Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

Bayreuth, Almanya’nın en az nüfuslu kentlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. 66.92 km2’lik bir alan üzerine kurulmuştur. 74 bin kişinin yaşamış olduğu bu şehir aynı zamanda çok sakindir. 340 km’lik bir rakıma sahiptir. Bavyera eyaletinin sınırları içerisinde bulunur. Ülkenin doğusunda ve sınıra yakın şekildedir. Şehri öne çıkaran özellikleri arasında kaplıcaların yer alması ilk sırada gelir. Almanya Bayreuth gezilecek yerler beklentileri sonuna kadar karşılar.

Bayreuth Kaplıcaları

Almanya Bayreuth gezilecek yerler konusunda öne çıkan alanlardan birisi Bayreuth Kaplıcaları olarak bilinir. Kentin turist çekmesinin temel nedenlerindendir. Geniş bir bölge içerisine inşa edilmiştir. Bu hizmeti tek bir işletme değil, birden çok firma sağlamaktadır. Yer altından çıkan sıcak suyun birçok hastalığa iyi geldiği ifade edilmektedir. Bundan dolayı her sene hem yerli hem de yabancı turist akınına uğramaktadır.

Margravial Opera Evi Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

Almanya Bayreuth gezilecek yerler arasında daha farklı bir mekan olarak dikkat çeken Margravial Opera Evi de söz konusudur. Kent sınırları içerisinde bulunur. 1744 senesinde yapımına başlanmış ve 1748 yılında ise tamamlanmıştır. Barok mimari ve tarzının en güzel binalarından birisidir. Aynı zamanda o döneme ait, ayakta kalabilmiş sayısı eserlerden birisi olması yüzünden koruma altına alınmıştır. Bunun sonrasında restore edilmiştir. Görülmesi gereken bir yer olarak listede bulunur. Teras kısmının hemen önünde, sokağa bakan birçok heykel mevcuttur. Ayrıca ön kısmı tarihi taşlarla dekore edilmiştir. Günümüzde farklı birçok sanat ve kültürel faaliyetler için kullanılır.

Eremitage

 Bayreuth gezilecek yerler arasında öne çıkan bir diğer yapıdır. Eremitage kompleks bir yapı olarak dikkat çekmektedir. Bunun nedeni ise içerisinde birden çok eserin olmasıdır. Üstelik bunların tümü korunmuştur. Günümüze kadar gelmiş olmaları turistler için fırsattır. Oldukça ihtişamlıdır. Yatay mimarinin en iyi örneklerinden birisidir. Fazla yüksek değildir. Ön kısmında çok bakımlı bir havuz vardır.

Bu havuz içerisinde çok uzun yıllar önce inşa edilmiş olan değişik türdeki heykeller öne çıkar. Ayrıca yeşillik alanın fazla olması, bu eseri gezmek isteyen kişiler için oldukça cazip bir hale getirmiştir. Eremitage içerisinde park, bahçe, şato ve kale yapıları öne çıkmaktadır.

Almanya Bayreuth Gezilecek YerlerPin
Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

Wahnfried

Bayreuth gezilecek mekanlar içerisinde bulunan Wahnfried’i de unutmamak gerekiyor. Ünlü klasik müzik bestecisi Wagner’in villası olarak inşa edilmiştir. İkinci Ludwig dönemine aittir. Wagner, inşaat öncesinde birtakım değişiklikleri söyleyerek kendi zevkine göre buranın tamamlanmasını sağlamıştır. Oldukça ihtişamlıdır. Sarı renkli kesme taşlar kullanılmıştır.

Bunun hemen ön kısmında bir bahçe ve içerisinde ise Wagner’in heykeli yer alır. Günümüzde müze formatında hizmet vermektedir. İki katlıdır. Ayrıca dikkat çekici bir havuzu söz konusudur. Bu gibi özellikleri sayesinde şehrin en fazla ziyaretçi çeken yerlerinden birisi olmayı başarmıştır.

New Castle

Bayreuth gezilecek mekanlar içerisinde öne çıkan daha farklı bir yapı ise New Castle olarak biliniyor. Bu adı almasının temel nedeni ise geç dönemde inşa edilmiş olmasıdır. Oldukça farklı bir mimarisi vardır. Hem ev formatında bir yaşam alanına hem de çok yüksek olmayan surlara sahiptir. Giriş birden çok kapı üzerinden tamamlanır. Bunun yanı sıra klasik Avrupa mimarisi ile daha farklı yaklaşımların birleşmesi şeklindedir. Şehirdeki birçok tarihi yapı gibi yine sarı renkli taşlar öne çıkmaktadır. Belli zaman dilimleri içerisinde burayı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Atlanmaması gereken bir eserdir.

Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya Bayreuth gezilecek yerler nereler?
New Castle, Wahnfried, Eremitage ilk akla gelen yerlerdir.
Almanya Bayreuth gezilecek yerlere nasıl gidilir?
Vize olmadan bu kente gitmek söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Berlin Gezilecek Yerler

Aachen Almanya Gezilecek Noktalar

Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya Bayern Gezilecek Yerler

Almanya Augsburg Gezilecek Yerler

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler” üzerine bir yorum
Yorum yapın