Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat

Almanya’ya paket gönderme fiyat konusu en çok merak edilen hususların başında geliyor. Buna göre firmalara göre yapılacak bir seçim çerçevesinde tutarlarda farklılık söz konusudur. PTT üzerinden bunu gerçekleştirmek isteyen kişilerin, 1 kilo başına 91.50 TL ödemesi gerekmektedir. Kilonun artması halinde ödeyeceğiniz paranın meblağı da yukarı çıkar.

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat Nasıl Belirlenir?

Almanya’ya paket gönderme fiyatları şuna göre belirlenmektedir;

  • Almanya’ya paket gönderme ücreti konusunda desi isminde, özel bir tanıma sahip, belli kriterler çerçevesinde tanımlanmış bir meblağ hesaplama yöntemi mevcuttur.
  • Buna göre paketin ebatlarına bakılmaktadır.
  • Gerek boy ve en gerekse yükseklik çok büyük bir önem arz eder.
  • Hesaplamanın ardından Almanya’ya paket gönderme meblağı da belirlenmiş olur.

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyatları Nasıldır? Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat

Almanya’ya paket gönderme fiyat olarak tanımlanmış tutarlar üç farklı örnek üzerinden şöyledir; kilogramı 1 ya da daha düşük olan paketlerin yollanması mümkündür. Bunun karşılığında, hangi Almanya şehri olursa olsun ödenmesi gereken ücret 91.50 TL olarak PTT tarafından açık bir biçimde ifade edilmiştir.

Almanya’ya kargo yollamak isteyen bir kişi bunu 5 kg üzerinden yapacağı zaman karşılığında vermesi gereken para miktarı 333 TL’dir. Son olarak 20 kg’lık gönderimlerde 643 TL gibi bir ücretin kurum tarafından talep edilmiş olduğunu görmekteyiz. Buna göre hareket edilir.

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyatları Hangi Para Birimi Üzerinden Mümkündür?

Almanya’ya paket gönderme para birimi en çok merak edilen konuların içerisinde yer alır. PTT her zaman bunu TL olarak istemektedir. Bundan dolayı ilgili paranın, vezne üzerinden işlem yapıldığı zaman yatırılması şarttır. Bu hizmeti PTT dışında sunan özel kargo işletmeleri de söz konusudur. Bunlardan bir kısmı da TL ile çalışırken aralarında Euro’yu bir şart olarak sunmuş çok sayıda işletmenin bulunduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Almanya'ya Paket Gönderme FiyatPin
Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat

Almanya’ya Paket Nasıl Yollanır?

Almanya’ya paket yollama süreci şöyledir;

  • Almanya’ya paket birden çok şekilde yollanabilir. Bunların başında çok klasik bir yöntem olan PTT şubesine gitmek gelmektedir. Yanınızda kargonun olması lazım. Gerekli kontrolleri burada bulunan kişi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlar. Alıcı ve gönderici bilgilerinin eksiksiz yazılması esastır.
  • Özel bir biçimde hizmet veren kargo işletmelerinde ise bunun daha farklı olduğunu görmekteyiz. Hem şubeye gidebilir hem de

Almanya’ya Paket Yollama Diğer Yöntemleri Nelerdir?

Almanya’ya paket gönderme fiyat özel kargo firmalarında, PTT ile kıyaslandığı zaman çok daha farklıdır. Buna örnek vermek gerekirse, 5 kg üzerinden işlem yapmak isteyen göndericilerin 61 Euro ödemeleri şarttır. Bu genel olarak alt limittir. 10 kg için 100 ve 20 kg’da ise 178.20 Euro belirlenmiştir.

Almanya’ya paket yollama süreci çerçevesinde bu opsiyonun da tercih edilmesi mümkündür. Burada dikkat çeken temel nokta ise talep edilmiş olan paranın daha yüksek olmasıdır. Ancak zaman konusunda biraz daha hızlı olduğu durumlar öne çıkar. Seçim işlemlerinizi buna göre rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya’ya Paket Ne Zaman Varır?

Almanya’ya paket yollama süresi ise en fazla merak edilen konuların içinde karşımıza çıkıyor. Buna göre eğer PTT ekspress yöntemi kullanılırsa, hava yolu sayesinde bunun 1 günde varması söz konusudur. Elbette süre bazen 4 güne kadar uzayabilmektedir. Ekspres dışındaki kargo yollama işlemlerinde daha uzun zaman aldığını belirtmek gerekiyor.

Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat S.S.S

Almanyaya paket gönderme fiyat ne kadar?
Almanyaya paket gönderme en az 91.50 TL üzerinden yapılır.
Almanyaya paket gönderme yöntemleri nelerdir?
Almanyaya paket gönderme PTT ya da özel kargo firmalarıyla mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Türkiye’den Almanyaya Para Gönderme Limiti

Western Union’dan Almanya’ya Para Gönderme

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Paket Gönderme Fiyat” üzerine bir yorum
Yorum yapın