Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

Schengen vize ücreti yapmadan başvurunuz dikkate alınmaz. Bu nedenle ödeme önemlidir. Vize ücretine dair tüm detayla yazımızda.

Schengen Vize Ücreti Neleri Karşılar?

 • Vize ücreti başvuruda ki tüm masrafları karşılamak için ödenir.
 • Vize ücretinizi ödemediğiniz sürece başvuru yaptığınız yer önemli olmaksızın vize başvurunuz incelenmez.

Schengen Vizesinin Ücreti Nedir?

 • Schengen vize ücreti için yetişkinlerin tamamı için miktar 80 Euro’dur.
 • 6 ve 12 yaş arasında ki çocuklar için ücret 40 Euro
 • 6 yaş altında ki kişiler için ise vize ücreti yoktur.
 • Başvuru yapılırken bazı kişiler içinde ücret alınmaz.

Bu kişiler diplomatik pasaportlu kişilerdir. Kar amacı gütmeyen etkinliklere katılan 25 yaş altındaki kişiler de vize ücreti alınmaz. Araştırma için seminere veya bilimsel konferansa katılacak görevliler yine bu ücretten muaf tutulur. Eğitim için bölgeye giden öğrenci ve öğretmenler için vize ücreti zorunluluğu yoktur.

Ödememi Nasıl Yaparım?

Schengen vize başvuru ödemesi için başvurular farklı prosedürler üzerinden ücret kabul edilebilir. Genellikle ödeme başvuru yapacağınız konsolosluk veya elçilik üzerinden yapılır. Çek, nakit veya havale üzerinden ödemenizi yapabilirsiniz. Ödemeyi yapmak için en kesin yöntem konsolosluk ile iletişime geçmektir.

Ödememi Ne Zaman Yaparım?

 • Her konsolosluk veya ülke başvuru sürecinde farklı ödeme talebi ve farklı zaman sunabilir. Ancak başvuru ücretinizi her zaman görüşme gerçekleştirilmeden ve belgeler yapılmadan önce ödemeniz gerektiğini unutmayınız.
 • Bazı konsolosluklar başvuru formunu doldurmadan önce internet üzerinden ödeme yapmanızı isteyebilir.
 • Vize ücreti başvuru görüşmesinde merkeze elden olarak yapılabilir.
 • Başvuru sürecini başlattığınızda ödemenizi ne zaman ve hangi kanal üzerinden yapacağınız net bir şekilde aktarılır.
 • Ödemenizi yapmak için sorularınızı konsolosluğa sorarak da kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ödemeyi Hangi Para Biriminde Yapmam İsteniyor?

Vize ücreti ödemelerini Euro veya yaşadığınız ülke para birimine göre yapabilirsiniz. Ülkenizin para birimi üzerinden işlem gerçekleştirecekseniz miktar günlük kur üzerinden yapılır. Ödemeniz dövize çevrilir ve size ödeme yaptığınıza dair bir dekont verilir.

Schengen Vize Ücretlerinin Hepsi Aynı Mıdır? Farklı Schengen Vizesi Türlerinin Ücretlerinde Değişiklik Görülür Mü?

Schengen vize türlerinde süre, giriş sayısı ve amaç ücreti değiştirmez. Yani turistik gezi için vize alacaksanız bir giriş içinde çok giriş içinde aynı ücret ödemesi yapılır. Daha uzun süresi kalacaksanız ancak ücret ödemesi artar. Vize miktarı seyahat amacına göre de değişiklik göstermez. Eğitim vizesi turistik vize veya ticari ödemelerin hepsi aynı miktardır.

Eğer Schengen Başvurum Reddedilirse, Paramı Geri Alabilir Miyim?

Başvurunuz herhangi bir sebepten dolayı reddedilirse ödemenizi geri alamazsınız. Bazı istisnalar için ödeme alınabilir. Bunlar:

 • Başvuru yaptığınız merkez karar için gerekli yetkiye sahip değilse,
 • Biyometrik bilgiler için çıkmadıysa,
 • Geçersiz ek seyahat belgesi verdiyseniz,
 • Başvuru formu sorunlu ise

Başvurunuzu geri çekerek yeniden başvurabilirsiniz.

Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

Schengen vize ücreti ne kadar, başvuru nasıl yapılır? Schengen üye ülkeleri için bordo pasaport sahiplerinden vize istenir. Ancak 180 günlük süreçte 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için yeşil, gri ve siyah pasaport hamillerinden vize talep edilmemektedir.

Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Schengen vize ücreti ne kadar, vize harcı nereye yatırılır? Bunlar ve benzer konular için Eray Tur güvencesiyle hizmet veren Schengenvize.com sisteminden bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz destek hattı ve acil vize başvuru hattını arayarak vize başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vize ücretleri dahilinde;

 • Almanya Vize ücreti 145 $
 • İngiltere vize ücreti 200 $
 • Fransa vize ücreti 145 $
 • İtalya vize ücreti 145 $

Olarak güncellenmiştir. Vize başvuru işlemleri için https://schengenvize.com/ linkinden erişim sağlayabilir ve işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Hızlı Vize Başvurusu

Schengen vize ücreti ne kadar, vize harcı ne zaman yatırılır? Vize başvuru belgeleri içerisinde harç yatırım dekontu da yer alıyor. Konsolosluk randevu öncesinde vize harç ücretinin yatırılmış olması gereklidir. Belgelerle birlikte yatırım dekontunu iletebilirsiniz.

Hızlı vize başvurusu ve acil vize işlemleri için mobil aramalarınızı +90 (532) 176 62 46 telefon numarası üzerinden sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm vizeler için ücretsiz danışma hattı olan +90 (850) 307 94 62 numarasını arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Almanya Schengen Vize Başvurusu

Schengen vize ücreti ne kadar, başvuru işlemleri için neler gereklidir gibi konular için Schengen Vize sisteminden detaylı bilgi alabilirsiniz. Almanya seyahatlerini için gerekli olan vize evraklarını;

 • Schengen vize evrakları
 • Turistik ve ticari vize evrakları
 • Ziyaret ve ticaret vize evrakları
 • Öğrenci vizesi evrakları

Gibi farklı seçeneklere göre temin edebilirsiniz. Almanya Schengen vizesi için konsolosluk randevusunu, danışmanlarla görüşerek hemen gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Schengen Vize Başvurusu

İtalya Schengen vize ücreti ne kadar, çocuklar için vize harç ücreti ne kadar? İtalya’ya turistik amaçlı seyahat edecek olan Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular, online sistem üzerinden başvuru yapabilirler.

6 ay içinde 3 aydan uzun olmayan seyahat programları için umuma mahsus pasaport sahipleri, vizeye tabidirler. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahipleri, 3 aya kadar olan turistik seyahatleri için vizeden muaftırlar.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Schengen vize başvuruları için gerekli evraklar ile işlem sağlayabilirsiniz. İngiltere’ye seyahat etmek için Birleşik Krallık vize başvurusu yapılır. Birleşik Krallık topraklarında olan 4 ülkeye İngiltere vizesi ile giriş yapılabilir.

Fransa Schengen Vize Başvurusu

Fransa Schengen vize ücreti ne kadar konusunda, ek hizmet bedellerine göre işlem yapıldığını belirtmeliyiz. Fransa turistik vizesi veya uzun süreli ulusal vize başvurularınız için online sistem üzerinden ya da telefonla irtibatta geçebilirsiniz.

Fransa Schengen vize işlemlerinizde evrak gönderimleriniz ve bilgilendirme için info@eraytur.com e-posta adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

S.S.S

Schengen Almanya vize harcı ne kadar?

Almanya Schengen vize harç ücreti, 145 USD’dır.

İngiltere vize ücreti ne kadar?

Birleşik Krallık İngiltere vize ücreti 200 USD’dır.

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa Schengen vizesi 7 ila 10 iş gününde çıkar.

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın