Almanya’ya İhracat Nasıl Yapılır

Almanya’ya ihracat nasıl yapılır: Almanya’ya ihracat hem klasik bir biçimde hem de e ticaret siteleri üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için tanımlanmış olan bir takım evrakların bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Aynı zamanda mikro ihracat adı altında bilinen bir yöntem vardır. Belli bir aralıkta ihracat sağlamak isteyenler, bu noktada daha az dokümanı vermek zorundalar.

Almanya’ya İhracat Dijital Pazarlama ile Mümkün mü?

Almanya’ya ihracat nasıl yapılır: Almanya’ya ihracat yapmak için farklı birçok opsiyon söz konusudur. İnternetin artık çok daha sık kullanılması sayesinde dijital pazarlamanın gerçekleştirilmesi mümkündür. Buna e ticaret adı verilmelidir. Bir kimlik oluşturulması ilk aşamadır.

Ayrıca ürünlerin sergileneceği özel bir web sitesinin yapılması esastır. Bunun sonrasında bir logo olmalıdır. Böylelikle gerekli olan şeylerin tamamlanmasını sağlamış olursunuz. Bunun kaydı bir diğer işlem olarak dikkat çekmektedir. En basit şekilde ihracın bu yöntem üzerinden yapılması konusunda hiçbir sorun yoktur. Elbette başarılı olabilmek için bir strateji geliştirilmelidir.

Almanya’ya İhracat Kargo İşlemleri Nasıl Olur?

Almanya’ya ihracat nasıl yapılır: Almanya’ya ihracat yapmak isteyen kişilerin merak ettikleri hususların arasında kargo gelmektedir. İlk etapta bunun bazıları için korkutucu olduğunu görse de, bu alanda birden çok ve kurumsal firmaların bulunması sayesinde hiçbir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Türkiye’nin adeta dünyanın merkezinde yer alması sayesinde birçok değişik ülkeye ve başta da Almanya olmak üzere kargo yollanması basittir. Kargo firmalarıyla anlaşma yoluna giderek ilgili işlemin tamamlanmasını sağlarsınız.

Almanya'ya İhracat Nasıl YapılırPin
Almanya’ya İhracat Nasıl Yapılır

Almanya’ya İhracat Yapma Gümrük İşlemleri Nasıldır?

Almanya’ya ihracat gümrük işlemleri mikro olarak tanımlanmış ihracat şeklinde, e ticaret siteleri üzerinden yapılır. Hemen buna örnek vermek gerekirse, 150 kilogramlık, fatura tutarının da maksimum 7500 Euro olduğu bir ürünü, bu kapsamda yollamanız çok basittir. Elbette bunu sağlayabilmek adına belli şartların bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

İlk etapta, gümrük müşavirliği hizmeti veren bir işletmeyle anlaşmak şarttır. Bunun sağlanmasının sonrasında İhracatçılar Birliği üzerinden kayıt oluşturulmalıdır. ETGB adı verilen Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı söz konusudur. Bunun da elde edilmesinden sonra gümrük işlemleri sırasında hiçbir zorlukla karşı karşıya kalmamış olursunuz. Bu da doğal olarak size oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Almanya’ya İhracat Yapma İçin İstenen Belgeler Nelerdir? Almanya’ya İhracat Nasıl Yapılır

Almanya’ya ihracat nasıl yapılır: Almanya’ya ihracat için istenen belgeler şöyledir;

  • Gümrük beyannamesinin olması lazım.
  • Fatura istenmektedir.
  • Almanya’ya ihracat konusunda gerekli olan bir diğer evrak ise ticari faturadır.
  • Proforma, orijinal, navlun, tasdikli, özel fatura da söz konusu olmalıdır. Bunların tamamlanması esastır.

Bu noktada en çok merak edilen konuların başında ticari faturanın içerisinde hangi bilgilerin bulunmasının şart olduğudur. Buna göre faturanın düzenlendiği tarih, yer, sayı, satış bedeli, malın gönderilme şekli, birim fiyatı, cinsi, gönderilme yeri çok açık bir biçimde belirtilmelidir. Bunlar büyük öneme sahiptir.

Almanyaya İhracat Yapılan Ürünler Nelerdir?

Almanyaya birçok ürün ihraç edilmektedir. Bunların başında ise tekstil ve hazır giyim geliyor. Aynı zamanda ev aletleri konusunda ülkemizin hatırı sayılır bir payı olduğunu unutmamak lazım. Bunların satışı da ikinci sırada gelmektedir. Buna ek olarak kuyumculuk ve bu sektöre dair olan her türlü madde, müzik aletleri, spor malzemeleri, seramik ürünler, mobilya, ayakkabı, kozmetik ürünleri, bavul, zeytin de öne çıkmaktadır. Bunlar ya da haricinde bir ürünün ihracatı yapılabilir.

Almanya’ya İhracat Nasıl Yapılır S.S.S

Almanyaya ihracat nasıl yapılır?
Almanyaya ihracat istenilen evrakların sağlanması halinde çok kolay bir biçimde yapılır.
Almanyaya e ihracat nasıl olur?
Almanyaya ihracat aynı zamanda kurulacak internet sitesi üzerinden de gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Kargo Ücreti PTT

Almanya’ya Hangi Kargo Gider

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Alman Vatandaşlığı Online Başvuru

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın