Almanya’ya Seyahat Kuralları

Almanya’ya Seyahat Kuralları; Son iki senedir ortaya çıkan Covid-19 virüsü nedeni ile seyahat kuralları büyük bir dönüşüm geçirmiştir. Almanya’ya seyahat kuralları da bunlardan sadece biridir. Dünyadaki tüm ülkeler kendilerine göre birtakım seyahat kuralları geliştirmiş olup duruma ve ülkelere de bu seyahat planlarını esnetip katılaştırmaktadırlar.

Almanya’ya seyahat kuralları 1 Haziran itibari ile güncellenmiş olup bunun temelinde Türkiye’de aşı sürecinin hızlanması gibi faktörler bulunmaktadır. Aynı zamanda günlük hasta sayısındaki azalış ülkelerin diğer ülkelere karşı yasaklarını azaltması veya seyreltmesi için gerekli durumlardan biri olmaktadır.

Almanya Seyahat Yasakları Kalktı Mı?

Almanya seyahat yasakları tam olarak kalkmamak ile birlikte oldukça gevşemiştir Almanya’ya seyahat kuralları 1 Haziran itibari ile ciddi bir rahatlama sağlamaktadır. Çünkü karantina süreci kalkmış olup test olunduğu takdirde kişiler rahatlıkla seyahat edebilmektedir. Bu nedenle gerekli tedbirler alındığında ve bunun belgelendirmesi yapıldığında herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Ancak bu aşamada vize süreci biraz uzun sürebilmektedir. Bu nedenle vize işlemleri çok daha önceden başlamalıdır. Aksi durumda rezervasyonlar ertelenmeli veya başka bir çözüm bulunmalıdır

Pandemi önlemleri ne kadar azalsa da öncelikli seyahatler uzun süreli vizeler için geçerlidir. Turist vizeleri veya bunun gibi kısa süreli vizeler öncelikli grupta değildir. Bu nedenle vize işlemlerinde normalde daha çok bekleyeceğinizi belirtmek gerekmektedir.

Almanya'ya Seyahat KurallarıPin
Almanya’ya Seyahat Kuralları

Almanya Seyahat Etme İçin PCR testi Gerekiyor Mu?

Almanya’ya seyahat ederken en gerekli şey PCR testi desek yeridir. Bu nedenle en fazla 72 saat öncesine kadar bir pcr testi yaptırmış olmalısınız ve bu test negatif çıkmış olmalıdır. Bu belgeyi ise muhakkak yanınızda bulundurmalısınız.

Aynı zamanda buna ek olarak Almanya’ya indiğinizde de size bir test yapılacaktır. Bunun sonuçlarının çıkmasını beklemenize gerek olmadan yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Ancak negatif pcr sonucunuzu bir süre yanınızdan ayırmamanız tavsiye edilmektedir. Almanya’da yapılan test sonuçlandıktan sonra pozitif çıkması halinde sizlere ulaşacaktır ve tedaviye alınmanız mümkündür. Çevrenizdekilere ve temasa geçtiğiniz herkes ile de iletişime geçilecektir. Özellikle bu nedenle seyahat sağlık sigortası önem arz etmektedir. Bu sigorta sayesinde korona pozitif çıkmanız durumunda ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan sigortanız üzerinden süreç yürütülecektir.  Almanya’ya seyahat kuralları temel olarak bu şekildedir ve güncelliği kontrol edilmelidir.

Almanya Seyahati Esnasında Karantina Uygulanıyor Mu? Almanya’ya Seyahat Kuralları

Almanya’ya seyahat esnasında karantina uygulaması kalkmış olup Almanya’ya girişte yapılan test sonucu belirlenene kadar Almanya’da rahatça seyahat edebilirsiniz. Ancak testinizin pozitif veya negatif olması durumunda sizler ile iletişime geçilecektir. Eğer testiniz negatif ise tedavi altına alınmanız gerekecektir. Bu nedenle testiniz sonuçlanana kadar dışarıda çok fazla vakit geçirmemeniz tavsiye edilmektedir.

Aşı Olanlar İçin Seyahat Kuralları Nedir?

Almanya’ya seyahat kuralları aşı olanlar için farklıdır. Eğer Almanya’ya girişten en az 14 gün önce Covid-19 aşısı olduysanız süreç sizin için çok daha kolaydır. Çünkü sizden son 72 saat içerisinde yapılmış herhangi bir PCR testi istenmez. Eğer Covid-19 virüsünü son 6 ay içerisinde geçirdiyseniz de aynı durum söz konusudur. Ancak bunların her ikisi de belgelenmeli ve gerekirse Almanca çevirisi ile sunulmalıdır. Bu sayede yolculuk başında ve sonunda da herhangi bir problem yaşanmasının önüne geçilecektir. Aynı zamanda Almanya’ya giriş esnasında yapılan testten de muaf olacaksınız.

Almanya’ya Seyahat Kuralları S.S.S

Korona geçiren ancak bunun için gerekli testleri elinde olmayan biri ne yapmalıdır?
Eğer korona geçirdiğiniz düşünüyorsanız ancak elinizde bunu belgeleyecek herhangi bir testiniz yoksa bu durumda test yaptırmanız gerekmektedir.
Almanya vize başvurusuna pcr testi sonucu eklenmeli midir?
Hayır, böyle bir şeye gereksinim yoktur, bu uçak için geçerli bir prosedürdür.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’ya Seyahat Kısıtlaması

Almanya Oturma İzni ile Seyahat

Almanya Çifte Vatandaşlık Veriyor Mu?

Yeşil Pasaport Almanya Oturma İzni

Almanya’da Aşı Çalışmaları

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’ya Seyahat Kuralları” üzerine bir yorum
Yorum yapın