Almanya Vatandaşlık Fiyatı

Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde çoğu ülkede var olan finansal krizin çözümlenmesi adına yabancı ülkelerden gelen yatırımcılara ya da ev alanlara da vatandaşlık verilebilmektedir. Almanya vatandaşlık fiyatı, yatırım ile Almanya’dan vatandaşlık alınmak isteniyorsa en az 250 milyon Euro’luk bir iş kurmak ve en az 5 Alman vatandaşına iş imkânı sağlama şartı bulunur. Ev alındıktan sonra da verilen oturma izninin sonrasında vatandaşlık hakkı da verilmektedir.

Almanya Vatandaşlık Fiyatı Ne Kadar?

Almanya vatandaşlığı alınırken Almanya tarafından çok sayıda kriterler ile değerlendirme yapılır. Özellikle kan bağı ile Almanyalı birisi ile bağ bulunmuyorsa vatandaşlık alınması için birçok faktör söz konusu olmaktadır. Özellikle Almanya vatandaşlık fiyatı ile ilgili olarak bazı yatırımların yapılması durumunda yatırımcı vizesi alınabilir ya da ev alınması halinde de oturum izni alınabilir.

Yatırımcı vizesi ya da ev sahibi olma yolu ile vatandaşlık alabilmek için ise öncelikle oturum izni almak gerekir. Almanya vatandaşlık fiyatı için direkt olarak ödenerek vatandaş olmayı sağlayan bir meblağ yoktur. Kişinin başvuru şekli, maddi olanakları, yaptığı yatırım ve kişisel tüm durumu değerlendirilerek vatandaşlık başvurusu kabul edilir.

Almanya vatandaşlık fiyatı için öncelikle oturum izni alınması gerekir. Almanya’da oturum izni almak için ise en az 8 yıl boyunca Almanya’da yasal olarak ikamet etme şartı bulunur. Ayrıca süresiz oturum izni sahibi olmakla da vatandaşlık başvurusu yapılabilir. Bunun haricinde Almanya vatandaşlığı almak için Almanca dili çok iyi düzeyde konuşabiliyor olma şartı vardır.

Alman Vatandaşlığı Kaç Yılda Alınır= almanyavisa.com/almanya-vatandasligi/alman-vatandasligi-kac-yilda-alinir/

Almanya vatandaşlık fiyatı almak için öncelikle süresiz oturum izni almak gerekir. Bunun için ise süresiz oturum izni en az 3 yıllık olmalıdır. Bu üç yıllık süre içerisinde eğer sabıka kaydı oluşursa oturum izni iptal edilir. Sabıka kaydı oluşmadığı durumlarda altıncı yılım sonunda Almanca dil testi yapılır ve bunun sonucunda vatandaşlık hakkı verilebilir.

Almanya Vatandaşlık FiyatıPin
Almanya Vatandaşlık Fiyatı

Vatandaşlık Ücreti

Alman vatandaşlık fiyatı olarak belirlenmiş net bir fiyat yoktur. Almanya’da işyeri kurarak da oturma izni alınabilir. Oturma izni alındıktan sonra da gerekli şartlar sağlandıktan sonra Almanya vatandaşlığı alınma ihtimali bulunur.  Vatandaşlık alınabilmesi için de açılan işyerinin en az 3 yıl faal olarak çalışması şarttır. İşyerinde işçi çalıştırmak zorunlu olmamakla birlikte 3 yılın sonunda vatandaşlık aldıktan sonra istendiği durumda işyeri kapatılabilir.

Almanya vatandaşlık fiyatı olarak oturum izni alırken başvuru belgeleri arasında banka hesabı dökümü bulundurulur. Banka hesabında en az 5 bin TL nakit olması gerekirken en az 30 bin TL teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Bu şekilde oturum izni alındıktan sonra oturum izni bitmeden en az 2 ay önce vizenin uzatılması için tekrar başvuru yapılmalıdır. Vize süresi uzatıldıkça Almanya’da geçirilen süre artacağı için 8 yılın dolması halinde vatandaşlık için başvuru yapılabilecektir.

Almanya vatandaşlık fiyatı için belirlenen bir fiyat tablosu bulunmaz. Almanya’da belirli süre boyunca ikamet eden kişilerin oturma izni süresince 180 gün içerisinde 2 ya da 3 günlüğüne gelerek 1 kez giriş yapması da yeterli sayılmaktadır. Bu durumda Almanya vatandaşlığı başvuru süreci olumsuz etkilenmeyecektir.

Almanya Vatandaşlık Fiyatı S.S.S

Almanya doğumlu biri vatandaşlık alabilir mi?
Almanya’da doğmuş bir çocuğun annesi ya da babası 8 yıl boyunca Almanya’da kalması durumunda Almanya vatandaşlığı alınabilir.
Almanya’da vatandaşlık almak için kaç yıl ikamet gerekir?
Almanya’da en az 3 yıl izinli olarak yasal yollardan oturuluyor olmalıdır. Düzenli ikamet ediliyor ve düzenli olarak bir işte çalışılıyor olmalıdır.
Almanya’ya yatırım yaparak vatandaş olunabilir mi?
Almanya’da vatandaş olmak için 250 bin Euro’luk yatırımla işyeri açmak ve en az 5 Alman vatandaşının çalışmasını sağlamak gereklidir.

İlginizi Çekebilir;

Alman Vatandaşlık Nasıl Alınır

Almanya Vatandaşlığı; 25 Farklı Vatandaşlık Konusu

Alman Vatandaşlık Başvurusu

Ev Alana Almanya Vatandaşlığı

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın