Vizesi Olanlar Almanya’ya Gidebilir Mi

Vizesi olanlar Almanya’ya gidebilir mi: Vizesi bulunan kişiler, eğer bu ülkenin konsolosluğundan bir vize almışlarsa seyahat işlemlerini çok başarılı bir biçimde yapabilirler. Ayrıca sunulmuş olan bir diğer opsiyon ise başka ülkeden elde edilmiş olan Schengen vizesidir. Kullanımı konusunda belli şartların olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Vizesi olanlar Almanca’ya gidebilir mi: Vize ile Almanyaya gitmek mümkündür. Bunun için başvuru işlemleri yapılırken belli bir ücretin de ödenmesi esastır.

80 Euro olarak karşımıza çıkan bu meblağı yatırabilmek için sadece banka havalesi yönteminin kullanılması gerekmektedir. Türk Lirası da kabul edilir.

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizesi olanlar Almanya’ya gidebilir mi: Vize ile Almanya ziyareti çerçevesinde başvuru işlemlerinde konsolosluk tercih edilir. Aracı firmaların da bu noktada işlem kabul ettiğini hemen söylemek lazım. Randevu alımı, formun doldurulması sürecin başlangıcında olması gereken şeylerdir. Parmak izi vermek, bu anlamda gerçekleştirilmesi önemli olan bir prosedürdür. 5 yıl boyunca ilgili izler kayıt altında tutulmaktadır.

Vizesi Olanlar Almanya'ya Gidebilir MiPin
Vizesi Olanlar Almanya’ya Gidebilir Mi

Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Vizesi olanlar Almanya’ya gidebilir mi: Vizeyle Almanya seyahatini yapmak isteyenlerin toplamsı gereken evraklar şöyledir;

  • 10 yıldan eski olmayan, içinde 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport ile işlemler başlatılır. 3 ay geçerlilik hususunun da altını çizmek lazım.
  • Kimliğinize dair bilgileri gösteren hem nüfus cüzdanı sureti hem de tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulur.
  • Aynı zamanda uçuş bilgilerini gösteren bir evrak da talep edilmektedir.
  • Almanya sınırları içerisinde kalacağınız otele dair rezervasyon dokümanını vermek zorundasınız.
  • Tüm vize işlemlerinde ülke ayrımı olmadan istenen seyahat sağlık sigortasını unutmamak gerekiyor.
  • Konsolosluğa hitap edecek şekilde bir dilekçe yazılmalıdır.
  • Ayrıca yine konsolosluk üzerinden alınacak bir form da kurallar ışığında doldurulmalıdır.
  • Banka hesap özeti önemlidir. Burada olması gereken para için 6000 TL meblağı yeterli kabul edilmektedir.
  • Hangi işte çalışıyorsanız, ona dair resmi belge sunulmalıdır.
  • SGK girişi bilgileri istenen bir diğer doküman olarak tanımlanmıştır.

Vizesi Olanlar Almanya’ya Gidebilir Mi; Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize ile Almanya seyahati için yapılmış olan başvurunun ardından bunun çıkış süresi en az 7 gün olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra bazen 15 güne kadar uzaması bir olasılıktır. Bundan dolayı alınacak uçak veya otobüs biletinin başvuru tarihinden en erken 1 ay sonrasına olacak şekilde parayla elde edilmesi mantıklıdır. Bu sayede olası gecikmelerden hiçbir zaman etkilenmemiş olursunuz.

Herhangi Bir Schengen Vizesi ile Almanya’ya Gidilir mi?

Schengen Vizesi ile Almanya’ya gidebilirsiniz. Fakat bunun belli koşullarının bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Schengen vizesi Almanya tarafından kabul edilir. Yine Schengen olmak üzere bunu farklı bir ülkeden almış olan Türklerin de Almanya ziyaretlerini yapmasının önünde bir engel yoktur.

Örneğin sadece Hollanda vizesi almış bir Türk vatandaşı; gerek bu vize tipinin multi olması gerekse de yeterli süreye sahip olması halinde Almanya’ya gidebilir. Ancak ilk olarak Hollanda ziyaretini gerçekleştirmesi temel bir kural olarak dikkat çeker. Çünkü çoklu giriş vizelerinde böyle bir kriter mevcuttur. Hollanda girişinin sağlanmasından sonra artık hem Almanya hem de bunun haricinde kalmış olan Schengen bölgelerindeki diğer ülkelere giriş yapılması konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir.

Vizesi Olanlar Almanya’ya Gidebilir Mi S.S.S

Vizesi Olanlar Almanyaya gidebilir mi?
Schengen vizesi olanların Almanya seyahatini yapmaları önünde hiçbir engel söz konusu değildir.
Almanyaya vize ne kadar?
Almanyaya vizesi 80 Euro’dur.

İlginizi Çekebilir;

Schengen Vizem Var Almanya’ya Gidebilir Miyim

Alman Vatandaşlığı Online Başvuru

Özbekistan Vatandaşlarına Vize İstemeyen Ülkeler

Almanya Vize (Schengen) için 25 Detaylı Bilgi ve İpucu

Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın