Almanya’ya Misafir Olarak Nasıl Gidilir

Almanya’ya misafir olarak nasıl gidilir: Almanya’ya misafir olarak gidebilmek için davet edilmeniz gerekmektedir. Buna özel bir biçimde, hatasız, iki tarafın da bilgilerinin açık bir biçimde bulunduğu davetiyenin kesinlikle hazırlanması lazım. Bunun yazılmasından sonra ilgili belge konsolosluğa sunulur. İşlemlerin bu sayede kolaylaşması mümkündür.

Almanya’ya Misafir Olarak Gitmek İçin Hangi Belgeler Hazırlanmalıdır?

Almanya’ya misafir olarak nasıl gidilir: Almanya’ya misafir olarak seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle bir davetiyeye sahip olmaları şarttır.

Bunun yanı sıra her vize başvuru sürecinde istenmesinden dolayı artık standart haline gelmiş şu evrakların da toplanması çok büyük bir önem arz eder;

  • Ekonomik durumun gösterilmesi şarttır. Yani bankada belli miktarda bir para olmalıdır. 6000 TL yeterlidir.
  • Aynı şekilde Türkiye’de hangi işi yapıyorsanız, bunun da ibraz edilmesi bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor. Çalışılan kurumdan ilgili evrakın alınması mümkündür. Emekli ya da öğrenci olanlar bu durumlarını yine resmi bir belge üzerinden kanıtlamak zorundadırlar.
  • Buna ek olarak unutulmaması gereken bir diğer belge ise pasaporttur. Geçerlilik konusunda tanımlanmış süre ise 3 aydır.
  • Gerek biyometrik fotoğraf gerekse tam vukuatlı olması şart olan bir suret ile kimlik kartının fotokopisi de istenmektedir.
  • Her vize başvuru işleminde seyahat sağlık sigortası olmalıdır. Bunun teminatı konusunda 30000 Euro limiti öne çıkar. Bunun altındakilerin kabul edilmesi mümkün değildir.

Almanya’ya Misafir Olarak Gitmek İçin Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Almanya’ya misafir olup nasıl gidilir: Davetiye ile gidiş yapılması genel olarak daha basit bir işlemdir. Daveti yapacak olan kişinin öncellikle bu konuyu net ve anlaşılır bir dil kullanarak yazması lazım. Bu evrak içerisinde daveti yapan şahsın bilgileri bulunmalıdır. Bu sadece kimlik verileri ile sınırlı değildir. Almanya’da ikamet edilen adres, pasaportun fotokopisi, tarih gibi diğer bilgi ve evraklar sayesinde davetiye teslimi tamamlanır. Bunun ardından süreç, konsolosluğun yapacağı inceleme ve vereceği karara göre şekillenir. Bunlarda bir sorun yoksa vize çıkar.

Almanya'ya Misafir Olarak Nasıl GidilirPin
Almanya’ya Misafir Olarak Nasıl Gidilir

Almanya’ya Misafir Olarak Gidecek Kişilerin Vermesi Gereken Diğer Belgeler Nelerdir?

Almanya’ya misafir olup nasıl gidilir: Misafir vizesi kapsamında meslek gruplarına göre istenen evraklar da sunulmak zorundadır. Öğrenci olanlar öğrenci belgesi almalıdır. Yeni tarihli olması gerekiyor. Emekliler ise hem bu durumu ifade eden evrakı hem de aylık emekli maaşı bordrosunu sunmalıdırlar. Çiftçilerden Ziraat Odası üzerinden elde edilecek belge talebi söz konusudur. Serbest meslek sahipleri ise; vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, oda sicil kaydını vermelidir. Bunların tümünde 6 aydan daha eski olmama kuralı mevcuttur.

Almanya’ya Misafir Vizesi Kaç Günde Çıkar? Almanya’ya Misafir Olarak Nasıl Gidilir

Almanya’ya misafir olup gitmek için yapılmış olan başvurunun ardından bunun sonuçlanması 7 ile 15 gün arasında farklılık göstermektedir. Burada önemli olan ve her zaman dikkat edilmesi gereken temel nokta, belgelerin tam olmasıdır. Olası bir yanlışlık ya da dilekçeyle verilmiş evrakların paralellik içermemesi ret yemek anlamına gelmektedir.

Almanya’ya Misafir Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almanya’ya misafir vizesi ücreti yapılmış olan en son güncellemenin ardından 80 Euro olmuştur. Bunun ödenmesi için konsolosluğun banka hesabını kullanmak gerekmektedir. Banka havalesi gerek Türk lirası gerekse Almanya’nın resmi para birimi olan Euro üzerinden rahatlıkla yapılır. Aracı kurumunun yetkilendirilmesi durumunda onlar, sizin adınıza ilgili meblağı yatırmaktadır. Vize başvuru dosyasının içinde ödendi dekontunun bulunması önem arz eder.

Almanya’ya Misafir Olarak Nasıl Gidilir S.S.S

Almanyaya misafir olarak nasıl gidilir?
Almanyaya misafir olarak gitmek için davetiye gerekmektedir.
Almanyaya misafir olarak gitme vizesi nedir?
Konsolosluk üzerinden alınması şart olan giriş izni demektir.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Oturma İzni ile Seyahat

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir

Almanya’ya Pasaportsuz Gidilir Mi

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın