Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

Almanya oturum izni bir oturum izninden çok daha fazladır. Ancak Almanya’da oturum izni seçenekleri 4 tanedir ve bunlardan sadece biri Avrupa seyahatini mümkün kılmaktadır. Bu AB oturum iznidir. Ancak diğer oturum izinleri bu imkanı sunmamaktadır. Almanya oturum izni ile hangi ülkelere gidilir sorusu da bu nedenle sorulmaktadır.

Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir; Giriş Yapılır

Almanya oturum izni ile gidilen ülkeler sorusundan önce hangi oturma izninin buna imkan verdiğini öğrenmek gerekmektedir. Almanya’da süreli veya süresiz oturum izni almanız bur durumda yeterli değildir. Almanya oturum izni seçenekleri mavi kart, standart süreli oturum izni, süresiz yerleşme izni ve AB oturum izni olarak ayrılmaktadır. Bunlardan sadece bir Avrupa seyahati gerçekleştirmenizi sağlar.

Almanya Mavi Kart Oturma İzni= https://almanyavisa.com/almanya-oturma-izni/almanya-mavi-kart-oturma-izni/

Almanya oturum izni ile hangi ülkelere gidilir sorusunun cevabı için ise AB oturum iznini incelemek gerekir. Adı üstünde AB oturum izni olmakta olup sadece AB ülke seyahatlerini mümkün kılar. Ancak bunun dışındaki ülkeler için yine de vatandaşı olduğunuz ülkeye göre değişim gösterecektir.

Almanya oturma izni ile gidilen ülkeler sorusunun cevabı ise adı gibi AB ülkeleridir. Avrupa Birliği’nde yer alan bu ülkeler sırasıyla; Avusturya, Hırvatistan, Bulgaristan, Yunanistan, İspanya, Macaristan, Portekiz, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Estonya, İtalya, Belçika, Fransa, Danimarka, İsveç, Letonya, Lüksemburg, Litvanya, Polonya, Romanya, Malta, Slovenya gibi ülkelere gidebilmek mümkündür. Bu durum seyahatler için geçerlidir.

Almanya Oturum İzni ile Gidilecek Ülkeler Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

Almanya oturma izni ile hangi ülkelere gidilir sorusunun yanında bu ülkelerde bu oturum izni ile neler yapılır soruları da sorulmaktadır. Yukarıda listelenen ülkelere giderken aynı zamanda bu ülkelerde iş de yapabilirsiniz. Yani bu ülkelerde iş kurabilme hakkı da sizlere sunulmaktadır. Eğer iş kurarsanız o ülkede de oturum izni alabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda AB oturum izni ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Almanya oturum izni alarak yapılabilecek pek çok şey vardır; bu nedenle pek çok insan bu başvuruları gerçekleştirmektedir. Almanya oturma izni ile gidilen ülkeler veya neler yapılır sorularını duymak mümkündür. Ancak bu oturma izni süresiz bir oturma izni olup bunu alabilmek için; Almanya’da en az 5 yıl süreli oturma izni ile oturmuş olmanız gerekmektedir.

Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere GidilirPin
Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

Almanya Oturum İzni ile Seyahat Özgürlüğü

Almanya oturma izni ile gidilen ülkeler ve seyahat özgürlüğü sınırlı mıdır gibi sorular sorulsa da bu oturma iznini aldıktan sonra bir süre sonrasında vatandaşlık başvurusu dahi yapabilirsiniz. Bu nedenle Almanya oturma izni ile gidilen ülkeler sorusu kadar vatandaşlık almanın da bir ön adımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle başka bir ülkede oturum izni almak dışında pek çok hakka sahip olursunuz. Vizesiz seyahat edebilirsiniz, sağlık ve benzeri hizmetlerden bu esnada yararlanabilirsiniz ve bir AB vatandaşı gibi hizmet görebilirsiniz. Bu imkanlar duruma göre çeşitlendirilmeye da oldukça açıktır.

Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir S.S.S

Almanya’da AB oturum izni almak için 5 yıl yaşamak zorunlu mudur?
Evet 5 yıl bir sınırdır ve sürekli 5 yıldır. Yani 5 yıl boyunca tatiller ve benzeri haricinde Almanya’da barınmamanız durumunda daha fazla beklemeniz gerekmektedir.
5 yıl sonra herkes AB oturma izni alabilir mi?
Bu herkesin alabileceği bir vize değildir. Oturma izni alma sebebinize bağlı olarak bu vizeyi alabilirsiniz. Özellikle başarılı ve süt düzey bir kariyeriniz var ise bu mümkündür.
Gelir durumuna bağlı olarak AB oturum izni alınabilir mi?
Gelir durumu oldukça önemli bir faktördür. İşten yana geliriniz ya da eşinizin geliri yüksek ise bu vizeyi alma ihtimaliniz artar. İş kurduysanız da avantajlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Özbekistan Vatandaşlarına Vize İstemeyen Ülkeler

Almanya Oturma İzni Şartları

Almanya’ya Pasaportsuz Gidilir Mi

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir” üzerine bir yorum
Yorum yapın