Almanya Stuttgart’ta Gezilecek Yerler

Almanya Stuttgart, büyük ve merkezi şehirlerden biri olarak ticari şehir kuruluşları arasında yerini almıştır. Ünlü dev şirketlerle bir araya gelen Almanya Stuttgart bölgesi, Almanya’nın 6. En büyük şehridir. Alışveriş merkezleri, parklar, katedraller ve tarihi bölgelerden biri olarak turistik çekiciliği vardır. Almanya Stuttgart’ta gezilecek yerler, tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla birlikte sizi de büyüleyecektir.

Almanya Stuttgart Kültürel Ve Ekonomik Yapısı

Almanya Stuttgart, Baden Württemberg eyaletine bağlı büyük bölgelerinden biridir. Almanya Stuttgart gezilecek yerler arasında ortaçağ dönemine ait el yazılarıyla, matbaa yapıları olabilmektedir. Güzel sanatlar akademisinin bulunduğu bölgede, İtalyan Rönesans etkilerini de görebilir, Alte Staatsgalerie ile büyülenebilirsiniz.

Şehrin spor, müze, sanat ve botanik alanları geniş olduğu gibi Ortaçağdan rönesansa uzanan büyük bir tarihi etkisi bulunmaktadır. Ticari bölgelerden biri olarak, gezilecek yerleri oldukça fazla, mimarisi ve tarihi eserleriyle de büyüleyicidir. Sevilen dokusu ve atmosferiyle Avrupa’nın en çok turistik gezilerinin yapıldığı şehir kuruluşlarından biri olarak, konaklama ve toplu taşıma alanında da gelişmiştir.

Almanya Stuttgart'ta Gezilecek YerlerPin
Almanya Stuttgart’ta Gezilecek Yerler

Almanya Stuttgart Bilim Ve Sanat Gezisi Almanya Stuttgart’ta Gezilecek Yerler

Sanatsal olarak etkileyici binaları, müzeleri ve sanatçılara ev sahipliği yapan bölgeleriyle Almanya Stuttgart’ta gezilecek yerler sizi de büyüleyecektir. Gezi takviminize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri olarak hayvan ve bitkilerle bir araya gelmiş botanik bahçeyi aynı zamanda etnoloji müzesini de ekleyebilirsiniz. Almanya’nın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olarak, sevilen doğası ve kültürel yapısıyla sanat alanında da sizi etkisi altına alacak mimariler bulunmaktadır.

  • Mercedes Benz Müzesi pazartesi günleri kapalı olmasına rağmen hafta içi gezebileceğiniz bilim ve sanatın buluştuğu müzedir.
  • Ünlü yazar Hegel’in evi de Almanya Stuttgart bölgesinde bulunmaktadır.
  • Porsche müzesi de etkisini dünyaca ünlü lüks arabalarla sunar.
  • Almanya Stuttgart ST.John kilisesi sevilen dokusu ve büyüleyici yapısıyla sizi içine alacaktır.
  • Lepizih’de bir benzeri bulunan Almanya Stuttgart botanik bahçesi 5000’den fazla bitkiyle karşılaşmanızı sağlayacaktır.
  • Almanya Stuttgart sanat müzesi Kunstmuseum Stutgart kendine hayran bırakacaktır.
  • Almanya Stuttgart televizyon kulesi de 1956 yılının izlerini taşıyan muhteşem yapılarından biridir.

Almanya Stuttgart Şehir Parkı Gezisi

Almanya Stuttgart şehir parklarıyla da meşhur, birçok yazarın ve bestecinin sokaklarında dolaştığı bölgelerinden biridir. Görünümü ve doğal güzelliğiyle Almanya Stuttgart’te gezilecek yerler saymakla bitmez. Özellikle Stadtgarten ve Feınkost Böhm ile parklara aynı zamanda restoran kültürüne adım atmış olursunuz. Şehir parkının yanı başında duran kale ve saraylarla da büyülenmemek elde değildir.

Hohenzollern kalesi ve büyüleyici Lıchtenward oteliyle de manzaraya doyar, lezzet duraklarını teker teker gezebilirsiniz. Almanya Stuttgart doğal örtüsü ve güzelliğiyle büyülerken aynı zamanda peynir, şarap ve modern Alman mutfağının izlerini de sizlerle buluşturarak mutluluk ve heyecanınızı paylaşabileceğiniz anılar bırakacaktır.

Almanya Stuttgart’ta Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya Stuttgart Vizesi Nereden Alınır?
Almanya’ya gitmek için öncellikle Schengen vize sözleşmeleri gereğince, konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Almanya Stuttgart gezilecek yerleri keşif etmek için turistik vize başvurusu yapabilirsiniz. Güney Alman mutfağının tarifsiz lezzetleriyle tanışmak için 90 günlük ve 180 günlük vize başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra yolculuğa çıkabilirsiniz. Doğal güzelliği ve tarihiyle sizi büyüleyecektir.
Almanya Stuttgart Mutfağında Neler Yenmelidir?
Almanya’nın meşhur alman pastası ve muhteşem peynirli eriştesini denemeden dönmemelisiniz. En iyi tarifleri Almanya Stuttgart Lıchtenwald restoranında bulabilir, tarifsiz güzelliklerle tanışabilirsiniz. Sizi özgür ve kültürel bir turla tanıştıracak Almanya tarihini vize alarak öğrenebilirsiniz. Almanya Stuttgart vize işlemleriniz için vize başvurunuzu Vize merkezi üzerinden yaparak süreci kısaltmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya’da Gezilecek Müzeler

Almanya Mainz Gezilecek Yerler

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın