Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek

Bilişim sektöründe üst sıralarda bulunan ülkelerden birisi olan Almanya, her dönem yazılımcı kabul etmektedir. Kapılarını birçok farklı ülkeye açarken bunların arasında Türkiye de vardır. Almanya’ya yazılımcı olarak gitmek, öncesinde bir davetiye alınması halinde çok daha kolay bir işlem olacaktır. Dil bilmek, diploma denkliğini sağlamak gibi farklı prosedürler söz konusudur.

Almanyaya Yazılımcı Olarak Gitmek İsteyenler Dil Bilmeli mi?

Almanyaya yazılımcı olarak gitmek belli şartların sağlanmasının ardından mümkündür. Bunun için istenilen ilk koşula baktığımız zaman Almanca şartının olduğunu görmekteyiz. Her ne kadar yazılım dili İngilizce olsa da, bunu bilmek size birçok farklı konuda kolaylık sağlayacaktır. Türkiye’den alınmış ve Goethe dil kursu üzerinden sağlanmış sertifika kabul edilir. Bunu kanıtlamanız gerekmektedir. Belge sunulmalıdır.

İstenilen dil seviyesine baktığımız zaman B2 ibaresi karşımıza çıkar. Almanyaya yazılımcı olarak gitmek isteyenlerin bunu ilgili makama vermek zorundadır.

Almanyaya Yazılımcı Olarak Gitmek Davetiye ile Nasıl Mümkün?

Almanyaya yazılımcı olarak gitmek davetiye sayesinde her daim daha kolay bir işlem olmasıyla öne çıkıyor. Buna göre özellikle iş bulma ve arama sürecinin çok başarılı bir biçimde yapılması lazım. Online siteler üzerinden bunun gerçekleştirilmesi mümkündür. Gerçekleştirilmiş başvuru sonrasında size geri dönen bir firma olduğundan yapılacak olan şey çok basittir. O da davetiye talebinde bulunmaktır. Bunun vize alım sürecini her daim daha kolay hale getirmiş olduğunu unutmamak gerekiyor.

Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek İçin Hangi Standart Evraklar İstenir?

Almanya’ya yazılımcı olarak gidecek olanların standart şu evrakları toplaması lazım;

  • Standart evrak denildiği zaman akla gelen ilk belge elbette pasaporttur. 3 aylık olması kaydıyla bir geçerlilik şartı aranır.
  • Ayrıca iki adet biyometrik fotoğraf
  • Nüfus bilgilerinin çok açık bir biçimde yer aldığı, e devlet üzerinden alınması şart olan tam vukuatlı örnek olmadan giriş söz konusu değildir.
  • Yolculuk ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren hesap döküm evrakları talep edilmektedir.
  • Kalınacak otelin rezervasyonu, uçuş bilgileri, form, dilekçe, vize ücreti ödendi dekontundan sonra başvuru için gerekli bu evraklar tamamlanmış olur.
Almanya'ya Yazılımcı Olarak GitmekPin
Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek

Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek İçin İstenen Diğer Belgeler Nelerdir?

Almanca’ya yazılımcı gidişi için talep edilen daha farklı evraklar da mevcuttur. Yani klasik vize belgelerin haricinde tamamen işiniz ve bu konuda sahip olduğunuz deneyimi resmi dokümanlar üzerinden konsolosluğa ulaştırmanız çok önemlidir. Yazılımcılar diplomalarını ibraz etmek zorundadırlar. Bunun üzerinde kaşe ve imza olmaması halinde kesinlikle kabul edilmez.

Daha önceden çalışılan yerlerin de iş deneyimi adı altında yazılı evrak üzerinden verilmesi sizin için büyük bir avantaj anlamına geliyor. Eğer bir davet söz konusuysa bunu mutlaka dosya içerisine eklemelisiniz. Tüm bunların yanı sıra sağlık raporu da isteniyor. Elbette dil bildiğinizi gösteren evrakın olması da gerekmektedir. Böylelikle talep edilmiş evraklar başarılı bir biçimde tamamlanmış olacaktır.

Almanyaya Yazılımcı Olarak Gitmek İçin Diploma Denkliği Nedir?

Almanya’ya yazılımcı olarak yerleşmek isteyen kişilerin diplomasının denkliği zaman zaman talep edilmektedir. Bu konuda meslekten ötürü çok net bir kural yoktur. Fakat buna her daim hazırlıklı olunması lazım. O yüzden diplomaya ek olarak alınmış derslerin listesi, bunlardan alınan notlar ve benzeri bilgilerin başarılı şekilde sunulması esastır. Gerekirse sınav prosedürü de söz konusu olduğundan, bunu geçmek gerekmektedir.

Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek S.S.S

Almanyaya yazılımcı olarak gitmek mümkün mü?
Almanyaya yazılımcı olarak, hem davetiye hem de iş arama vizesi ile gitmek mümkündür.
Almanyaya yazılımcı olarak gitmek için ne yapmak lazım?
Almanyaya yazılımcı olarak gitmek adına ilgili evrakların hazırlanması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Almanya Vize Evrakları

Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek

Uzun Süreli Almanya Vizesi

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın