Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim

Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim: Almanya sınırları içerisinde yaşayan bir Türk vatandaşının annesini kalıcı olarak Almanyaya götürmesi mümkün olsa da, bunun çok kolay ve hızlı olmadığını ifade etmek gerekiyor. Bunun nedeni ise aile birleşimi vizesi işlemlerinde eş ve çocukların kabul edilmesidir. Buna rağmen gerekli prosedürlerin tamamlanması, özellikle annenin sigortasının olması durumunda ilgili işlemi gerçekleştirebilme şansınız her daim mevcuttur.

Annemi Almanyaya Getirebilmem Mümkün mü?

Annemi Almanyaya nasil getirebilirim: Almanyaya annenin getirilmesi mümkündür. Bunun klasik bir aile birleşimi vizesinden biraz daha farklı şartlara sahip olduğunu söylemek gerekmekte. Çünkü Schengen kapsamında ve Almanya vize kurallarına göre bir Türk, eşini ve çocuklarını bu ülkeye getirebilmektedir. Anne ya da baba bu kapsamda kabul edilmez.

Annemi Almanyaya getirmek istiyorum diyenlerin ise şunlara dikkat etmesi gerekmektedir;

  • Annenin sigortasının olması esastır. Bunun bulunmaması durumunda işlemler oldukça zordur. Bu yüzden eğer sigorta söz konusu değilse, buna dair bir şirket ile görüşme yapmak, ilgili işlemi tamamlamak esastır.
  • Annenin Almanyaya getirilebilmesi için aynı zamanda bunu sağlayacak olan kişinin çok iyi bir geliri olması gerekmektedir. Resmi belgeler üzerinden bunun mutlaka kanıtlanması esastır.
  • Şahsın kendi üzerine kayıtlı ev, araba ya da gayrimenkul bulunması sürecin her daim çok daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Bu aranan şartlar, aile birleşiminin yapılabilmesi adına talep edilmiş ekstra şeylerin dışında olan önkoşullardır.

Annemi Almanyaya Getirmek İçin Hangi Belgeleri Hazırlamam Lazım? Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim

Annemi Almanyaya nasil getirebilirim: Almanya’ya gelecek olan kişinin hazırlaması gereken evraklar şöyledir;

  • Pasaport ve fotoğraf her daim istenen standart evraklardır.
  • Aynı zamanda nüfus cüzdanının fotokopisi olmak zorundadır. Bunun resmilik içermesi olası sorunların önüne başarılı bir biçimde geçer.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, konsolosluk tarafından talep edilen başka bir evraktır.
  • Başvuru sahibi Türkiye’de hangi ilde ve hangi adreste kalıyorsa buna dair bir ikametgah belgesi hazırlanmalıdır.
Annemi Almanya'ya Nasıl GetirebilirimPin
Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim

Almanyada İkamet Edenlerin Hangi Belgeleri Sunması Gerekiyor?

Annemi Almanyaya nasil getirebilirim: Annenin Almanya’ya getirilmesi için bu ülkede ikamet eden kişinin sunması gereken evraklar vardır. Maaş bordrosu bunların başında geliyor. Yani annenin masraflarının ikamet sırasında nasıl karşılanacağını bildirmek, bunu da maaş belgesi üzerinden kanıtlamak şarttır. Özellikle konsolosluk bu anlamda son 3 aylık olanı talep etmektedir. Resmi bir belge şeklinde sunulur.

Sağlık sigortası en başından ifade ettiğimiz gibi çok önemli bir detaydır. Bunun iki taraf için de olması bir zorunluluk olarak dikkat çeker. Güncel tarihli olması esastır. 3 ayı geçmemesi kuralına özen gösterilmelidir. Aksi halde ise belge kabul edilmez. Bu tip bir başvuruyu yapacak olanların Almanca dil seviyeleri en az A1 olmalıdır. Tek başına bu yeterli olmayacağı için kanıtlanması adına bir sertifika sunulmalıdır.

Süreç Ne Zaman Sonuçlanır?

Annesini Almanya’ya aldırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği hususların başında ilgili sürecin ne kadarlık bir zaman dilimi içerisinde sonuçlanacağıdır. Bunun için tam bir tarih vermek çok kolay değil. Çünkü bu standart bir aile birleşimi işlemi değildir. Söz konusu anne olmasından dolayı konsoloslukların bu hususta çok katı olduğunu, evrakları uzun bir süre boyunca incelediğini bilmekteyiz. Buna rağmen 3 aylık bir süre minimum zaman dilimi karşımıza çıkar. Tabi ki bunun uzaması da ihtimaller dahilindedir.

Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim S.S.S

Annemi Almanyaya nasil getirebilirim?
Bunun için davetiye olmalı ve aynı zamanda istenen evraklar tamamlanmalıdır.
Annemi Almanyaya getirmek için ne yapmam lazım?
Konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi büyük önem arz eder.

İlginizi Çekebilir;

Kedimi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Almanya’da Mühendis Olarak Çalışma

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim” üzerine bir yorum
Yorum yapın