Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma

Almanya’ya ev eşyası taşıma, ülkemizde faaliyet gösteren birçok farklı Türk firması tarafından çok kolay bir biçimde sağlanıyor. Bu işlem yurtdışına olmasından dolayı birtakım belgelerin edinilmiş olması şarttır. Bunların içinde ikamet ilk sırada gelirken farklı dokümanlar da öne çıkar. Böylelikle süreç sorunsuz bir biçimde tamamlanmış olacaktır.

Almanya Ev Eşyası Taşıma Nasıl Yapılır?

Almanya’ya ev eşyası taşıma, bu hizmeti veren ve alanından çok iyi olan birçok değişik Türk işletmesi sayesinde zor olmamasıyla dikkat çekmektedir.

Almanya ev eşyası taşıma işlemi öncesinde şunlar önemlidir;

  • Oturum izninin olmaması halinde eşyanın taşınması gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir.
  • Aynı zamanda yurt dışı çıkış kağıdı ya da ikameti olarak tanımlanmış Anmeldung adındaki bir belge, ilgili makamlara yapılacak başvuruların ardından çıkarılmalıdır.
  • Gümrük müşavirliği üzerinden hem bilgi alımı tamamlanmalı hem de sürece dair tüm ayrıntılar belirtilmelidir.
  • Tüm bunlara gerek kalmadan özellikle gümrük çıkışıyla alakalı olarak taşıma işlemini gerçekleştirecek şirkete yetkinin verilmesi mümkündür. Böylelikle hem zamandan tasarruf edebilir hem de prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Almanya Ev Eşyası Taşıma Sigortalı Şekilde Mümkün mü?

Almanya’ya ev eşyası taşıma işlemleri öncesinde sigortalı nakliyat imkanının bulunduğunu hemen ifade etmek lazım. Bunu sağlama konusunda birçok farklı firma vardır. Burada dikkat çeken temel nokta ise sigortanın teminatıdır. O da 40000 Euro olarak belirlenmiştir. Almanyaya ev taşıma çerçevesinde ilgili meblağın son derece tatmin edici olduğunu hemen ifade etmek gerekmekte. Böylelikle olası bir kaza veya benzeri durum ortaya çıktığında, sigorta tarafından zararın karşılanması söz konusudur.

Almanya'ya Ev Eşyası TaşımaPin
Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma

Almanya Ev Eşyası Taşıma Ücretleri Nasıl?

Almanyaya ev eşyası taşıma ücretleri konusunda her firmanın farklı bir meblağ belirlemiş olduğunu görmekteyiz. Özellikle standart kolinin bu tip bir şirket tarafından yollanması en az 40 en çok 60 Euro şeklindedir. Fakat söz konusu ev eşyası olduğundan daha değişik ücretler karşımıza çıkar.

Özellikle bazı işletmeler, daire sayısı üzerinden şu tip meblağları belirlemiştir;

  • Almanyaya ev eşyası yollama eğer eşyalar 1+1 daireye sığacak kadar ise bunun için istenen minimum miktar 1500 Euro’dur. Üst sınırın 1900 Euro’ya kadar çıkmış olduğunu görmekteyiz.
  • 2+1 evler için doğal olarak biraz daha yüksek meblağlar karşımıza çıkar. Buna göre 2000 Euro’dan başlayarak 2400 Euro’ya kadar yükselmesi mümkündür. Elbette buradaki tutarların farklılık göstermesindeki en temel gerekçe, eşya sayısıdır.
  • Son olarak 3+1 eşyalarda 2500 Euro ile 3000 Euro arasında değişiklik gösteren ücretlerin olduğunu görmekteyiz.
  • Nakit şekilde ödemesi yapılır. Burada önemli olan nokta ise alanında çok iyi, aynı zamanda sorunsuz bir firmada karar kılınması buna göre hareket edilmesidir. Almanyaya ev nakliyatı bu sayede tamamlanmış olur.

Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma ile Alakalı Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Almanyaya ev eşyasının taşınması konusunda birçok merak edilen husus mevcuttur. Bunların içinde uzaklığın ne olduğu ilk sırada gelmektedir. Ortalama olarak 3000 km uzaklıkta yer alır. Tabi bu, gidilecek olan şehre göre her zaman farklılık arz eder.

Ayrıca bir diğer husus ise taşıma işlemlerinin kaç gün süreceğidir. Gümrük çıkışında işlemlerin uzaması halinde bunun 10 günden aşağı olmayacağını bilmeli, ona göre taşıma planını mutlaka yapmalısınız. Eşyaların tümü, özel şekilde ambalajlandığı için olası kırılma, çatlama, yere düşme gibi durumlara karşılık koruma sağlanır.

Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma S.S.S

Almanyaya ev eşyası taşıması yapılır mı?
Almanyaya ev eşyası taşıması nakliye firmaları ile basittir.
Almanyaya ev eşyası taşıması ücretleri nasıl?
Almanyaya ev eşyası taşıması ücretleri en fazla 3000 Euro tutmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Ev Alana Oturma İzni

Ev Alana Almanya Vatandaşlığı

Almanya Oturma İzni; 25 Detaylı Açıklama

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın