Almanya’da Gezilecek Müzeler

Almanya Federal Parlementel Cumhuriyet yönetiminde olan ve Avrupa’nın tarihini ülkenin her yerinde taşımasıyla, turistik bölgeleri saymakla bitmeyen ülkelerden biridir. Orta Avrupa’da bulunan merkezi konumuyla yüz ölçümü 257. 578 km2dir. Almanya’da gezilecek müzeler, yazarları, müzisyenleri, kraliyet kültürünü ve 2. Dünya savaşını da görebileceğiniz muhteşem dokuya sahiptir. Ortaçağdan Rönesansa uzanan mimarisiyle büyüleyecektir.

Almanya’nın En Büyük Üç Şehri

Almanya’nın büyüleyici üç şehrinin Ren nehrine yakınlığı, doğal ve gösterişli görünümüyle ilgileri üzerine çektiği şehirlerin içinden geçen ırmaklarıyla bilinmesi tesadüf değildir. Şehir ırmakların kenarına kurulmuş, tarihi dokusunu da bu büyük şehirden almıştır. Almanya başkenti olan Berlin’den başlayarak, Köln ve Frankfurt şehirleriyle gezinize başlayabilirsiniz.

Almanya’da gezilecek müzeler, ülkenin dört bir yanında yer alırken, atmosferi ve doğal güzelliğiyle sizleri etkisi altına alacak doğal mimarisini de es geçmemek gerekir. Muhteşem doğal güzelliklerle, tarihin ve mimarinin buluştuğu büyük üç şehrinde kilise, müze ve hayvanat bahçeleriyle turistlerin ilgilerini üzerine çekmiştir. Doğal güzelliği ve muhteşem dokusu için mutlaka plan yaparak gitmelisiniz.

Almanya'da Gezilecek MüzelerPin
Almanya’da Gezilecek Müzeler

Almanya’da Gezilecek Müzeler; Almanya Tarihi Ve Sanat Müzeleri

Almanya’nın tarihi müzelerinden biri olan Antik Mısır medeniyetinin izlerini taşıyan Neues Müzesi ilk adreslerinizden biri olabilir. Müzeyi gezerken büyülenecek aynı zamanda vitrinlerden gözlerinizi alamayacaksınız. Almanya ‘de gezilecek müzeler, tarihi dokusu ve Almanya kültürünün izlerini taşırken sizleri Nefertiti heykeliyle buluşturacaktır. Baştan sona tarihle bezenmiş bu ülkede tarihi müzelerden kendinizi alamayacaksınız.

Antik Mısır müzesi olarak Neues müzesi görkemli yapısıyla ilgi çekicidir.

Pergamon müzesi Zeus sunağı ile buluşacağınız klasik antik çak yapılarının görkemli dokusunu sizlere sunar.

Neue Pinakothet müzesi Münih’de bulunan Van Gogh, Cezaane Gaugıi ve Monet resimlerini 19. Yüzyıl ve sonrasını taşımıştır.

Pinakothet Der Moderne müzesi Münih’te bulunan Avrupa’nın en iyi sanat müzesi olarak Picasso eserlerini görebileceğiniz müzedir.

  • Frankfurt’ta yer alan Staedel Museum zengin eserlerin bulunduğu özel ve modern resimlerin bir araya geldiği müzedir.
  • Museum Branshorst müzesi ile Anndy Warhol ve Twombly resimlerini bulabileceğiniz eserler bir araya gelmiştir.
  • Alman sanat eserlerini bulabileceğiz Alte Nationalgalerie Berlin bölgesinde bulunan muhteşem müzelerden biridir.

Almanya’da Gezilecek Müzeler; Almanya 18. Ve 19. Müze Koleksiyonları

Almanya’nın 18. Ve 19. Yüzyıl müze koleksiyonlarını bulabileceğiniz Berlin, Frankfurt ve Münih, gezmekten kendinizi alamayacağınız binlerce eser sunmaktadır. Alman sanat eserlerinin buluştuğu birçok müze, Renoir, Manet ve Cezanne gibi dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapar. Van Gogh, Picasso ve Salvador Dali eserleriyle de bir araya geleceğiniz müzeler, Alman yakın tarihini de sizlerle buluşturacaktır.

Özellikle Alte Pinakothet’e giderek Da Vinci  ve Paul Rubens eserlerini görebilir, 14. Yüzyıl ve 18. Yüzyıl sanat eserlerine tanıklık edebilirsiniz. Ünlü ressamların verdiği muhteşem atmosferle buluşmak için Almanya’da müzeleri Berlin’den başlayarak, Münih ve Köln bölgesine kadar dolaşabilirsiniz.

Almanya’da Gezilecek Müzeler S.S.S

Almanya Müze Bileti Nasıl Alınır?
Almanya’da gezilecek müzeler için öncellikle müze kartı almanız gerekmektedir. Müze kartı almak için bölgede bulunan müzelerin önünden veya merkezi bölgelerinden temin edebileceğiniz müze hizmetleri verilmektedir. Almanya vize işlemlerinizi yaparken, yanınıza alacağınız bir rehber müzeler ve müze kartları hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Almanya Müze Giriş Ücretleri Ne Kadar?
Almanya vize işlemlerinizi yaptıktan sona Almanya’da gezeceğiniz müzelerin listesini yapmayı unutmamalısınız. Müze gezmek Avrupa ülkelerinde oldukça ucuz ve ekonomik ücretlerle satışa sunulmuştur. Bazı müzeler için sadece 5 Euro öderken, 30 Euro’ya kadar müze gezilerinizi tamamlayabilirsiniz. Almanya vize işlemlerinizi yaparken vize merkezi üzerinden net bilgiler alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya Mannheim Gezilecek Yerler

Almanya Wuppertal Gezilecek Noktalar

Aachen Almanya Gezilecek Noktalar

Almanya Vizesi Aile Birleşimi | Almanya Vize

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’da Gezilecek Müzeler” üzerine bir yorum
Yorum yapın