Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Almanya’da asgari ücret 2021 yılı itibari ile saatlik 9,50 Euro olarak belirlenmiştir. Almanya’da asgari ücret ne kadar sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bunun sebebi ise aslında ücretlerin saatlik olarak belirlenmesidir. Ortalama her yıl zam yapıldığı da bilinmektedir. Bu nedenle işçiler açısından olumlu bir etkisi söz konusudur. Bu gibi nedenler ile pek çok kişi Almanya’da çalışmak istemekte olup aslında Almanya’da asgari ücret ile çalışan sayısı pek yoktur. Yani ülkenin büyük ortalaması asgari ücret ile çalışmamaktadır. Ancak vasıfsız eleman olarak nitelendirdiğimiz kişiler asgari ücret almaktadır. Bunun dışında genellikle üniversite mezun olup belli başlı işlerde çalışan kişilerin aldığı maaşlar asgari ücretin üzerindedir.

Almanya Asgari Ücreti Vize Alabilmek İçin Yeterli Midir?

Almanya’ya gitmeyi pek çok insan istemektedir. Ancak bu genelde turistik bir gidiş değil, uzun süreli vize şeklinde olmaktadır. Almanya’da bir iş bulup çalışma vizesi alabilmek mümkündür. Bu durumda Almanya asgari ücreti ile de çalışabilirsiniz. Ancak Almanya çalışma vizesi veriyor ise öncelik olarak daha eğitimli kişileri tercih etmektedir. Aynı zamanda bu eğitim Almanya’nın ön plana çıkardığı ve önemsediği mühendislik veya akademik alanlar vb. olmaktadır.

Ancak bu alanlar dışında çalışan kişiler de asgari ücretli bir biçimde çalışma vizesi alabilmektedir. Bu durumda ise Almanya’da asgari ücret ne kadar sorusu sorulmaktadır.

Almanya Asgari Ücreti ile Çalışan Biri Aile Birleşimi Vizesi Alabilir Mi?

Almanya asgari ücret ile çalışan biri iseniz ve eşinizi ya da çocuklarınızı Almanya’ya getirmek istiyorsanız bu durumda birikim yapmış olmanız beklenmektedir. Yani asgari ücret ile eşinizi ya da bir çocuğunuz varsa onu getirebilirsiniz ancak birden fazla kişiyi aile birleşimi ile yanınıza almanız daha zor olacaktır. Bu nedenle ya geliriniz daha fazla olmalı ya da uzun süre birikim yapmış olmanız gerekmektedir.

Almanya’da asgari ücret ne kadar sorusunu sorarken son güncelleme dikkate alınmalıdır ve aile birleşimi vizesi ile yanınıza gelecek eş veya çocuk da çalışabilir durumda ise ve iş bulduysa bu ciddi bir avantaj olacaktır. Bu sayede iki maaş olarak hesaplanacaktır.

Almanya'da Asgari Ücret Ne KadarPin
Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Almanya Asgari Ücreti ile Çalışma Vizesi Alınabilir Mi? Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar

Almanya’da asgari ücretli ile bir iş arıyorsanız Almanya’da asgari ücret nedir şeklinde sormanız mümkündür. Bu Almanya’daki giderleriniz için yeterli bir miktardır ancak işiniz asgari ücret ise ve eğitim durumunuz Almanya’nın ilgisini çekecek durumda değilse çalışma vizesi alma ihtimaliniz azalacaktır. Bu nedenle oran daha düşüktür ancak eğitim durumunuz iyi ise bu çalışma vizesi alma ihtimalinizi de arttıracaktır.

Almanya Asgari Ücreti ile Almanya’da Geçim Sağlanır Mı? 

Abu soruyu cevaplamadan önce Almanya’da asgari ücret ne kadar sorusunu cevaplamak gerekmektedir. Almanya asgari ücreti şu an itibariyle saatlik 9,50 Euro olarak belirlenmiştir ve 1 aylık çalışma ile kişinin ortalama ihtiyaçlarının tamamını eksiksiz bir biçimde karşılaması mümkündür. Ancak abartılı ve maliyetli harcamalar için uygun görünmemektedir. Bu nedenle harcamalara ilk başlarda dikkat edilmelidir ve birikim yapılmalıdır.

Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar S.S.S

Almanya asgari ücreti bir sonraki sene yani 2022 yılında ne kadar olacaktır?
Almanya asgari ücretinin Temmuz 2022 ile saatlik 10,45 Euro olması beklenmektedir.
Almanya asgari ücreti ile çalışan biri araba alabilir mi?
Almanya asgari ücreti ile çalışan biri aylık ortalama bir birikim yapar ise 1 sene sonunda rahatça iyi bir araba alabilmektedir. Ancak taksitli alacak ise birkaç ay içerisinde alabilmesi de mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya’da Çalışma Saat Ücreti

Almanya Oturum İzni Uzatma Ücreti

Almanya Vizesi Aile Birleşimi | Almanya Vize

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar” üzerine bir yorum
Yorum yapın