Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları

Yabancı bir ülkeye mobilya yollamak mümkündür. Bunun için uluslararası geçerliliğe sahip olan sertifikasıyla hizmet veren işletmeleri kesinlikle tercih etmek lazım. Bu anlamda çok sayıda şirketin olduğunu unutmamak gerekiyor. Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat fiyatları Euro üzerinden ödenir. Eşya sayısı, gidilecek olan kentin mesafesi ve bunun gibi birçok değişik parametre öne çıkar. Maksimum 3000 Euro civarında olduğunu görmekteyiz.

Türkiyeden Almanyaya Mobilya Nakliyat İçin Hangi Belgeler İstenir?

Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat fiyatları farklılık arz eder. Bunun öncesinde istenen birtakım evrakların olduğunu görmekteyiz.

Bunlar şöyledir;

  • Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat fiyatları değişiklik gösterirken belgelerin arasında öne çıkan evraklardan birisi eşya listesidir. Bunun doğru bir biçimde hazırlanması, bir hata ya da eksiklik içermemesi gerekmektedir.
  • Aynı zamanda konsolosluk üzerinden ikamet kağıdı alınmalıdır. Bu ikamet, Almanya’daki adresinizi ifade etmek zorundadır. Ancak bu şekilde mobilya nakliyat işlemleri sorunsuz şekilde başlatılır.
  • Pasaportunuzun fotokopisi de bulunmalıdır. Yeni bir pasaport olması lazım.
  • Gümrüklenme olarak bilinen bir işlem yapılacağı için buna dair vekaletname kuruma sunulmalıdır.
  • Almanya sınırları içerisinde yaşadığınız kanıtlayan bir evrak istenir.
  • Nüfus cüzdanı sureti, verilmesi gereken bir diğer doküman olarak dikkat çeker.

Türkiyeden Almanyaya Mobilya Nakliyat Sigortalı Bir İşlem mi? Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları

Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat fiyat içerisinde sigorta da dahildir. Bu da büyük bir avantaj sağlar. Seyahat sırasında ortaya çıkabilecek birtakım aksilikler söz konusu olabilmektedir. Kazalar, eşyaların zarar görmesi bunların başında gelir. İşte böyle hallerde sigorta olması sayesinde bunun masrafları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde karşılanmaktadır. Böylelikle maddi bir külfetten kurtulmuş olursunuz.

Türkiyeden Almanyaya Mobilya Nakliyat Sürecinde Uygulanması Şart Olan Hükümler Nelerdir?

Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyat meblağı ödenmeden önce şu hükümlere uyum sağlanması her daim esastır;

  • Ürünün kesinlikle eşya sınıfında olması gerekmektedir.
  • CMR içerisinde yer alan taşıtlar üzerinden işlem sağlanmalıdır.
  • Eşyanın yüklenmiş olduğu yer ve teslimatın yapılacağı bölgenin 2 değişik ülkenin sınırları içerisinde bulunması her daim esastır.
  • İlgili ülkelerden en az bir tanesinin CMR sözleşmesine imza atması aranan bir diğer şart olarak dikkat çeker.
Türkiye'den Almanya'ya Mobilya Nakliyat FiyatlarıPin
Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları

Türkiyeden Almanyaya Mobilya Nakliyat Fiyatları Nasıldır?

Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyat ücreti genellikle Euro üzerinden talep edilmektedir. Bunun ortalamasını verecek olursak 3000 Euro’dur. Fakat belli kriterlere göre değişiklik gösterir. Örnek verdiğimiz zaman eşya sayısı ve ağırlığının öne çıktığını görmekteyiz. Bir masa ile yatak odası takımın aynı ücret üzerinden taşınması elbette söz konusu olmaz. Bu yüzden fiyat verilmeden ilk olarak bunların sayısına, kapladığı alana, cinsine, ne kadar ağır olduğuna bakılmaktadır.

Almanya ile Türkiye arası yaklaşık 1500 kilometredir. Hatta bazı şehirler daha uzaktır. Yol boyunca birçok farklı otoyoldan geçilir. Buralarda ödenen gişe geçiş ücretleri güncellenebilmektedir. Bu durum da fiyat farklılığının ortaya çıkmasına neden olur. Daha farklı bir örnek ise gümrük maliyetleridir. Her ülkenin belirlediği bir gümrük masrafı vardır. İşte bunların tümü mobilya nakliye fiyatları üzerinde her daim değişiklik demektir.

Türkiyeden Almanyaya Mobilya Nakliyat Nasıl Olur?

Türkiyeden Almanyaya mobilya kolaydır. Bu işlemi yapan firmaların tümünde kapalı olarak tanımlanmış kamyonlar kullanılır. Bunun yanı sıra uçakla da işlem söz konusu olsa da, bunun genel manada daha pahalı olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları S.S.S

Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyat fiyatlari nasıl?
Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyat fiyatları değişse de maksimum 3000 Euro’dur.
Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyat fiyatlari sigortalı mı?
Türkiyeden Almanyaya mobilya nakliyatı sigortalı bir biçimde yapılır.

İlginizi Çekebilir;

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma

Almanya Uçak Bileti Fiyatları | Almanya Uçak Bileti

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları” üzerine bir yorum
Yorum yapın