Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum; Ailemi getirmek istiyorum diyorsanız bu Almanya için mümkündür. Almanya’da ailenizi yanınıza alabilirsiniz ve bunun için özel bir vize söz konusudur. Aile birleşimi vizesi en yakın aile üyelerinizin dahil olduğu grubu yanınıza alabilmenizi sağlamaktadır ancak bunun birtakım şartları bulunmaktadır.

Aile Birleşimi Vizesi Nedir?  Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Aile birleşimi vizesi ailemi  getirmek istiyorum diyenler için özel olarak belirlenmiş bir vizedir. Yani bizzat bu vizeyi seçip işlemleriniz için evraklarınızı toparlamaya başlayabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi kişinin eş ve çocukları için geçerlidir. Burada kişinin nereli olduğu önemli değildir. Yani kişi Alman vatandaşı olabilir veya Almanya’da yaşayan bir yabancı olabilir. Bu gibi durumlarda ek belgeler istense de eğer kişi Almanya’da vatandaş olarak ya da oturum izni ile oturuyorsa da aile birleşimi vizesi geçerlidir. Sadece kişinin Alman vatandaşı olması daha avantajlı olacaktır.

Aile birleşimi vizesi uzun süreli vize grubunda olup D tipi vize olarak da anılmaktadır. Bu vizeye sahip olmak için biriyle evli olmak ya da onun çocuğu olmaktan fazlası gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Şartları Nelerdir?

Ailemi Almanya’ya yanıma getirmek istiyorum diyorsanız bu birtakım şartlara tabiidir. Yani gerekli birçok prosedür söz konusudur. Bunların başında da özellikle maddi durum gelmektedir. Yani Almanya’da yaşayan kişinin gelirinin asgari ücretten fazla olması ve son 3 aylık hesap dökümü ve gelir durumu gibi belgeler aslında sizin bu vizeyi alabilmeniz için en önemli şartlardan biri olmaktadır. Bu nedenle aile birleşimi vizeleri ayrıntıları ile incelenmektedir. Özellikle çocuk sayısı fazla ise her biri için ayrıca başvuru yapılmalıdır ancak eşin durumu burada çok daha önemli olacaktır.

Bunun dışında Almanya’ya taşınacak eşin tahsil durumu da önemlidir. Yani bir üniversite mezunu iseniz ve deneyiminiz de varsa bu çok daha avantajlı olacaktır. Çocukların ve Almanya’ya gelecek eşin de Almanca bilmesi avantajdır.

Almanca dil şartı yeni güncellemeler ile kalkmıştır. Bu nedenle böyle bir şey beklenmez ancak dil bilmeniz büyük bir avantaj olacaktır.

Ailemi Almanya'ya Getirmek İstiyorumPin
Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Evrakları Nelerdir?

Almanya aile birleşimi vizesi evrakları oldukça fazladır. Bu nedenle iyi hazırlanılmalıdır. Bunların başında vize başvuru formu gelir. Buna ek olarak pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, iki eşin veya anne ve baba ile çocuğun kimlik fotokopileri, evlilik belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, önceden bir evlilik yaşandı ise bunun belgelenmesi ve ayrılık sebebi, kişi öldü ise ölüm belgesi, hali hazırda Almanya’da olan kişinin adres bilgileri, kimlik bilgileri, henüz vatandaş değil ise pasaportu ve oturum izni fotokopisi, vize ücreti dekontu vb. belgeler gerekmektedir. Ailemi Almanya’ya yanıma getirmek istiyorum diyen herkes bu evrakları ve fazlasını toplamalıdır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Almanya aile birleşimi vize sonucu birkaç ay sürebilmektedir. Uzun süreli bir vize olması ve evrak sayısının fazlalığı nedeni ile bu süreç oldukça uzundur. Bu nedenle erken başvuru yapmaya çalışılmalıdır ancak eksiksiz olmalıdır ve sonrasında biraz beklemek gerekmektedir. Ortalama 3 ay kadar sürebileceği gibi 1 ay kadar da sürebilecektir. Ailemi getirmek istiyorum diyorsanız biraz daha sabretmeniz gerekmektedir.

Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum S.S.S

Ailemi Almanya’ya yanıma getirmek istiyorum ancak aile birleşimi vizesi ücreti ne kadardır?
Net bir ücret belirlenmemek ile birlikte ücretlerin değişebileceği de bilinmelidir. En net bilgi konsolosluktan alınmaktadır.
Almanya aile birleşimi vizesi için dil şartı kesin kalktı mı?
Aile birleşimi için dil şartı kalkmış olsa da Almanca veya İngilizcenin bilinmesi ile bunun belgelenmesi durumunda vize alınma ihtimali artacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Kedimi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Almanya Vizesi Aile Birleşimi | Almanya Vize

Almanya’dan Araba Getirmek | Almanya Araba

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın