Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler; Almanya, tarihin görmüş olduğu en kanlı savaş olan 2.dünya savaşını çıkardıktan sonra Avrupa’nın çok büyük bir kısmını işgal etmiştir. 1945 senesinde ise yenilerek mağlubiyetin ardından müttefiklere teslim olmuştur. O döneme ait ve halen ayakta olan birçok farklı yer söz konusudur. Almanya 2. Dünya Savaşı gezilecek yerler listesi içerisinden seçiminizi yaparak, o senelerin atmosferini rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Holocaust Memorial

Almanya 2. Dünya Savaşı gezilecek yerler denildiği zaman akla gelen ilk durak kesinlikle Holocaust Memorial olmalıdır. Savaş boyunca tam 6 milyon Yahudi, Almanlar tarafından katledilmiştir. Bunların anısına 2006 senesinde açılmış olan bir soykırım anıtı vardır. İlgili bölge oldukça geniştir.

Taş bloklar şeklinde dizayn edilmiştir. Alt katlarında ise katledilen Yahudilere dair bilgiler mevcuttur. Almanya 2. Dünya Savaşı gezilecek alanlar konusunda ilk sırada gelmektedir.

Yahudi Müzesi

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler arasında dikkat çeken bir diğer yer ise Yahudi müzesidir. Almanya’da yaşayan ancak katledilen Yahudilerin anısını yaşatabilmek için inşa edilmiştir. Burada iki farklı yapı öne çıkar. Bunlardan birisi çok eski bir mahkemedir. Yapılış tarihi ise 18.yüzyıldır. ayrıca sonradan buraya bir müze inşa edilmiştir. 2001 yılında ziyarete açılmasının ardından bölgenin en çok ziyaret edilen mekanlarından birisi olmuştur. Berlin kent sınırları içerisinde yer almaktadır. Gitmeden önce 49 30 259 93 300 numaralı telefon üzerinden istediğiniz gibi bilgi alabilirsiniz.

Reichstag Parlamento Binası

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler nereler diyenler için Reichstag parlamento binasını unutmamak lazım. Uzun bir süre boyunca farklı amaçlar için kullanılan bu yapı, aynı zamanda savaşın son günlerinde Sovyet askerleri ile Alman askerleri arasındaki kanlı çarpışmalara ev sahipliği yapmıştır. Almış olduğu onca hasara rağmen halen ayaktadır. 1884 senesinde inşa edilmiş olsa da, Nazi Almanyası denildiği zaman akla gelen ilk sembollerden birisidir. Mimarisi oldukça dikkat çekicidir. Savaş sonrasında restore edilmiştir. Günümüzde ise parlamento binası olarak kullanılır. Bu anlamda tarihi bir önemi vardır.

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek YerlerPin
Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler

Olimpiyat Stadı

Almanya 2. Dünya Savaşı gezilecek yerler içinde ikonik bir simge olmasıyla dikkat çeken Berlin Olimpiyat Stadyumu da bulunmaktadır. Hitler döneminde yapılmıştır. 1936 senesinde gerçekleştirilen yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra toplamda aynı anda tam 110 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahiptir. Şu an için halen kullanımdadır. Hem Almanya milli takımı hem de Hertha Berlin, müsabakalarını burada oynamaktadır.

Führerbunker

Hitlerin son günlerini geçirdiği Führerbunker, Almanya 2. Dünya Savaşı gezilecek yerler içerisinde öne çıkar. Aslında buna dair sadece bir tabela mevcuttur. Doğu Almanya olarak bilinen Berlin’in ilgili bölümünde yer almaktadır. Neo Nazi grupların bölgeye ilgi göstermesini engelleyebilmek için bunker kapatılmıştır. Hitler, savaşın son günlerini burada geçirmiş ve Rusların şehre girdiği haberinin ardından eşiyle beraber intihar etmiştir. Bakan bahçelerinde bulunur.

Hadaman Ötenazi Merkezi

Nazi Almanya’sının birçok insanı; hasta, engelli ya da zeka geriliği nedeniyle katlettiği yer olan Hadaman Ötenazi Merkezi, savaşın soğuk ve vahşet dolu yüzünü yansıtan bir Almanya 2. Dünya Savaşı mekanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada toplamda 15 bin kişinin öldürüldüğü düşünülmektedir. Ahşap olarak yapılmış binalardan oluşur. Aynı zamanda odaların tümü korunmuştur. Günümüzde bir müzeye çevrilmiştir. Belli saatler arasından rahatlıkla ziyaret edilebilir. Turistler için açıklayıcı birçok değişik tabela söz konusudur.

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya 2. Dünya savaşı gezilecek yerler nereleri?
Führerbunker, Hadaman Ötenazi Merkezi, Berlin Olimpiyat Stadyumu, Reichstag gidilecek yerlerin içindedir.
Almanya 2. Dünya savaşı gezilecek yerlere nasıl gidilir?
Vize almak en temel şarttır.

İlginizi Çekebilir;


Almanya Berlin Gezilecek Yerler

Alman Vatandaşlığı Avantajları | Alman Vatandaşlığı

Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya Mannheim Gezilecek Yerler

Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın