Almanya Baden Württemberg Gezilecek Yerler

Almanya Baden Württemberg, ülkenin en güzel ve aynı zamanda ekonomik olarak en zengin yerlerinden birisidir. Fransa ile İsviçre sınırında yer almaktadır. İçerisinden çok geniş bir nehir geçer. Sağlı ve sollu olacak şekilde yerleşme yapılmıştır. Ulaşım ise nehir üzerindeki tarihi ve yeni köprüler sayesinde çok kolaydır. Almanya Baden Württemberg gezilecek yerler, tarihi birçok mekanı içermektedir. Burasının bir eyalet olduğunu hemen belirtmek gerekmektedir.

Yeni Saray

Almanya Baden Württemberg gezilecek yerler listesinde bulunan bir diğer yapı ise Yeni Saray adıyla biliniyor. 18.yüzyılda yapılmıştır. Özelliklerine ve mimari yapısına baktığımız zaman tam olarak bir Barok eseridir. Bunun yanı sıra müttefikler tarafından ikinci dünya savaşı döneminde çok sık bir biçimde bombalanmıştır.

Buna rağmen yapılan başarılı restorasyonların sonrasında günümüze kadar gelmesini bilmiştir. Yılın belli dönemlerinde hemen ön kısmında yer alan bölgede büyük festivaller düzenlenmektedir. Ayrıca kalenin arka bölümünün olduğu yerde bir gölet vardır. Gece son derece güzel bir görünüme sahip saray, bölgenin en sıra dışı yapılarından birisidir.

Eski Kale

Baden Württemberg gezilecek yerler anlamında Eski Kale tüm ihtişamıyla halen ayaktadır. 10.yüzyılda inşa edilmiştir. Stutgart sınırları içerisinde bulunur. Özellikle Orta Çağın hem karanlık hem de oldukça kasvetli olan havasının başarılı bir biçimde yansıtılmış olduğunu söylemek mümkündür. Kalenin kenar kısımlarında ve dört tane olmak üzere kule formatında uzun yapılar bulunur. Sivri çatısı öne çıkar. Bir bölümünde ise kubbe mimarisinin güzel örneği verilmiştir. Ön kısmı geniştir. Trafiğe kapalı olmasından dolayı buraya mutlaka yürüyerek gitmek lazım. İçerisinde birden çok müze bulunur. Bunlardan birisi sadece çocuklar içindir.

Almanya Baden Württemberg Gezilecek YerlerPin
Almanya Baden Württemberg Gezilecek Yerler

Freiburg

Almanya Württemberg gezilecek yer konusunda Freiburg unutulmamalıdır. Almanya’nın önemli şehirlerinden birisidir. Bu bölge içerisinde yer almaktadır. Kentin dikkat çeken temel özelliği ise sahip olduğu üniversitedir. Bundan dolayı gerek yerli gerekse yabancı çok sayıda öğrencinin bulunması sayesinde bölgenin en hareketli, gece yaşamının sabaha kadar devam ettiği bir yerdir. Burada ayrıca çok büyük bir katedral yer alır. Adını kentten almıştır. Kapalı pazarı son derece şirindir. Bachle ise kentteki küçük kanallar demektir. İlginç bir mimari yapısı mevcuttur.

Mercedes Müzesi

Baden Württemberg gezilecek mekanlar içerisinde, dünyada en çok satılan araç markalarından birisi olan Mercedes’in bir müzesi de öne çıkar. Bu firmaya özel şekilde inşa edilmiş olan müze, tarihi birçok aracın sergilenmesinden dolayı büyük bir ilgi görmektedir. Şirketin ilk tasarımları ve arabaları söz konusudur. Aynı zamanda bunların yapılma hikayesine de yer verilmiş olduğunu unutmamak lazım. Şirketin sahibi olan aile hakkında da önemli birçok bilgiler müzede yer alır.

Mannheim

Baden gezilmesi gereken yerler konusunda Mannheim hiçbir zaman atlanmamalıdır. Ülkenin önemli şehirlerinden birisi olmasıyla biliniyor. Bunun yanı sıra büyük bir sarayı mevcuttur. Bunun inşaatı ise 1760 senesinde bitmiştir. Ayrıca ülkenin en eski olarak bilinen tiyatro binası da burada bulunmaktadır. Şehir içinde büyüklüğü ve rahatlığı ile dikkat çeken birçok değişik park da öne çıkar. Luisenpark, Herzogenriedpark bunların başında gelmektedir. Markplatz meydanı içerisinde çok farklı tarihi yapılara yer verilmiştir. Mannheim ayrıca İkinci Dünya Savaşı sırasında müttefiklerin hava bombardımanına maruz kalmamış olan tek şehir olmasından dolayı çok farklı bir yere sahiptir. Yeşil alanın bolca bulunduğu bir kenttir.

Almanya Baden Württemberg Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya Baden Württemberg gezilecek yerler nereler?
Yeni saray, eski kale, Mercedes müzesini gezebilirsiniz.
Almanya Baden Württemberg gezilecek yerler nasıl gidilir?
Gezi öncesinde Schengen vizesi alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Mannheim Gezilecek Yerler

Yeni Mezun Almanya Vizesi

Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Alman Vatandaşlığı Alma Şartları

Alman Vatandaşlık Başvurusu

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Baden Württemberg Gezilecek Yerler” üzerine bir yorum
Yorum yapın