Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

Türkiye’den Almanyaya para gönderme limiti TL üzerinden tanımlanmış olsa da aynı zamanda bunun Euro olarak ifade edilmiş olduğunu da görmekteyiz. Buna göre en çok 25000 TL yollanabilir. Aynı zamanda bunun Euro cinsinden karşılığı ise 10000 şeklindedir. İlgili miktarın geçilmesi gibi bir durum yoktur.

Türkiyeden Almanyaya Para Gönderme Limiti Nedir?

Türkiye’den Almanyaya para gönderme limiti, gün içerisinde yollanabilecek en üst sınır demektir. Bunun seçilecek olan yöntem çerçevesinde farklılık gösterdiğini de unutmamak lazım. Western Union ve PTT ile bunu yapmak son derece kolaydır.

25000 TL Türkiye’den Almanya’ya para gönderme üst limiti olarak karşımıza çıkar. Kesim yani işlem ücreti mevcuttur. Bunun ödenmesi durumunda paranın karşı tarafa geçmesi söz konusudur. Bu kurallara göre hareket edilmesi şarttır.

Türkiyeden Almanyaya Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Almanyaya para gönderme limiti çerçevesinde PTT üzerinden işlem yapılması mümkündür ve süreç de şöyledir;

  • Türkiye’den Almanyaya para gönderme işlemi için vezneye yani size en yakın olan şubeye gitmeniz yapılması gereken ilk işlem olarak dikkat çeker.
  • Resmi olarak tasarlanmış bir para yollama formu mevcuttur.
  • Burada doldurulacak olan ilk kısım sizin bilgileriniz olmalıdır. TC numarası, soyadı, isim, cep telefonu numarası ve adresin yazılması lazım.
  • Ardından alıcı olarak tanımlanmış kişinin bilgilerine sıra gelmektedir. Yine kimlik verilerinin girilmesi esastır. Ülke kısmına Almanya ibaresinin yazılmasının sonrasında maksimum para gönderme limitine göre tutarı da eklemek önemlidir.
  • Bunu vezneye vermenizin sonrasında size sunulacak olan numarayı kaybetmeyin. Takibi bu sayede yaparken alıcı da bunun üzerinden parasını rahatlıkla alabilmektedir.
  • Gelişmiş bu yeni sistem ile Almanya’ya para gönderme bir sorun olmaktan çıkmıştır.
Türkiye'den Almanyaya Para Gönderme LimitiPin
Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

 

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Western Union ile Mümkün mü?

Türkiye’den Almanyaya para gönderme limiti üzerinden Western Union adı verilen global sistemi de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için sunulmuş olan üç farklı opsiyonun bulunduğunu görmekteyiz. Bunlar şöyledir;

  • Türk bankalarının çok büyük bir kısmı üzerinden işlem yapılırken, bunun cep bankacılığı sayesinde tamamlanması konusunda bir sorun yoktur. En çok 25000 TL yollamak mümkündür. Haftanın her günü ve günün her saati olacak şekilde ilgili işlem yapılabilir. İşlem ücretinin kesilmesinin ardından para da hesaba geçmektedir.
  • Yine banka merkezli olarak şubeye gitmek, vezneden alınacak özel doküman üzerine ilgili bilgileri girerek bunu onaylamak, aktarım için kullanılan bir başka yöntem olarak karşımıza çıkıyor.
  • Online internet şubesi ise en son alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Giriş işlemlerini yapabilmek için bankanızdan almış olduğunuz şifreyi kullanmanız lazım. Bunun sağlanmasının sonrasında ise para yollama kısmı üzerinden Western Union ile gönder butonuna basmalısınız. Karşınıza gelecek yerlere bilgilerin yazılması, adresin belirtilmesiyle paranın gönderimi tamamlanır.

Hangi yöntem olursa olsun unutulmaması gereken şey üst limitin 25000 TL olmasıdır. Bunun günlük olarak geçilmesi, açık şekilde ifade edilmiş olan kanunlara göre mümkün değildir.

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Ne Kadar Sürer?

Türkiye’den Almanyaya para gönderme ücretleri temel bir kural olarak dikkat çekmektedir. Bu işlem yapılacağı zaman sistem tarafından otomatik bir biçimde kesilmektedir. Bunun ardından paranın yollanması, hızlı altyapı sayesinde saniyeler içerisinde mümkündür. Karşı taraf, ona verilmiş özel numara ile parasını kendisine en yakın Western Union şubesi, banka ya da postaneden alabilmektedir.

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti S.S.S

Türkiyeden Almanyaya para gönderme limiti kaç TL?
Türkiyeden Almanyaya para gönderme limiti 25000 TL’dir.
Türkiyeden Almanyaya para gönderme nasıl olur?
Türkiyeden Almanyaya para gönderme PTT veya Western Union ile mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Western Union’dan Almanya’ya Para Gönderme

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti” üzerine bir yorum
Yorum yapın