Almanya Bayern Gezilecek Yerler

Almanya Bayern gezilecek yerler konusunda size değişik birçok farklı mekan sunmaktadır. Burada en çok karıştırılan şey ise Bayern’in bir şehir zannedilmesidir. Bayern, Bavyera bölgesinin Almanca adıdır. Bundan dolayı sadece tek bir kentten bahsetmek hiçbir şekilde doğru olmayacaktır. Çünkü bölgede değişik mekanlar bulunur. Tarihi bir alandır. Güneydoğu’da bulunmaktadır. En önemli şehirlerinin içinde Würzburg, Bamberg, Ingolstadt, Regensburg, Augsburg ve Nürnberg bulunur.

Eibsee Almanya Bayern Gezilecek Yerler

Eibsee, Almanya Bayern gezilecek yerler listesi içerisinde yer alır. Alp dağlarının hemen kıyısında bulunur. Aynı zamanda ülkenin en yüksek olarak tanımlanmış olan dağın eteklerindedir. Ulaşımı oldukça kolaydır. Münih üzerinden Garmisch istikametinde devam eden herhangi bir trene bilmek yeterli olacaktır. Sadece 80 dakika sonrasında buraya varabilirsiniz.

Bölgede büyük bir göl yer alır. Suyu sığdır. Buranın çevresine ve ormanlık alan içerisine küçük kasaba formatında bir yerleşim yeri kurulmuştur. Kış aylarında bölgede kayak yapmak mümkündür. Bunun için özel dizayn edilmiş teleferikler hizmet vermektedir. İsteyenler ise Eibsee dağının tepesine kadar çıkabiliyorlar. Tramvaylarla bu çok kolaydır. Almanya’nın bu bölgedeki en güzel yerlerinden birisidir.

Füssen

Günübirlik bir şekilde Bayern gezilecek yerler arasındaki Füssen’e de gidebilirsiniz. Burası bir nehir kıyısına kurulmuştur. Tarihi Alman evleri dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bölgenin en çok turist çeken yerlerinden birisidir. Çünkü Neuschwanstein adındaki tarihi şato burada bulunur. Yine tarihi olmasıyla önem arz eden oldukça eski ve ihtişamlı bir saat kulesi mevcuttur. Nehir boyunca gezebilir ayrıca farklı birçok taşıta gerek duymadan sadece yürüyerek kenti keşfe çıkabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığı zaman mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Ulaşım sorunu ise yoktur.

Bamberg

 Bayern gezilecek yerler denildiğinde Bamberg’i es geçmek olmaz. Burası da birçok Alman kenti gibi nehir kenarında kurulmuştur. Hatta bazı evler direkt olarak nehrin üzerinde inşa edilmiştir. Tarihi bir mekan olmasından dolayı 1993 senesinde UNESCO burayı, korunması gereken yerler içerisine dahil etmiştir. Bunun yanı sıra şehrin dikkat çeken bir diğer özelliği ise Avrupa’da en çok bira tüketilen şehir olmasıdır. Bir kişi yıllık olarak tam 300 litre bira içmektedir.

Almanya Bayern Gezilecek YerlerPin
Almanya Bayern Gezilecek Yerler

Rothenburg ob der Tauber

Bayern gezilecek mekanlar konusunda Rothenburg ob der Tauber büyük bir öneme sahiptir. Hikayelerde bahsedilen Alman kasabalarının gerçeğe dönüşmüş bir hali gibidir. Klasik bir biçimde çevresi tarihi surlarla çevrilidir. Bunların çok kısmı ayakta kalmayı başarmıştır. Aynı zamanda zeminde yer alan tarihi taşlar da öne çıkar. Birçok değişik şatoya ev sahipliği yapar. Modern mimariye dair bir iz bulmak kesinlikle çok zordur. Çünkü buram buram her yerin tarih koktuğu bir kenttir. Bundan dolayı ilgili bölgeye gidecek olan kişilerin, burayı mutlaka ziyaret etmesi ve ortaçağ havasını içine çekmesi tavsiye edilmektedir.

Neuschwanstein Castle

Bayern gezilecek noktalar listesinde Neuschwanstein Castle da vardır. Abu kale 1869 senesinde yapılmaya başlanmıştır. Hem çok büyük hem de görkemli olmasından dolayı ancak 1886 yılında bitirilmiştir. Dışarıdan bakıldığı zaman yüksek bir apartmanı andırmaktadır. 6 kattan oluşur. Bavyera’nın ünlü kralı olan ikinci Ludwig zamanında, çok büyük para harcanarak yapılmıştır. Tasarımcısını ise Christian Jank adında dönemin ünlü mimarlarından birisidir. 19.yüzyıl sanatını yansıtır. Özellikle yaz ayları geldiği zaman binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. İçerisine giriş yapılabilir. Yüzlerce farklı odası mevcuttur.

Almanya Bayern Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya Bayern gezilecek yerler nereler?
Eibsee, Füssen, Neuschwanstein Castle gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.
Almanya Bayern gezilecek yerler nasıl gidilir?
Bayern eyaletine gitmek isteyen kişilerin vize alması şarttır.

İlginizi Çekebilir;


Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya’da Gezilecek Müzeler

Almanya Berlin Gezilecek Yerler

Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

Almanya Baden Württemberg Gezilecek Yerler

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Bayern Gezilecek Yerler” üzerine bir yorum
Yorum yapın