Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni; Almanya pasaport sınıflarına bağlı olarak vize muafiyetine yer verir. Örneğin yeşil pasaport sahiplerine 180 günde 90 gün kadar muafiyet belirtilir. Ancak söz konusu 90 günü aşan çalışma iznine dair vize zorunluluğuna yer verilir.

Almanya Çalışma İzni Yeşil Pasaport Şartları

Green pasaport Almanya çalışma izni adına öncelikle belirtilen şartlara uygun olup olmamanız değerlendirmeye alınır. Şöyle ki pasaportların en az 1 yıl geçerliliği olması halinde vize başvurularında bulunmanız istenir. Ardından:

  • 90 günü aşan seyahati destekleyen tüm belgelerin ibraz edilmesi gerekir.
  • Seyahat sağlık sigortası talep edilir ve konsolosluk başvurularına geçilmesi istenir.

Umuma Mahsus pasaport sahipleri ile aynı prosedürlerin üzerinde durulur. Çalışma izni söz konusu olduğu zaman süre 90 günü aşar. Bu gibi durumlarda tüm pasaport sınıfları için aynı şartlara yer verilir ve ilgili belgeler üzerinden başvuruya geçilmesi istenir.

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma Vizesi Formu

Sadece pasaport şartları ile sınırlı kalınmaz ve ardından diğer evrakların da ibraz edilmesi gerekir. Green pasaport Almanya çalışma izni adına öne çıkan başvuru formu oluyor. Şöyle ki form resmi konsolosluk sitesinden indirilebilir ve doldurulması istenir.

Almanca olacak şekilde talep edilen bilgilerin hepsini de sıralamanız beklenir. Green pasaport Almanya çalışma izni başvurularında talep edilen belgelerle forma girilen bilgilerin örtüşmesi değerlendirilir. Aynı zamanda formun onaylanması adına bilgilerin ardından imza atmayı da ihmal etmemek gerekir.

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma Vizesi Belgeleri

Pasaport ile başvuru formu şartlarını dikkate almak gerekiyor. Bunun ardından Green pasaport Almanya çalışma izni adına 2 adet biyometrik fotoğrafa da ihtiyaç duyulur. Nüfus cüzdanı fotokopisi ile ikamet belgeleri ile başvurulara geçilmesi istenir. Ardından:

  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin eksiksiz bilgiler ile ibrazına geçilir.
  • Minimum 3 ay kadar geçerli olan seyahat sağlık sigortasının çıkartılması istenir.

Aynı zamanda Alman tercümeleri üzerinden mesleki gelişimi belirten evrakların da ibraz edilmesi gerekir. Karne, iş sözleşmeleri ya da diploma gibi ayrı evraklar üzerinden mesleki gelişimi belirtmeniz istenir.

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzniPin
Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni Teklifler

Yeşil pasaport Almanya çalışma için dikkate alınan bir diğer husus iş teklifleri oluyor. Somut olan iş tekliflerinde tüm hususların yer alması gerekiyor. İlk etapta işveren isminden adresine kadar çeşitli unsurların belgeler üzerinden paylaşılması isteniyor.

Çalışma biçimden yıllık brüt maaşa kadar çeşitli detaylara yer verilmektedir. Green pasaport Almanya çalışma izni için özenle hazırlanan iş teklifleri konsolosluk bünyesinde ele alınır. Diğer belgeler gibi incelenir ve izne netlik kazandırılır.

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni Dil Şartı

Green pasaport Almanya çalışma izni adına değerlendirilen bir diğer husus dil yeterliliği oluyor. Diğer tüm pasaport türlerinde olduğu gibi dil yeterlilik sınavlarının üzerinde duruluyor. Şöyle ki:

  • Çalışma iznine ilişkin A1 dil düzeyinin üzerinde durulur.
  • Sınavlardan alınan geçerli nota karşı sertifika tahsis edilir.

Green pasaport Almanya çalışma izni adına diğer belgelerin arasına dil yeterlilik sertifikasını da eklemek gerekir. Bunun için yetkili olan ÖSD ya da Goethe – Instıtut üzerinden alınan belgeler ibraz edilmelidir.

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni S.S.S

Yeşil pasaport sahipleri çalışma izninden muaf mı?
90 günü aşan çalışma süresine karşı vize zorunluluğuna yer verilir ve tüm pasaport türlerinin başvuruda bulunması istenir.
Yeşil pasaport Almanya çalışma izni için nerede başvurulur?
Fahri Konsolosluklar ya da Almanya Büyükelçiliği üzerinden randevu alarak başvurunuzu iletmeniz gerekir.
Almanya çalışma izni muafiyeti var mı?
Gri, siyah, yeşil ve bordo pasaport sahipleri 90 günü aşan seyahatlerde vizede muaf kabul edilmezler.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Yeşil Pasaport Öğrenci Vizesi

Yeşil Pasaport Almanya Oturma İzni

Yesil Pasaport Almanya Vizesi

Almanya Vize (Schengen) için 25 Detaylı Bilgi ve İpucu

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni” üzerine bir yorum
Yorum yapın