Schengen Vizem Var Almanya’ya Gidebilir Miyim

Schengen Vizem Var Almanya’ya Gidebilir Miyim: Schengen vizesi ile Almanya ziyaretlerini yapmak her zaman mümkündür. Bunun için vizenin alınması şarttır. Aynı zamanda bu iznin belli bir süreye sahip olması çok büyük önem arz eder. Bir diğer kural ise ilk gidilecek yerin mutlaka vizenin alınmış olduğu ülke olmasıdır.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen Vizem var Almanyaya gidebilirmiyim: Schengen vizesi, 26 farklı ülkede geçerli olan özel bir izindir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bunu alması için başvuru işlemlerini yapması gerekmekte. Almanya da bu bölgede yer almasından dolayı vize zorunluluğu söz konusudur.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen Vizem var Almanya’ya gidebilir miyim; Almanya vizesi almak iki şekilde mümkündür. Bunların içinde en klasik olanı konsolosluk üzerinden, web sitesinden yapılacak olan başvuru işlemi olarak dikkat çekiyor. Son dönemde Almanya, konsolosluk işlemlerindeki yoğunluğu azaltmak için bazı aracı kurumları yetkilendirilmiştir. Yani bunlar sayesinde de vizenin alınması konusunda bir sorun yoktur. Dikkat edilecek hususlar; belgelerin eksiksiz bir biçimde toplanması, paranın ödenmesi, parmak izinin verilmesi, form ve dilekçenin sorunsuz şekilde yazılmasıdır.

Schengen Vizesi İçin Evraklar Nelerdir?

Schengen Vizem var Almanyaya gidebilirmiyim: Vize için istenen bazı evraklar vardır. Bunların arasında; pasaport ilk sırada gelirken, 2 tane biyometrik fotoğraf da dosya içerisinde bulunmak zorundadır. Seyahat rezervasyonu olarak tanımlanmış uçuş belgesi, otel rezervasyon evrakı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesabındaki parayı gösteren doküman, kimlik kartı suretinin sunulması unutulmamalıdır.

Schengen Vizem Var Almanya'ya Gidebilir MiyimPin
Schengen Vizem Var Almanya’ya Gidebilir Miyim

Schengen Vizesi ile Almanyaya Nasıl Gidilir?

Schengen vizesi ile Almanya ziyareti mümkündür. Bunun için şunlara dikkat etmek gerekmekte;

  • Almanya konsolosluğu üzerinden alınmış olan bir vizeniz varsa, bunun sayesinde hemen bu ülkeye yolculuk yapabilirsiniz. Hangi kente gideceğiniz konusunda bir limit yoktur. Çünkü vize tüm ülkeyi kapsamaktadır.
  • Belli bir süresi söz konusudur ve kısa süreli olanlar en fazla 90 gün kalma hakkı tanır. Genellikle ilk kez yapılacak olan başvurularda 2 haftalık bir vize verilmektedir. Daha sonraki işlemlerde bunun uzaması mümkündür.
  • Kaç günlük bir vize söz konusu ise o zaman dilimleri içerisinde Almanya’da kalabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra başka bir ülkeden alınmış olan vize ile Almanya’ya gitmek mümkündür. Kesinlikle Schengen olması şarttır.
  • Aynı zamanda dikkat çeken bir diğer nokta ise bunun çok girişli olması gerektiğidir.
  • Yapılacak seyahatin ilk durağı vizenin alınmış olduğu ülke olması lazım.
  • Buradan Almanya geçişinin sorunsuz bir biçimde yapabilirsiniz.

Schengen Vizesi ile Almanyada Ne Kadar Kalınır?

Schengen vizesi ile Almanya seyahati, alınmış olan bu iznin süresiyle alakalıdır. Schengen kısa süreli yani turistik bir vizeyi alanların 90 güne kadar konaklaması mümkündür. Buna göre zaman hususunda konsolosluğu son karar mercii olduğunu bilmek lazım. Daha önce bu izni almamış ve ilk kez edinmek için işlem yapan kişilere daha kısa süreli olması şartıyla vize verilir. Bazen 1 olurken belli dönemlerde de bunun 2 haftaya çıkmış olduğunu görmekteyiz.

Schengen Vizesi Ne Kadar?

Schengen vizesi fiyatı 80 Euro olarak belirtilen bir ücret şeklindedir. Her ne kadar bu Euro şeklinde ifade edilmiş olsa da, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türk Lirası biçiminde de ödemelerini her zaman tamamlayabilirler. Banka havalesi yöntemi aktif edilmiştir. Dekont, başvuru dosyasının içerisine mutlaka eklenmek zorundadır.

Schengen Vizem Var Almanya’ya Gidebilir Miyim S.S.S

Schengen vizem var Almanyaya gidebilirmiyim?
Schengen vizesi ile Almanya’daki herhangi bir kente gitme konusunda sorun yoktur.
Schengen vizesi nereden alınır?
Schengen vizesi konsolosluk başvurusu sonrasında alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Vizesi Olanlar Almanya’ya Gidebilir Mi

TÜRKİYE’ ye Vize Uygulayan ve Uygulamayan Ülkeler

Alman Vatandaşlığı Online Başvuru

Schengen Almanya Vizesi

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın