Almanya’da PTT Çalışma Saatleri

PTT aracılığı ile Almanya’ya kargo göndermek istiyorsanız bunun herhangi bir saati bulunmamaktadır. Almanya’da PTT çalışma saatleri bu açıdan ülkemizde herhangi bir ek kısıtlamaya sahip değildir. Sabah 08.30 ‘da açılan PTT ile akşam 17.00 saatlerine kadar kargo gönderimi yapabilirsiniz. Ancak öğle saatlerindeki bir saatlik araya denk getirmemeniz tavsiye edilmektedir.

2Almanya’da PTT Çalışma Saatleri; Almanya’da hali hazırda PTT bulunmamaktadır. Ancak PTT üzerinden dünyanın her yerine kargo gönderebilmeniz mümkündür. Burada ise anlaşmalı kargo firmaları devreye girmektedir. PTT Almanya’da bir kargo firması ile anlaşmalıdır. Bu kargo firması sayesinde Almanya’ya birçok şey gönderebilirsiniz.

Almanya’da PTT Var Mı? Almanya’da PTT Çalışma Saatleri

Almanya’da PTT olup olmadığı sıklıkla sorulmaktadır. Almanya’da PTT yoktur ancak anlaşmalı bir kargo markası bulunmaktadır. Bu sayede PTT ile göndereceğiniz herhangi bir şey Almanya’da bu kargo firmasına teslim edilecek ve ardından gereken adrese iletilecektir. Ancak bu aşamada pek çok sıkıntı olmaktadır. Örneğin adresin yanlış yazılışı gibi problemler kargonun size dönmesine hatta bazen kaybolmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle süreci olabildiğince dikkatli işletmek en doğrusu olacaktır.

Almanya PTT çalışma saatleri Almanya’da PTT olmadığı için geçerli olmasa da anlaşmalı kargo firması hafta içi sabah 8 akşam 6 şeklinde çalışmaktadır.

PTT’nin Almanya’da Anlaşmalı Firması Hangisidir?

Deutsche Post, Almanya’da PTT’nin anlaşmalı olduğu kargo firmasıdır. Bu firma sizlerin kargolarının Almanya’ya geçişinden itibaren var olan tüm sürecini yürütür. Yani Almanya sınırlarına girdikten sonra kargolarınız artık PTT sorumluluğunda değildir, Deutsche Post sorumluluğunda kabul edilmektedir.

Almanya PTT çalışma saatleri incelendiğinde ise Deutsche Post firmasının sadece hafta içi çalıştığını belirtmek gerekmektedir. Sabah 8 akşam 6 arasında herhangi bir saat içerisinde kargolarınız sizlere teslim edilecektir.

Aslında tam tersi de mümkündür. Yani Almanya’dan Türkiye’ye kargo göndermeniz durumunda hafta içi sabah 8 akşam 6 arasında Deustche Post’a kargonuzu teslim edebilirsiniz. Kargo Türkiye sınırlarına girdikten sonra süreç PTT üzerinden işleyecektir.

Almanya'da PTT Çalışma SaatleriPin
Almanya’da PTT Çalışma Saatleri

Türkiye’den PTT ile Almanya’ya Gönderilen Bir Kargo PTT Sorumluluğunda Mıdır?

Bu oldukça ciddi bir konudur ve çok fazla merak edilmektedir. Çünkü ülkeler arası kargo sürecinde kargoların başına her şey gelebilmektedir. Bu nedenle insanlar tereddüt etse de bunun için başka bir imkan hali hazırda bulunmamaktadır.

Kargonun Türkiye’deki süreci PTT üzerinden yürütülür iken Almanya üzerinden yönetilen süreçten ise Deustch Post sorumlu olmaktadır. Bu nedenle internet üzerinden size verilen kod ile kargonuzun nerede olduğunu gözlemleyerek olası bir problemde kargo en son nerede göründüyse buna göre birtakım başvurular yapabilirsiniz. Kargo Türkiye’de görüldü ise ancak günlerdir size gelmiyorsa veya karşı tarafa gitmiyorsa bu süreçte PTT ile iletişim kurmak en doğrusu olacaktır. Ancak aksi bir durumda, yani kargo Almanya’da ise ancak bir süredir herhangi bir hareketlilik yaşanmıyor ve kargo da kişiye ulaşmıyorsa bu durumda yapılacak şey Deutsch Post ile iletişime geçmektir.

Bir ülkenin sınırından geçtikten ve bu durum belgelendikten sonra o kargo şirketinin sorumluluğu ortadan kalkacaktır ve kişiler burada yanlış kargo ile uğraşmayıp süreci ilk elden yürütmelidir. Özellikle yanlış adres yazımları sık rastlanan bir durumdur ve dikkat edilmelidir.

Deutschepost Çalışma Saatleri

Deutschpost çalışma saatleri hafta içi olarak belirlenmiş olup sabah 08.00 ile akşam 18.00 aralarında olmaktadır. Olası bir problemde müşteri hizmetleri de Almanya PTT çalışma saatleri gibi sabah 8 akşam 6 şeklinde bir çalışma yürütmektedir.

Almanya’da PTT Çalışma Saatleri S.S.S

Kargo en son uçakta görüldü, bu hangi firmanın sorumluluğu altındadır?
Burada her iki kargo firması ile de iletişime geçmek gerekecektir.
Almanca bilmeyen biri Deustchpost ile nasıl iletişim kurabilir?
Kargo firmalarının birden fazla dil seçeneği bulunur, sizler en uygun olanı seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’ya Euro Gönderme | Almanya Euro Gönderme

Almanya’ya Para Gönderme Ücretleri

Almanya’da Resmi Çalışma Saatleri

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’da PTT Çalışma Saatleri” üzerine bir yorum
Yorum yapın