sık sık konsolosluğu arasa da ne Almanya konsolosluğu ne de başka bir konsolosluk bu süreçte herhangi bir tarih ve net bir gün asla vermez.

Bu nedenle tek yapmanız gereken uçak biletini çok ileri bir tarihe almak ve ardından beklemektedir. Bu konuda bilgi almak istiyorsanız size başvuru sonrasında verilen referans kodu ile internet üzerinden başvurunuzu takip edebilirsiniz. Mail yolu ile olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır. Sık sık Almanya oturum izni ne kadar sürede çıkar demeniz gerekmemektedir. Ancak risk almamak adına bilet muhakkak geç bir tarihe alınmalıdır.

Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede ÇıkarPin
Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar

Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürer

Almanya oturum izni çeşitleri 4 gruba ayrılmaktadır. Bunlar süreli veya süresiz olmaktadır. Aynı zamanda AB oturma izni ile Mavi kart seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçeneklerden size en uygununu seçebilirsiniz. Ancak süreyi asıl belirleyen şey oturma izni alma sebebinizdir. Eğer aile birleşimi nedeni ile oturma izni alıyorsanız; açıklanması 1 ay ile 3 ay arasında sürmektedir. Ancak bunun dışında çalışma ya da eğitim gibi sebepler nedeni ile oturma izni alıyorsanız bu durumda daha erken açıklanması mümkündür. Almanya oturma izni ne kadar sürede çıkar derseniz vize türünüze bağlı olarak ortalama bir süre belirleyebilirsiniz.

Oturma izni ne kadar sürede çıkar ve ne kadar beklemek gerekir gibi sorular için bilinmesi gereken ilk şey vize türüdür. Yukarıda belirtilen vize türlerine bağlı olarak oturum izinleri de değişecektir. Örneğin aile birleşimi vizesinin evraklarını hazırlamak dahi oldukça uzun sürmektedir ve en fazla evraka sahip vizelerden biridir. Bu nedenle de süreç sanılandan daha uzundur.

Ancak eğitim ve çalışma için Almanya oturma izni ne kadar sürede çıkar derseniz bu vizelerin evrakları pek fazla değildir ve hem sizin bu evrakları hazırlamanız hem de incelenmesi çok daha kolay olacaktır.

Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar S.S.S

Almanya oturum iznini uzatmak için de aynı süre geçerli midir?
Evet, uzatma işlemi aslında yeniden oturum izni almaktır ve herkes ile aynı sürece tabi olursunuz. Bu nedenle oturum izni bitmeden bir sonrakinin başvurusu yapılmalıdır.
Almanya oturum izni almak için beklerken Almanya’da kalabilmek mümkün müdür?
Ziyaret vizesi, turist vizesi gibi vizeler ile kalabilmeniz mümkündür ancak şartlar karşılanmalıdır.
Almanya oturum izni alırken eksik evrak olması durumunda ne yapılmalıdır?
Bu konsolosluğun insiyatifine bağlı olarak sizden ek evrak istenebilmektedir. Ancak bazı durumlar da ret verilmesi de mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Ziyaret Vizesi

Almanya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar

Almanya’da Haftalık Çalışma Süresi

Almanya Oturma İzni; 25 Detaylı Açıklama

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturum İzni Ne Kadar Sürede Çıkar” üzerine bir yorum
Yorum yapın