Ev Alana Almanya Vatandaşlığı

Ülkemizde birçok kişi tarafından ev almak içi yurt dışı ülkeler tercih edilmektedir. Özellikle Almanya gayrimenkul yatırımı için en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Ev alana Almanya vatandaşlığı verilmesi ile ilgili olarak, ev alan kişiye vatandaşlık değil, oturum izni verilebilmektedir. Bunun için de bazı prosedürlerin gerçekleştirilmesi şarttır.

Ev Alana Almanya Vatandaşlığı Verma

Ev alana Almanya vatandaşlığı değil, oturum izni verilir. Fakat üç yıl süreli olarak oturum izni alındıktan sonra ve dil şartı gerçekleştirildiği durumda vatandaşlık için başvuru yapılabilir. En az 3 yıl Almanya’da oturum izni ile oturduktan sonra 6 yılın sonunda Almanca dilini iyi düzeyde konuştuğunu belgelerse bu durumda vatandaşlığa başvuru yapılabilir.

Ev alana Almanya vatandaşlığı verilmesi ile ilgili olarak oturum izni süresince hiçbir şekilde bir suça karışmamak gereklidir. Adli sicil kaydında bir suç görünmesi durumunda vatandaşlık başvurusu onaylanmayacaktır.

Ev alana Alman vatandaşlığı almak için oturma izni alınınca ve vatandaşlık alındıktan sonra ev satılabilir. Fakat ev alan kişi için ikamet şartı biraz daha gevşetilmiştir, 180 gün içerisinde 2 ya da 3 gün Almanya’da kalınarak 1 defa giriş çıkış yapmak yeterlidir.

Ev alana Alman vatandaşlığı almak için oturma izni alınmalıdır. Ev alındıktan sonra verilen oturum izni süresince çocuklar eğitim olanaklarından faydalanabilir. Çocukların tüm sağlık, eğitim ve yol masrafları da devlet tarafından karşılanır. Çocuk parası olarak Almanya tarafından ailelere ödeme de yapılmaktadır.

Ev alana Almanya vatandaşlığı ile ilgili, ev alma esnasında değil ama Almanca dil şartı gerçekleştirildiği zaman Almanya’da bankalardan kredi kullanılmasına da izin verilmektedir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde istenirse kredi kullanıp tekrar ev alınabilir. Fakat burada önemli olan, maddi olarak Alman bankasına güvence verebilmektir. Yapılan işin ve aylık kazancın krediyi geri ödemeye uygun olması gerekir.

Ev alana Almanya vatandaşlık almak için süresiz oturma izni şartı bulunmaktadır. Süresiz oturum izni alındıktan sonraki süreçte yine gerçekleştirilmesi gereken şartlar bulunur. Bu şartların arasında en önemlilerinden birisi suç işlememiş olmaktır. Ev alındıktan sonra 3 yıl boyunca ev satılmamalı ve kiraya verilmemelidir. Evi alan kişi bu evde ikamet etmelidir.

Ev Alana Almanya VatandaşlığıPin
Ev Alana Almanya Vatandaşlığı

Ev Alana Alman Vatandaşlığı

Ev alana Alman vatandaşlığı alabilmek için sürekli oturum izni alınırken bir diğer önemli nokta 6 ayda bir olmak üzere Almanya’ya giriş çıkış yapılmalıdır. Ayrıca muhasebe kayıtları mutlaka beyan edilmeli ve yönetici ortak için sigorta bedelinin ödenmesi gerekir.

Almanya’da ev alırken öncelikle evin alınacağı bölgede oturma izninin alınması gerekir. Ev alırken yerine getirilmesi gereken kurallarda ise yabancılar için de; Alman vatandaşları için de aynı kurallar uygulanır. Fakat Almanya’dan ev almak isteyen yabancılar; eğer evli iseler mal paylaşımını evlenmeden önce yapmış olmaları gerekir.

Almanya vatandaşlığı süresiz oturum izni alınması durumunda verilir. Ayrıca ev alınırken mutlaka satış sözleşmesinin yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Noter onayı olmadan yapılan sözleşmeler bağlayıcı değildir. Bu sebeple Almanya’dan gayrimenkul alırken noter onaylı olmalı, taraflar imza atarken imza attıkları belgeyi dikkatli şekilde okumalıdır.

Ev Alana Almanya Vatandaşlığı S.S.S

Almanya’dan ev almak için gerekli belgeler nelerdir?
Alıcı ve satıcı arasında mutlaka anlaşma yapılmış olmalıdır, anlaşma noter onaylı ve imzalı olmalıdır. Satış anlaşması tapuya sunulmalı ve tapunun alıcıya devri mutlaka tapu müdürlüğünde yapılmalıdır. Satıcı kişi mutlaka gayrimenkulün sahibi ya da yetkilisi olmalı ve onay vermelidir.
Almanya’da ev almanın avantajları nelerdir?
Ev alana Almanya vatandaşlığı verilmesi sebebi ile oldukça tercih edilir fakat öncelikle süresiz oturum izni alınarak vatandaşlık şartlarının gerçekleştirilmesi gerekir.
Yabancı bir şirket Almanya’dan gayrimenkul alabilir mi?
Yabancı şirketler de gerekli prosedürleri uygulamaları halinde Almanya’dan ev alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Ev Alana Oturma İzni

Alman Vatandaşlık Nasıl Alınır

Almanya Vatandaşlığı; 25 Farklı Vatandaşlık Konusu

Almanya’dan Araba Getirmek | Almanya Araba

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Ev Alana Almanya Vatandaşlığı” üzerine bir yorum
Yorum yapın