Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Almanya’ya para gönderme ücretleri Euro ve aynı zamanda para birimimiz olan Türk Lirası üzerinden ödenir. En az 1 Euro yollanması mümkündür. Limitlere göre ödenmesi gereken paranın tutarı da doğal olarak farklılık arz eder. Buna dikkat edilmelidir. Limitlerin en az ve en çok şekilde tanımlanmış olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Aynı zamanda bankalar sayesinde yapılacak olan işlemlerde hem TL hem de Dolar kabul edilmektedir. Bunun ayrıntılarını çok iyi bir biçimde bilmek önem arz eder.

Almanya’ya Para Gönderme Hangi Yöntemlerle Olur?

Almanya’ya para gönderme ücretleri çerçevesinde kabul edilen yöntemler şöyledir;

 • PTT vezneleri her daim bu işlem için kullanılabilir. Klasik olarak tanımlanmış olan bir işlem sürecinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani vezneye giderek işlem yapılır. Özel bir formun doldurulması, ardından da barkod numarasının alınması sayesinde süreç sona erer.
 • Bankaların çok büyük bir kısmı Western Union ile anlaşmalıdır. Bu sayede paranın gönderilmesi konusunda hiçbir sıkıntı yoktur.
 • Bunun haricinde özellikle son yıllarda çok büyük bir ilgi gören aracı kurumların da tercih edilebileceğini söylemek gerekiyor.

Almanya’ya para gönderme ücretleri konusunda üç para biriminin öne çıktığını görmekteyiz. Bunlar TL, dolar ve son olarak ise Euro şeklindedir.

Almanya’ya Para Gönderme Western Union Ücretleri Nasıl?

Almanya’ya para gönderme Western Union ücretleri TL olarak ödenmektedir. Bunlar şöyledir;

 • En az 1 TL en çok 200 TL yollanması halinde işlemler için 20 TL gibi bir ücretin ödenmesi şart olarak karşımıza çıkıyor.
 • 01 ile 400 TL miktarlarının arasında yapılacak para gönderme sürecinde kesinti 25 TL’dir.
 • 01’den 600 TL’ye 35 TL ödeme yapmak şarttır.
 • 1000 TL son limit ise 45 TL’lik bir ücret öne çıkar.
 • En yüksek miktarlı para gönderme meblağı ise 15000 TL’den başlar ve 25000 TL’ye kadar devam eder. Böyle durumlarda maksimum 225 TL’lik kesintinin olduğunu görmekteyiz.
Almanya'ya Para Gönderme ÜcretleriPin
Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Almanya’ya Para Gönderme PTT Komisyonları Nasıl?

Almanya’ya para yollama ücretleri PTT ile daha farklıdır. Euro için şu meblağları belirtmek lazım;

 • 50 Euro’ya kadar 9 Euro alınır.
 • Bu miktardan 100 Euro’ya kadar olacak işlemlerde ise 12 Euro talep edilir.
 • 01’den başlayarak 10000 Euro en son limit olacak biçimde yapılacak para yollama sürecinde ödenmesi gereken komisyon ise 192 Euro’dur.

Dileyen kişiler ilgili işlemi daha farklı para birimleri üzerinden de yapabilirler. Bunlardan birisi Türk lirasıdır. Ancak genellikle Almanya’ya para yollanması sırasında Euro tercih edilmektedir. Bir başka opsiyonun ise dolar olduğunu görmekteyiz.

Almanya’ya Para Gönderme Ne Zaman Sonuçlanır?

Almanya’ya para yollama birkaç farklı şekilde yapılır. Klasik bir sistem olarak dikkat çeken PTT üzerinden bunun yapılması konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir. Western Union ve dolayısıyla bu servisi kullanmış bankaların da listede olması, işlemi gerçekleştirecek kişiler için değişik bir opsiyon anlamına geliyor.

Almanya’ya para yollama süresi konusunda farklılıklar olsa da genellikle bir sorun olmaması halinde aynı gün hesaba geçmesi mümkündür. Yani 1 günlük süre içerisinde sağlanır. Karşı tarafın ilgili parayı anında çekebilmesi için vermiş olduğunuz tek kullanımlık numarayı tercih etmesi lazım. Böylelikle bir sorun söz konusu değildir. Alıcının ücret ödemesine gerek yoktur. Bu kesinti gönderen kişi üzerinden yapılır.

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri S.S.S

Almanyaya para gönderme ücretleri nasıl?
Almanyaya para gönderme ücretleri limitler dahilinde yapılır ve üst limit 25 bin TL’dir.
Almanyaya para gönderme ücretleri nasıl ödenir?
Almanyaya para gönderme ücretleri otomatik şekilde kesilir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Western Union’dan Almanya’ya Para Gönderme

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri” üzerine bir yorum
Yorum yapın