Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya’ya davetiye ile gitmek mümkündür. Bunu için Almanya’da yaşayan bir kişinin sizi davet etmesi gerekmektedir. Bunlar akraba olacağı gibi yakın bir arkadaş da olabilmektedir. Süreç ise resmi bir biçimde yürütülmüş olmasından dolayı ilgili davetiyenin kurallara uygun şekilde kaleme asılması büyük önem arz eder. Böylelikle herhangi bir sorun da çıkmamış olur.

Almanyaya Davetiye İle Gitmek İçin İstenen Evraklar

Almanyaya davetiye ile gitmek isteyenler, şu evrakları sunmak zorundadırlar;

  • Pasaport her zaman istenir. Bunun 2 sayfası boş olmalı ve ayrıca geçerlilik süresinin minimum 90 gün olması gerekmektedir.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olmadan, size davetiye verilmiş olsa bile gitmeniz mümkün değildir. Kimlik kartı fotokopisini de unutmamak gerekiyor.
  • Biyometrik fotoğraf bu sürecin bir parçasıdır. Buna göre 3.5 ve 4.5 gibi ölçüler öne çıkar. Eski resimlerin kabul edilmesi gibi bir durum ise yoktur.
  • madde olarak tanımlanmış yani ikamet kanuna göre başvuru formunun doldurulması şarttır.
  • Vize davetiye ya da bir diğer deyimle istek mektubu olmalıdır.
  • Finansal durumun gösterilmesi önemlidir.
  • Vize harcı, uçuş rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası olmak zorundadır.
  • Dilekçe bir diğer talep edilen evrak olarak karşımıza çıkıyor.

Almanyaya Davetiye İle Gitmek İçin İstenen Meslek Evrakları Nelerdir?

Almanyaya davetiye ile gitmek, aynı zamanda belli meslek evraklarını da gerektirmektedir. Memur ya da ücretli bir biçimde çalışanlar; SGK dökümü, vize izin belgesi, işin ne olduğunu gösteren evrakı vermek zorundadır.

Bunun yanı sıra çiftçilerin Ziraat odası üzerinden almış oldukları belgeyi sunmaları gerekmektedir. Emekliler ise bu durumlarını kanıtlamalıdırlar. Öğrenci olarak gitmek isteyen kişiler, okudukları okuldan bir öğrenci belgesini elde etmeleri temel kriterlerin içerisinde öne çıkar. Firma sahipleri ise vergi levhası, ticaret sicil gazetesinin fotokopisi, sanayi ya da ticaret odası kaydını sunmakla yükümlüdürler.

Almanyaya Davetiye İle GitmekPin
Almanyaya Davetiye İle Gitmek

Almanyaya Davetiye Nasıl Olmalı? Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanyaya davetiye, belli kurallar ışığında yazılmak zorundadır. Sizi davet eden kişi bunu resmi kriterler ve dil çerçevesinde kaleme almalıdır. Her zaman ilgili davetiye içerisinde tarih olmak zorundadır. Konsolosluğa hitaben yazılmış olacağını unutmayın. Kimlik bilgilerinizi, adresinizi, davet edilecek kişiyle olan yakınlık derecenizi belirtmelisiniz. Bunun sonrasında ilgili şahsın kimlik ve iletişim bilgilerine de davetiye içerisinde yer verilmelidir. Konsolosluk bunu çok ayrıntılı bir biçimde inceleyeceği için hiçbir şekilde hata yapılmamalıdır.

Almanyaya Davetiye İle Gitme Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanyaya davetiye ile gitme vizesi, en erken 7 gün içerisinde çıkar. Ancak bu sürenin zaman zaman sarkması gibi durumlar da karşımıza çıkıyor. Özellikle konsoloslukta yaşanan aşırı yoğunluk bunun temel nedenlerinden birisidir. Böyle durumlarda 15 gün ve hatta bir aya kadar uzaması olasılıkların içinde yer alıyor.İşte bu yüzden Almanya seyahat uçak rezervasyonunun açık tarihli bir biçimde yapılmış olması size avantaj sağlar. Böylelikle biletiniz yanmamış olur. İlgili kuralı hiçbir zaman unutmamak önemlidir.

Almanyaya Davetiye İle Gitme Vizesi Ne Kadar?

Almanyaya davetiye ile seyahat vizesi için belli bir ücret ödemek şarttır. 80 Euro ödeme şartı söz konusudur. Bunu bizzat işlemleri konsolosluk üzerinden yaparken mutlaka ödemelisiniz. Banka havalesi yapılması gerekmektedir. En çok merak edilen hususların başında TL’nin kabul edilip edilmediği gelir. Bu konuda koyulmuş olan bir sınır, kural veya limit yoktur.

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek S.S.S

Almanyaya davetiye ile gitmek nasıl olur?
Almanyaya davetiye ile gitmek için bunun adınıza düzenlenmesi en temel kuraldır ve vize de olmak zorundadır.
Almanyaya davetiye kim tarafından yollanır?
Almanyaya davetiye ile gitmek için orada yaşayan kişinin davetiye yollaması esastır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Vize Evrakları

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek

Almanya’ya Otobüs İle Gitmek

Almanya Hasta Ziyareti Vizesi

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Davetiye İle Gitmek” üzerine bir yorum
Yorum yapın