Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek

Almanya’ya dil okuluna gitmek iki farklı zamanla sınırlı şekilde yapılabilir. Bunlardan birisi maksimum 90 güne kadar olacak olan süre zarfında söz konusudur. Bunun yanı sıra 90 günü aşan dil okulu için de bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Buna dil okulu veya eğitim vizesi adı verilmektedir. Koşulları sağlarken, sizden istenen evrakları temin etmeniz temel bir kuraldır.

Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek İçin Vize Türleri

Almanya’ya dil okuluna gitmek isteyenler için şu opsiyonlar sunulmuştur;

  • Almanyaya dil okulu için 90 güne kadar gidiş mümkündür. Böyle durumlarda yapılması gereken şey kısa süreli olarak bilinen vizeyi alabilmek için başvuruda bulunmaktır.
  • Almanya dil okulu vizesi aynı zamanda 90 günden fazla olabilir. Burada temel dikkat edilecek nokta, ders programının haftalık minimum 18 saat şeklinde belirlenmesidir.

Almanya dil eğitimi almak için gitmek isteyen Türk vatandaşların buna göre hareket etmesi çok büyük bir önem arz eder.

Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek İçin İstenen Evraklar

Almanyaya dil okuluna gitmek isteyenler şu evrakları vermek zorundadırlar;

  • Ulusal vize başvuru formunun doldurulması şarttır. Bunun sayısı ikidir ve aynı zamanda dilin de Almaca olması lazım.
  • İkamet yasasına göre doldurulması gerekli daha farklı bir doküman daha söz konusudur.
  • 2 tane, biyometrik olması kaydıyla fotoğraf sunulur.
  • Pasaportsuz bir biçimde Almanya dil okulu kaydı elbette söz konusu olmadığından, son 10 yıllık dönem içerisinde alınmış olan, minimum 2 sayfasının boş olduğu, 3 aylık geçerlilik süresine sahip bir pasaport sunulmalıdır.
  • Motivasyon yazısı çok önemlidir. Neden Almanca öğrenmek istediğinizi, bunu neden Almaya sınırları içerisinde yapacağınızı çok net şekilde ifade etmelisiniz. Dil okulu vizesini istediğinizi de mutlaka belirtmeniz gerekmekte.
  • Sağlık sigortası olmalıdır. Bunun 30000 Euro teminatlı olması talep edilmiş kuralların içinde öne çıkar.
  • Almanya sınırları içindeki bir kurs ya da okuldan ön kayıt belgesi, buna dair yapılan ödemenin gösterildiği dekont, finansal kayıt evrakları sunulmak zorundadır.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de talep edilir.
Almanyaya Dil Okuluna GitmekPin
Almanyaya Dil Okuluna Gitmek

Almanyaya Dil Okuluna Gitmek İçin Finansal Kanıt Süreci

Almanyaya dil okuluna gidiş birtakım finansal belgelerin de verilmesi anlamına geliyor. Bloke hesap ile bunu yapmak mümkündür. Almanya’dan bunun açtırılması şartı mevcuttur. Aylık çekilebilir tutarın 6 katının burada olması çok önemli bir detaydır.

Aynı zamanda Almanya yabancılar dairesine verilmesi gereken bir taahhütname vardır. Vize başvuru esnasında bunun tercih edilmesi halinde bloke hesaba da gerek kalmamış olur. Öğrenim masraflarını kim karşılayacak ise onun ilgili daireye gitmesi ve durumu çok açık bir biçimde ifade etmesi yeterli olacaktır. Ardından ödeme gücünün yeterli bulunduğuna dair bir sonuç vizeye eklenir.

Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Almanyaya dil okuluna gidebilmek için yapılan vize başvurusu, ulusal kategoride yer almasından dolayı çok uzun bir zaman dilimi içerisinde sonuçlanmaz. Buna göre en az 1 ay içerisinde en geç ise 3 aylık süre sonrasında bunun sahibi olursunuz. Bu vizenin çalışma hakkı tanımadığını bilmeniz lazım.

Almanya Master Sonrası Çalışma İzni detayları için;   https://almanyavisa.com/almanya-calisma-izni/almanya-master-sonrasi-calisma-izni/

Almanyaya Dil Okuluna Gitme Vizesi Kolay mı?

Gerekli belgelerin tamamlanması, eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi halinde vizenin elde edilmesi konusunda hiçbir sorun yoktur. Sürecin tüm aşamalarına azami derecede hassasiyet gösterilmek zorundadır. Böylelikle vizenizi alabilir ve bu ülkeye dil eğitimi için gidebilirsiniz.

Almanya’ya Dil Okuluna Gitmek S.S.S

Almanyaya dil okuluna gitmek mümkün mü?
Almanyaya dil okuluna gitmek yapılacak başvuru ile mümkündür.
Almanyaya dil okuluna gitmek için vize alınmalı mı?
Almanyaya dil okuluna gitmek için davetiye olsa bile vize şartı söz konusudur.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Almanya Yüksek Lisans Öğrenci Vizesi

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya’ya Yazılımcı Olarak Gitmek

Almanya Vize Evrakları

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın