Kedimi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Beslenilen evcil hayvanın yabancı ülke girişini yaptırabilmek mümkündür. Kedimi Almanya’ya getirmek istiyorum diyenler; gerek birtakım sağlık testlerini tamamlamak gerekse bunların sonuçlarının ardından ilgili resmi devlet kurumundan rapor olmak zorundalar. Böylelikle Almanyaya kedinizin girişinin yapılabilmesi konusunda hiçbir sorun kalmamış olur.

Almanyaya Kedi Girişi Yapılabilir mi?

Kedimi Almanya’ya getirmek istiyorum diyorsanız, bunun mümkün olduğunu bilmelisiniz. Ancak buna dair tanımlanmış olan bir prosedür söz konusudur. Test yapılması, para ödenmesi, dekont alınması, form doldurulması, raporun elde edilmesi gibi değişik süreçler mevcuttur. Bunların tümünün tamamlanmasının ardından Kedimi Almanyaya kedi girişi rahatlıkla tamamlanır. Dikkat edilecek hususları unutmamak lazım.

Almanyaya Kedinin Götürülebilmesi için Yapılacak İlk İşlemler Nelerdir?

Kedimi Almanya’ya getirmek istiyorum gibi bir isteğin yerine getirilebilmesi için kedinin tüm aşılarının, hiçbir sorun olmadan yapılmış ve tamamlanmış olması temel bir kural olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra şunları unutmamak gerekiyor;

  • Pet pasaportu AB sınırları içerisinde geçerli olan özel bir belge olarak dikkat çeker. Burada evcil hayvanın her türlü bilgisi yer alır. Cinsinin ve yaşının yanı sıra hangi aşıları olduğu gibi değişik veriler de öne çıkar. Bu olmadan ülkeye kedi girişinin yapılması söz konusu değildir.
  • Burada dikkat edilecek olan daha farklı bir durum ise barkod alınmasıdır. Bunun üzerinde değişik numaralar yer alır. Pasaport içerisine kesinlikle sorunsuz şekilde yapıştırılması önem arz eder. Kaybolması problem olacağından, buna karşı önlem alarak numarayı kaydetmek mantıklıdır.
  • Kediye çip takma süreci, alınmış olan yeni bir kararın sonrasında gündeme gelmiş ve zorunlu olmuştur. Mutlaka 2022 senesinin sonuna kadar bu işlemin tamamlanması esastır. Aksi halde kedinin Almanya serüveni başlamadan biter. Bu çipin hayvan üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Aynı zamanda çok küçüktür. Mutlaka veteriner tarafından takılması gerekmektedir.
Kedimi Almanyaya Getirmek İstiyorumPin
Kedimi Almanyaya Getirmek İstiyorum

Almanyaya Kedinin Götürülebilmesi Adına Hangi Belge Tamamlanmalıdır?

Kedimi Almanya’ya getirmek istiyorum diyenler, hayvanlarının kan testine tabi tutulması ve bu örneklerin çok kısa süre içerisinde laboratuvara yollanabilmesi için belli bir meblağı ödemeleri şarttır. Devlet bankası olmasından dolayı bu işlem her zaman Ziraat Bankası üzerinden cep telefonu ya da şube sayesinde tamamlanır.

Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü adına bu paranın yatırılması gerekmektedir. Türk Lirası ile işlem yapılır. Sonucunda ise bir belge verilir. Bu dekonttur. Sonraki süreçte de istenmesi söz konusu olduğundan kaybetmemek de fayda vardır. Ödemeyle beraber artık kediden alınmış olan kan örneklerinin en kısa süre içerisinde incelenmesine geçilir. Bunun sonucunun pasaport içerisine işlenmesi gerektiğini de hiçbir zaman unutmayın.

Almanyaya Kedini Götürülmesi Çerçevesinde En Son Süreç Hangisidir?

Kedimi Almanya’ya götürmek istiyorum diyen bir Türk vatandaşının takip etmesi ve bir an önce sonlandırması gerekli olan daha farklı işlemler de mevcuttur. Dekont ile beraber bunu veterinere vermenizin ardından form doldurulur. Bunu yaparken özel hazırlanmış bir formun, sorunsuz şekilde doldurulması önem arz eder. Veterinerin bu konuda yetkili olduğunu bilmeniz lazım. Yani ilgili bilgileri o yazacaktır.

Artık sürecin çok büyük bir kısmı tamamlanmış olmasından dolayı; pet pasaportu sureti, form, kan örnekleri test merkezine yollanmak zorundadır. Bunun ne zaman çıkacağı her zaman merak edilir ve maksimum zaman diliminin bir hafta olduğunu bilmek gerekiyor. 3 ay gibi bir süre boyunca beklenir. Tarım il Müdürlüğü üzerinden sunulan forma gerekli bilgileri yazmak yeterlidir. Burada bir ücret de ödenir.

Kedimi Almanya’ya Getirmek İstiyorum S.S.S

Kedimi Almanyaya getirmek istiyorum ne yapmalıyım?
Almanya’ya kediyi getirmek için kuduz aşısı ve testi ile diğer kan testleri tamamlanmalıdır.
Kedimi Almanyaya getirmek için hangi belgeyi vermeliyim?
Pet pasaportu talep edilmektedir.

İlginizi Çekebilir;


Ailemi Almanya’ya Getirmek İstiyorum

Almanya’dan Araba Getirmek | Almanya Araba

Almanya’ya Evcil Hayvan Girişi | Almanya Evcil Hayvan

Annemi Almanya’ya Nasıl Getirebilirim

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Kedimi Almanya’ya Getirmek İstiyorum” üzerine bir yorum
Yorum yapın