Almanya’ya Pasaportsuz Gidilir Mi

Almanya’ya pasaportsuz gidilir mi: Almanya, Avrupa kıtası içerisinde yer alan ve aynı zamanda Schengen bölgesinde bulunan bir ülkedir. Bundan dolayı hem girişler hem de çıkışlar Türk vatandaşları için vize ve pasaport ile mümkündür. Bunun sonucunda pasaportu olmayan kişilerin bu ülkeye her ne sebeple olursa olsun seyahat etmeleri söz konusu değildir.

Almanya’ya Pasaportsuz Giriş Mümkün mü?

Almanya’ya pasaportsuz gidilir mi: Almanya’ya pasaport olmadan gitmek gibi bir durum yoktur. Türkiye’den bazı ülkeler sadece kimlik kartıyla seyahat etme şansı olsa da bunların arasında Almanya bulunmaz. Bu ülke çok uzun bir süre önce Schengen bölgesine dahil olmuştur. Bunun ardından da ilgili kurallar gereğince Türkiye’den vize istemektedir. Gitme amacına göre birtakım evrakları toplayarak, bunları eksiklik olmadan sunmak önem arz eder. Ancak bu sayede seyahatin yapılmasının önünde hiçbir problem kalmamış olur.

Almanya’ya Pasaport Nasıl Alır? Almanya’ya Pasaportsuz Gidilir Mi

Almanyaya pasaportsuz gidilir mi: Almanya’ya pasaportsuz giriş olmadığı için öncelikle bunun alınması gerekmektedir. Eskiden Emniyet Müdürlüklerine gitmek bir şart olmasına rağmen artık bu konuda farklı bir yöntem karşımıza çıkıyor. O da Nüfus Müdürlüklerinin ziyaret edilmesidir. Yanınıza hem kimlik bilgilerini belirten resmi bir evrakın hem de yeni çekilmiş olan fotoğrafın bulunması lazım. Biyometrik özellikler taşımasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Ücretin önceden online bir biçimde yatırılması sürecin bir parçasıdır. Birkaç gün içerisinde pasaportunuz çıkar.

Almanya’ya Pasaport Gitmek İçin Yeterli mi?

Almanya’ya pasaportsuz gidilir mi: Almanya’ya pasaportsuz seyahat gibi bir durum yoktur. Bunun alınması da tek başına yeterli bir işlem değildir. Ülke Schengen sınırları içerisinde bulunmasından dolayı sizden bu vizeyi ister. 26 ülkenin dahil olduğu bu özel anlaşma neticesinde ülkelerin vatandaşları vize olmadan karşılıklı seyahatleri yapabilirler. Fakat Türkiye bu kapsamda değildir. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gezi öncesinde vize alması lazım.

Vize tiplerine baktığımız zaman bunların arasında turistik adıyla bilinen iznin öne çıktığını görmekteyiz. Kısa süreli bir vizedir. Almanya’ya dil eğitimi almak için de vize kuralı söz konusudur. Ayrıca çalışma, transit vize, aile ziyareti, aile birleşimi gibi daha farklı kategorilerin bulunduğunu görmekteyiz.

Almanyaya Pasaportsuz Gidilir MiPin
Almanyaya Pasaportsuz Gidilir Mi

Almanya’ya Vize Nasıl Alınır?

Almanya’ya pasaportla vize almak için konsolosluk veya bu konuda yetkilendirilmiş olan aracı kurumun tercih edilmesi gerekmektedir. Eğer konsolosluk tercihi yapılıyorsa işlem için mutlaka bizzat buraya gitmeniz şarttır. Çünkü 2014 senesinde Schengen bölgesinde alınmış olan bir kararın ardından, bu vizeye başvuru yapacak kişilerin 5 sene geçerli olacak parmak izi kaydını tamamlamaları şarttır. Bu da her zaman konsolosluk binasından olur. Belgelerin tümünü toplamalısınız.

Aracı kurum tercihi de opsiyonların içerisinde vize başvurusu yapacak olan kişilere sunulmuştur. Bu yöntemin sunmuş olduğu birtakım avantajlar mevcuttur. Örneğin belgelerin bir kısmını firma sizin için toplar. Online ya da merkeze giderek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eksik, hatalı evrak gibi durumların ortaya çıkma ihtimali neredeyse olmadığından ret yanıtı almazsınız.

Almanya’ya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya’ya pasaportsuz seyahat hakkı tanınmamıştır. Vize ücreti süreç içerisinde öne çıkan bir diğer ayrıntıdır. 80 Euro’dur. Türk lirası olarak paranın yollanması da mümkün olduğundan bunu tercih edebilirsiniz. Tek bir yöntem kabul edilir. O da banka havalesidir. Türkiye’deki tüm bankalar üzerinden vezneye giderek ya da online yöntem sayesinde aktarı sağlanır.

Almanya’ya Pasaportsuz Gidilir Mi S.S.S

Almanyaya pasaportsuz gidilir mi?
Almanyaya pasaportsuz bir şekilde seyahat etmek hiçbir zaman söz konusu değildir ve vize de alınmalıdır.
Almanyaya pasaport nereden çıkarılır?
Almanyaya gidebilmek için pasaport nüfus müdürlükleri üzerinden yapılacak olan başvuru ile çıkarılır.

İlginizi Çekebilir;


Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni

Yeşil Pasaport Almanya Oturma İzni

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın