Vfs Almanya Vizesi

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Vfs Almanya vizesi alabilir. Ancak Vfs vize başvuruları için yetkili acentelerden biri değildir. Bu yüzden Almanya’ya seyahatlerinizde; vize başvuru merkezimizi arayabilir, evrak kontrollerinizin daha güvenilir olmasını sağlamak için, uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

VFS ile Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya’ya seyahat planı yapan Türk vatandaşları, konsolosluk randevusu için ya bizzat başvuru yapabilir ya da vize başvuru ofisimiz aracılığıyla vize başvurularını gerçekleştirebilir.

Vfs ile Almanya vizesi yapılamaz. Bir aracı kurum olmasına rağmen, evrak kontrolü ya da randevu hizmeti sunmaz. Bu yüzden ofisimiz aracılığıyla bir Schengen ülkesi olan Almanya’ya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi için Nasıl Başvuru Yapılır?

Almanya’ya seyahat planı yaparak Vfs Almanya vizesi başvurusu dışında, vize başvuru merkezimiz aracılığıyla başarılı şekilde gerçekleştirilir. Başvuru yaparken vize başvuru ofisimizle iletişime geçerek, başvurunuz hakkında gerekli talimatları alabilirsiniz.

Almanya vize başvurularınızda;

 • Seyahat amacınıza uygun şekilde vize evraklarınızın hazırlanması gerekir.
 • Parmak izi alınmamışsa, randevu sırasında parmak izi alınmalıdır.
 • Vize harç bedellerinin yanında ofisimiz aracılığıyla başvuru yaptığınızda, ofisimizin sunduğu hizmet bedeli de bu ücrete eklenir.

Vize başvurunuzun onaylanması konusunda daha titiz davranarak belge kontrollerinizi gerçekleştiren danışmanlarımızdan profesyonel vize hizmeti alabilirsiniz.

Vfs Almanya VizesiPin
Vfs Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Almak için Gerekli Evraklar Hangileridir?

Schengen ülkelerinden birisi olan Almanya’ya Vfs Almanya vizesi alarak gitmek isteyen Türk vatandaşları, standart belgeler yanında ek belgeleri de hazırlamak zorundadır.

Yeşil pasaportlu, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları, vizeden muaftır. Ancak onun da belli şartları bulunur. 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek günler içinde vizeden muaf olarak Almanya’ya seyahat yapılabilir.

Ancak bordo renkli umuma mahsus pasaport sahipleri ise ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirecekleri vize başvuru evrakları hazırlar. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru vize türüyle hazırlanması, vize onayının ilk adımıdır.

Vfs Almanya Vizesi Gerekli Evraklar;

 • Güncel pasaport (en az 3 ay geçerlilikte olmalı, 10 yıldan eski olmamalı, yan yana 2 boş sayfası olmalıdır. Varsa eski pasaportlar da destekleyici belge olarak verilebilir)
 • Vize başvuru formu ve başvuru dilekçesi (başvuru formu online olarak büyük harflerle ya da tükenmez kalemle net ve okunaklı şekilde doldurulur. Türkçe ve Almanca dilinde hazırlanır.)
 • Seyahat sağlık sigortası orijinal poliçesi (en az 30bin Euro teminatı olmalıdır. Eğer vize reddi yaşanırsa, bu poliçe iptal edilebilir)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (bu kayıt örneğinden evli olan kadınların, evlenmeden önceki soyadlarının olduğu şekliyle de alınmalıdır)
 • Vize ücretinin ödendi dekontu
 • Mali durumu gösterir belgeler (son 3 ay hareketlerinin bulunduğu banka hesap dökümleri, son 3 aya ait maaş bordrosu dökümü bankadan kaşeli ve imzalı olacak şekilde hazırlanmalıdır)
 • Biometrik fotoğraf (3.5×4.5 cm ebadında, beyaz arka fonlu olmasına dikkat edilmeli, başka yerde ya da vize başvurularında kullanılmamış olmalıdır)
 • İkametgâh belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir)
 • Sicil kaydı (e-devlet üzerinden temin edilebilir)
 • Varsa seyahati sponsor edecek kişinin evrakları (pasaport, kimlik kartı, gelir durumu belgeleri)
 • Gidiş/dönüş uçak biletleri ve konaklama belgelerinin kopyaları

Vfs Almanya vizesi başvurularında bu standart belgelerin dışında; kişilerin statü ve çalışma durumlarına göre de ek belgeler bulunur. Bu belgelerin istendiğinde hazırlanması zorunludur.

Almanya vizesi için ek belgeler;

 • Başvuru yapan kişinin öğrenci olması durumunda; öğrenci olduğunu kanıtlayan öğrenci belgesi istenir. 18 yaş altı kişiler için; anne ve babadan izin alınmalı ve bu izin noterden onaylı muvafakatname ile belgelendirilmelidir.
 • Başvuru sahibi çalışan ise; işyerinden alınmış, şirket yetkilisi tarafından hazırlanarak imzalanıp kaşelenmiş izin belgesi, sigorta işe giriş bildirgesi, sigorta hizmet dökümü belgeleri
 • Seyahat edecek kişi işveren ise; şirket faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası (tüm belgeler güncel olmalıdır)
 • Başvuru sahibi ev hanımı ise; seyahatin tüm masraflarını karşılayacak sponsora ait belgeler

Almanya vize başvurularınızla ilgili tüm işlemlerinizi; vize başvuru merkezimiz ile gerçekleştirebilir, Vfs Almanya vizesi konusunda tüm detaylı bilgileri, danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurularında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vfs Almanya vizesi başvurularında tüm prosedürler ve aşamalar dikkatli şekilde gerçekleştirilir. Vize başvuru ofisimiz; vize başvurunuzun her adımında sizlere destek olurken, profesyonel şekilde sundukları hizmetler sayesinde, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Almanya vize başvurusunu yaparken;

 • Almanya’ya seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Bunun için ofisimizde bulunan danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 • Seyahat amacınıza uygun şekilde belirlenen vize evraklarının hazırlanması gerekir. Konaklama süreleri, mesleki bilgileriniz, hangi ek belgeleri hazırlamanız gerektiği gibi en önemli konular detaylandırılır.
 • Belgelerin titizlikle kontrol edilip incelenmesi yapılır. Danışmanlarımız tüm evraklarınızı büyük bir özenle kontrol ederek; oluşabilecek hataların önüne geçer. Seyahat amacınıza uygun belgelerin hazırlanıp hazırlanmadığına bakılır. Eksik belge, güncel olmayan belge ya da hatalı bilgilerle doldurulmuş evraklar tespit edilerek, başvuru sahibinin tüm bunları düzeltmesi istenir.
 • Vize başvuru formunun doldurulması önemlidir. Konsolosluk tarafından en çok irdelenen belgelerden biridir. Başvuru formlarının doldurulması bir uzmanlık gerektirir. Danışmanlarımız bu konuda eğitimlidir ve her bir form için ayrı titizlik gösterilir.
 • Vize başvuru ücretlerinin ödenmesi de yine vize başvurularında önemli bir unsurdur. Başvuruların konsolosluk tarafından incelemeye alınabilmesi için, vize harç ücretinin ödenmiş olması ve ödendiğine dair belgenin başvuru dosyasına konması gerekir. Vize başvuru ücretleri; konsolosluk harcından başka, aracı kurum bedeli ve aracı kurumun hizmet bedelinden oluşur.
 • Vize randevusu alınması dosya kabulüdür. Vize başvuru merkezimizde bulunan danışmanlarımız aracılığıyla görüşme yapılarak, konsolosluk en yakın tarihte randevu alınması sağlanır.

Bunun yanında Vfs Almanya vizesi başvurularında konsolosluk değerlendirmesi ve başvuruların takip edilmesi, danışmanlarımız tarafından titizlikle gerçekleştirilir. Bu süreçte yaklaşık 10-15 günlük bir zamana eşittir.

Başvuruların konsolosluk tarafından incelemeye alınmasıyla birlikte danışmanlarımız, başvurunuz hakkında gerekli takibatı yaparak, vize başvurunuzun sonuçlanmasıyla birlikte isterseniz ofisimizden isterseniz posta yoluyla başvurunuzun sonucunu teslim alabilirsiniz. Schengen Almanya vizesi hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı yazımızı okumak için; almanyavisa.com/almanya-vize/schengen-almanya-vizesi/ göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Almanya S.S.S

Almanya Turist Vizesi

Yeşil Pasaport Almanya Çalışma İzni

Almanya Mavi Kart Oturma İzni

Alman Vatandaşlık Nasıl Alınır

5/5 - (1 vote)

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın