Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti

Almanya oturum izni uzatma ücreti gibi bir ücret yoktur. Yani aslında oturum izni uzatma gibi bir durum söz konusu değildir. Oturum izinleri bitmeye yakın yeni oturum izni için başvuru yapılmalıdır. Süreç aynı biçimde işleyecektir. Almanya oturum izni uzatma ücreti, oturum izinleri içerisinde de farklı gruplara sahiptir.

Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti Ne Kadar?

Almanya oturum izni uzatma ücreti seçeneği yoktur. Ücretler alacağınız oturma iznine göre değişim gösterecektir ve net bir ücret de bu nedenle söz konusu değildir. Çünkü hali hazırda Almanya oturum izni için 4 farklı seçeneğe sahiptir. Bu oturum izinlerinin süreleri ve ücretleri de birbirinden farklı olmaktadır.

Daha ayrıntılı bir biçimde açıklamak gerekir ise Almanya oturum izni çeşitleri arasından süreye bağlı olarak ücret değişimi görmek mümkündür. Örneğin standart bir oturum izni bulunmaktadır. Bu oturum izni için ek olarak 30 Euro kadar ödemeniz gerekir ancak bu 1 yıllık süre olmaktadır. 1 yıldan daha uzun süreli bir standart oturum izni aldıysanız bunun ücreti 18 Euro olacaktır. Bu nedenle doğru tercihi yapmak için kendi kişisel durumunuzu da düşünmeniz gerekmektedir.

Eğitim alacak iseniz ve bu eğitim Erasmus gibi ortalama 6 ay ve en fazla 1 senelik ise size en fazla 1 senelik standart oturum izni verilecektir. Bu nedenle bazı durumlarda sizin tercihinize bağlı nitelikler bulunmamaktadır. Ancak çalışma vizesi alıyorsanız bu durumda süreyi siz belirleyebilirsiniz. Elbette bu geçici çalışanlar için geçerli olmamaktadır. Almanya oturma izni uzatma ücreti de bu grup için geçerli değildir.

Ancak yukarıda belirtildiği gibi uzun süreli çalışan biri iseniz Almanya oturma izni uzatma ücreti tercihini de sizler yapabilirsiniz. Genellikle Almanya’ya çalışmaya gidenler ilk aşamada kısa süreli oturum izni alıp sonrasında işin sürecine ve gidişatına bağlı olarak oturum iznini uzatmayı tercih etmektedir. Hatta bu kişiler sık sık Almanya oturma izni uzatma ücreti sormaktadır ancak burada ödenecek ücret ek bir ücret olmayıp başvurular yeniden yapılmalı ve yeniden gerekli ücret ödenmelidir.

Almanya Oturum İzni Uzatma ÜcretiPin
Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti

Almanya Oturum İzni Uzatma Masraf

Oturum izni uzatma ücreti ödeyerek sizler de daha uzun süre Almanya’da kalabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda yeniden oturum izni verilmez. Bunun sebebi ise kişinin eski şartları karşılamıyor olmasıdır. Yani bu süreçte o işten ayrılsanız dahi yeni iş bulmalısınız. Ya da evlilik oylu ile bu izni aldıysanız boşanmanız durumunda da Almanya’da kalmak istiyorsanız çalışmalı veya yatırım vb. şeyler yapmalısınız. Bu gibi durumlarda oturum izni başvurunuz güncel olmalıdır. Yani o işten ayrıldıysanız bun belirtmeniz gerekir veya eşinizden ayrıldıysanız bu da belirtilmelidir. Ayrıca topluma ve Almanya’ya uyum da oturum izni yenileme süreci için şarttır. Bunun için eğitimler verilmekte ve dil şartı da bazı durumlar için aranmaktadır.

Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti S.S.S

Almanya’da oturum izni ücreti süre uzadıkça azalmakta mıdır?
Evet, oturum izinlerinin süresi uzadıkça fiyatı azalmaktadır. Ancak oturum izni almadan önce vizeniz ne ise onun ücreti de ödenmiş olmalıdır.
Almanya’da oturum izni bitmeden ne zaman önce yeni başvuru yapılmalıdır?
Ortalama 2 ay öncesinden yeni oturum izni için başvuru yapabilmeniz mümkündür. Bunun için sınır zaten 3ay olmaktadır.
Almanya oturum izni her vize için geçerli midir ve vizeye göre ücret değişikliği yapılır mı?
Almanya’da oturum izni birkaç vize için geçerli olup sizin ki bu vizelerden biri ise oturum izni alabilirsiniz. Ücret değişikliği ise vize bazında olmayıp süre bazındadır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Oturma İzni Uzatma Gerekli Evraklar

Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Almanya’da Çalışma Saat Ücreti

KVKK Aydınlatma Metni

Almanya Çalışma İzni 25 Adımda Kapsamlı Rehber

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti” üzerine bir yorum
Yorum yapın