Almanya Augsburg Gezilecek Yerler

Augsburg, Almanya sınırları içerisinde yer alan bir kenttir. Ülkenin en eski şehirlerinden birisi olmasıyla dikkat çeker. Çünkü kuruluş yılı milattan önce 15’e kadar uzanmaktadır. 300 bine yaklaşan bir nüfusu vardır. Bavyera eyaletine bağlıdır. Almanya Augsburg gezilecek yerler; tarihi çok sayıda yapıdan oluşmaktadır. Bunların bir kısmına giriş ücretlidir.

Augsburg Katedrali

Almanya Augsburg gezilecek yerler konusunda her zaman ismini kentten almış olan Katedral, büyüleyici yapısı sayesinde öne çıkar. Tam anlamıyla buranın bir sembolüdür. İnşa edilme tarihine baktığımız zaman bunun 11.yüzyıl olduğunu görmekteyiz. Cephesinin eksik bir biçimde yapılmasından dolayı tüm Avrupa sınırları içinde en ilginç yerlerden birisidir.

Koroları ise ikizdir. Birçok peygamberin başarılı tasvirleri sayesinde öne çıkar. Kapısı ise bronz kullanılarak inşa edilmiştir. Tam 35 değişik kabartma burada yer alır. Hem geç gotik hem de rönesans izlerini taşımaktadır.

Maximilian Caddesi

Almanya Augsburg gezilecek yerler çerçevesinde başka bir mekan olan bu ünlü cadde son derece tarihi olmasıyla dikkat çekiyor. Daha önceden İtalya ile Almanya arasındaki ulaşımın sağlanmasına ev sahipliği yapmasından dolayı bir merkez konumundadır. Tüm yapılar, klasik Alman mimarisine göre inşa edilmiştir. Aynı zamanda çok sayıda alışveriş merkezi de mevcuttur. Maximilian müzesi burada yer alır. Birçok tarihi eser söz konusudur. Bunların en eskisi 16.yüzyıla kadar uzanmaktadır. Özellikle altınlar ve heykeller öne çıkmaktadır. Yine aynı mekan içerisinde uzun ve geniş olan ihtişamlı bir çeşme de vardır. 3 farklı yapıdan oluşmaktadır.

Fuggerei

Almanya Augsburg gezilecek yerler Fuggerei’yi de kapsamaktadır. Burası yan yana olacak şekilde inşa edilmiş birden fazla evden oluşur. Bitişik nizam söz konusudur. Fugger Ailesi dönemine aittir. Bundan çok uzun yıllar önce hem Roma’dan gelmiş olan katolik mezhebine mensup işçiler hem de bunların ailelerinin konut ihtiyacı bu şekilde karşılanmıştır. Sosyal konut denildiği zaman dünyadaki ilk yapılardan birisi olarak tanımlanır. İçerisinde tam 67 tane bina vardır. Aynı zamanda 142 adet konur öne çıkar. Yaşayan kişiler için bir tane de kilise yapılmıştır. İlginç bir biçimde 500 sene önce uygulanan kiralama ücreti halen aynıdır. Ücret sadece 1 Euro’dur. Ancak bunun için Katolik olma şartı vardır.

Almanya Augsburg Gezilecek YerlerPin
Almanya Augsburg Gezilecek Yerler

Augsburg Belediye Binası

Almanya Augsburg gezilecek birçok değişik mekan arasında bu kentin belediye binasının da olduğunu unutmamak lazım. Rönesans dönemi denildiği zaman akla gelen ilk eserlerden birisidir. Çünkü 1624 senesinde yapılmıştır. Oldukça yüksek olmasından dolayı kent manzarasının en güzel görüldüğü yerlerin başında gelmektedir. Altın salon, bina içinde en çok dikkat çeken yerdir. Bunun nedeni ise hem mimari yapısı hem de altın kaplama birçok yapının olmasıdır. Ayrıca Aşağı Fletz kısmında ise sergi salonu vardır. Burayı ziyaret etmek her daim mümkündür.

Perlach Kulesi

Almanya Augsburg gezilecek mekanlar kapsamında Perlach kulesini de görebilirsiniz.  Kentte bulunan en yüksek mimari eserlerden birisidir. Bunun tam olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmese de, 10.yüzyılda inşa edilmiş olduğu nettir. İlk etapta çevreyi gözetleyebilmek için kullanılmıştır. Bunun ardından daha farklı amaçlara da hizmet ettiğini ifade etmek lazım.  Basamak sayısı tam 260 olmasıyla dikkat çeker. Sonradan Suebian tanrıçasının ihtişamlı figürü ve ayrıca bir de çatı eklenmiştir. Günümüzde kente gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerdir. Hemen önünde ise bir tramvay geçmektedir.

Almanya Augsburg Gezilecek Yerler S.S.S

Almanya Augsburg gezilecek yerler nereleri?
Maximilian müzesi, Perlach kulesi, Augsburg belediye binası belli başlı popüler mekanların başında gelir.
Almanya Augsburg gezilecek yerlere nasıl gidilir?
Gidiş için vize şartı söz konusudur.

İlginizi Çekebilir;


Almanya’da Gezilecek Turistik Yerler

Almanya Berlin Gezilecek Yerler

Almanya Bayreuth Gezilecek Yerler

Almanya 2. Dünya Savaşı Gezilecek Yerler

Aachen Almanya Gezilecek Noktalar

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Augsburg Gezilecek Yerler” üzerine bir yorum
Yorum yapın