Almanya Çalışma İzni Fiyatları

Almanya Çalışma İzni Fiyatları; Almanya’da 90 günden fazla kalacak olan vatandaşlara dair Ulusal Vize başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Bunun için de önce başvuru belgeleri talep edilir ve ardından harç ile başvuru ödemelerine geçilmesi istenir.

Almanya Çalışma İzni Başvuru Ödemeleri

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlardan pasaport başta olmak üzere çeşitli belgeleri ibraz etmeleri istenir. Belgelerin arkasından ise Almanya çalışma izni fiyat gelir ve ödemelere dair:

  • Başvuru ücretleri kalma süresine göre belirlenir de azami tutar 80 Euro şeklindedir.
  • Uzun dönem kalacak olan vatandaşlar için 250 Euro tutarına yer verilir.

Başvuru ücretlerine etki eden tek durum kalma süresi olmuyor. Bunun ardından gelen yaş aralıkları oluyor ve ücretlere netlik kazandırılıyor. 18 yaş sınırına bağlı olarak harç ücretlerinin belirlenmesi esas alınır. Almanya çalışma izni fiyat anka ödemeleri üzerine değerlendiriliyor.

Almanya Mavi Kart Ödemeleri

Vize başvurularına ilişkin online ödemelere karşılık verilir. Çalışma izni fiyatları nasıl öğrenenler kredi / banka kartı eşliğinde ücreti tahsis edebilir. Online başvuru formunun ardından ödemelere geçilmesi isteniyor.

İsteyenler Mavi Kart uygulamalarını da ele alabilir ve yüksek gelirli meslekler üzerine bu yönde başvurulara geçebilir. Şöyle ki yıllık geliri yüksek olan meslekler için Mavi Kart ele alınır ve 1 yıllık oturma izni çıkartılır. Bu karta sahip olmak isteyenlerin de ortalama 100 Euro kadar ödeme yapması beklenir.

Almanya Çalışma İzni Ödeme Belgeleri

Çalışma izni fiyatları nasıl merak edenlere harç ile başvuru ücretleri belirtilir. Her bir ücretin ödendiğine dair belgelerin paylaşılması istenir. Çalışma izni başvuruları sırasında:

  • Harç ile başvuru ödemelerine özel makbuzların çıktısını almak gerekir.
  • Finansal duruma ilişkin banka hesap dökümlerinin de üzerinde durulur.

Almanya çalışma fiyat için Euro bazında ödemelere yer verilir. Gerek çalışma izni gerekse Mavi Kart uygulamalarına dair belgeler hazırlanır. Ardından gelen ödemelere karşı başvurunuzu iletmeniz ve sonucu beklemeniz istenir. Sonuç için en az 30 iş gününe yer verilmektedir.

Almanya Çalışma İzni FiyatlarıPin
Almanya Çalışma İzni Fiyatları

Almanya Çalışma İzni Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Almanya çalışma izni fiyatları adına Almanya Konsolosluğu resmi sitesinden güncel tarifeler açıklanır. Turist, aile birleşimi ve ticari vize gibi diğer izinlerin de üzerinde durulur. Aynı zamanda 80 Euro olan Sechengen bünyesinde de 90 günlük seyahat programlarına geçilebilir.

Fiyatlara ilişkin resmi siteden ziyade danışmanlıklara da başvurulabilir. Almanya çalışma izni fiyatları en güncel haliyle belirtilir ve ödemelere geçilmesi istenir. Banka şubeden ya da online olarak gerçekleşen ödemeler üzerine makbuzu almanız istenir.

Almanya Çalışma İzni Belgeleri Nelerdir?

Çalışma iznine dair ödeme yapan T.C. vatandaşlarının belgeleri istenir. Öncesinde ise özlük belgeleri gelir ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin ibraz edilmesi gerekir. Almanya çalışma izni dışında:

  • Seyahat sağlık sigortasının en az 3 ay süreyle paylaşılması gerekir.
  • Finansal durum, eğitim ve meslek belgelerinin hazırlanması istenir.

Sonuç olarak online başvuru formunu açarak talep edilen bilgileri sıralamaya başlarsınız. Forma girilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması halinde belgeler ibraz edilir. Belgelerin arasına harç ile başvuru ödemelerini yaptığına dair ispat içeren makbuzu da eklemeniz istenir.

Almanya Çalışma İzni Fiyatları S.S.S

Almanya çalışma vizesi türleri nelerdir?
İstihdam, serbest meslek ve gönüllü çalışma olarak ayrı kategoriler üzerinden tahsis edilir.
Almanya çalışma vizesi kaç gün içerisinde sonuçlanır?
15 iş günü olarak belirtilse de çoğu zaman bu süre 30 iş gününe kadar çıkmaktadır.
Almanya çalışma vizesinde dil şartı nedir?
Belirtilen kurumlardan alınan A1 dil yeterlilik seviyesinin üzerinde durulur.
Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın