Almanya Oturma İzni Başvuru Formu

Almanya oturma izni başvuru formu doldurma adımlarında eksik ya da hatalı bilgi vermediğinizden emin olmanız gerekir. Başvuru formunun talep edilen oturma izni türüne göre değişim arz edebileceği de ayrıca belirtilmelidir. Bu formun 2 nüshasının eksiksiz bir biçimde doldurulmasının sonrasında ıslak imzalı şekilde sunulması gerekir. Başvuru işlemleri artık randevulu devam etmektedir. Pandemi sebebi ile randevusuz şekilde gelen kişilerin işlemleri yerine getirilmeyecektir. Almanya oturma izni başvuru formu doldurma adımlarında hangi tür oturum talep ettiğinize dair bilgi sahibi olmalısınız.

Başvuru Formunda Hangi Bilgiler Talep Edilir?

Almanya oturma izni formu doldurulurken girmeniz gereken bilgilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Deutschland oturma izni başvuru formu doldurma adımlarında kimlik bilgilerinizi eksiksiz biçimde sunmanız gerekmektedir. Bu aşamada erdiğiniz ad soyadı ile pasaportunuzdaki bilgilerin tutması gerekir. Örneğin evlilik sebebi ile soyadı değişikliği yapan kişilerin pasaportunu güncelledikten sonra oturum talep etmesi daha verimli olacaktır.
  • Oturma izni talep eden kişilerin adı ve soyadının dışında medeni hali, mevcut vatandaşlığı, doğduğu yer, anne adı, baba adı gibi detayları da sunması gerekmektedir.
  • Anne ve babanın uyruğu ve doğum yeri de eksiksiz bir biçimde iletilmelidir. Yüksek öğrenim gören kişilerin mezun oldukları okullara dair bilgilerin de anında iletilmesi gerekir. iletişim numaraları ve adres verileri de sunulmalıdır.

Deutschland oturma izni başvuru formu doldurma adımlarının akabinde derlediğiniz belgeleriniz ile beraber İdata’ya iletmenizi gerekir. İdata’dan randevunuzu online şekilde alabilirsiniz. Pandemi koşulları sebebi ile kalabalık oluşturulmaması ve işlemlerin daha seri; şekilde yürümesi adına sadece randevulu hizmet verilmektedir. Almış olduğunuz randevunuzda değişiklik yapmak isterseniz, online şekilde ya da telefon numaraları aracılığı ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Revizyon kısa sürede yerine getirilecektir.

Almanya Oturma İzni Başvuru Formu; Ulusal Vize Başvuru Formu

 İdata’dan randevunuzu da bu türe göre almanız gerekmektedir. Ulusal vize ülkede 90 günden fazla kalacak olan kişiler için tasarlanan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için İdata üzerinden ulusal vize başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Almanya Oturma İzni Başvuru FormuPin
Almanya Oturma İzni Başvuru Formu

Başvuru Formunda Sağlık Sigortasına İlişkin Bilgi Talep Edilir Mi?

Oturma izni başvuru formu doldurma adımlarında sağlık sigortasına ilişkin bilgi talep edilebilmektedir. Oturum izni isteyen kişilerin başvuru formunda en az 30 bin Euro değerinde sağlık sigortasına ilişkin de temel verileri sunması gerekir.

Oturma izni başvuru formu dahilinde bu tür bir bilginin talep edilmesinin temel nedeni ülkeye giriş yapan kişilerin sağlık sistemi üzerinde yük oluşturmasının önüne geçilmesidir. Aynı şekilde seyahat sigortası da bu nedenle talep edilmektedir. Seyahat sigortasında da uçak gidiş dönüş biletlerini kapsayacak şekilde seyahat sigortasının geçerli olması gerekir.

Almanya Oturma İzni Başvuru Formu; Başvuru Neden Reddedilir?

Oturma izni başvuru formu doldurmanızın ve belgelerinizin ilgililere sunulmasının sonrasında belgelerde eksiklik olursa ya da başvuru formunda bir hata fark edilirse durum anında tespit edilecek ve ret yanıtı hazırlanacaktır. Başvuru ret yanıtının alınması durumunda; bir sonraki başvurunuzun aracı kurumlar ile ve profesyonel bir ekip kapsamında; yapılması sizin için daha verimli olacaktır.

Başvuru ret adımlarında kişilere gerekçeli karar sunulur. Bu nedenle gerekçeli kararın sunulması sonrasında başvurunuzu yeniden şekillendirmelisiniz. Profesyonel danışmanlık firmalarından yardım almak sizin için daha olumlu bir sonucun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Almanya Oturma İzni Başvuru Formu S.S.S

Başvuru formu online mı doldurulmalıdır?
Başvuru formu el yazısı ile doldurulmalıdır. Islak imzalı şekilde sunulmalıdır.
Kaç adet başvuru formu talep edilmektedir?
2 adet başvuru formu talep edilmektedir.
Başvuru formu nereye teslim edilmelidir?
Başvuru işlemlerinizi İdata üzerinden tamamlamak sizin için daha makul olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Oturma İzni; 25 Detaylı Açıklama

Almanya Oturma İzni İçin Gerekli Belgeler

Uzun Süreli Almanya Vizesi

 

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturma İzni Başvuru Formu” üzerine bir yorum
Yorum yapın