İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları; İngiltere AB statüsünden ayrıldığından beri sürücü istihdamında sorun yaşamaya başlamıştır. Bunun gibi pandemiden kaynaklı olarak yaşanılan şoför kıtlığına da çözüm getirmeye çalışmaktadır. Son olarak:

 • Şoför istihdamına ilişkin yurtdışından başvuruların kabul edildiği belirtilmiştir.
 • Yapılacak başvurulara karşı 10 bin 500 kişiye olumlu cevap verileceği bildirilmiştir.

İngiltere Tır Şoförü BaşvurusuPin

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Taşımacılık alanında tecrübeli ve de gerekli lisanslara sahip olan T.C. vatandaşları vize başvurularını iletebilir. İngiltere tır şoförü alım şartları olarak öncelikle gerekli sertifikalara yönlendirme yapılır ve her birinin eksiksiz olması şansınızı arttırır.

İngiltere tır şoförü başvurusu için başta online forma gönderme yapılmaktadır. Diğer bahis türlerinde oluğu gibi online başvuru formuna ulaşmalı ve eksiksiz olarak bilgilerinizi sıralamalısınız. Online formun akabinde:

 • Şoför vizesi için zorunlu olan evrakları öğrenmek gerekir.
 • Evrakların teslimi dışında parmak izi uygulamalarına geçilmesi istenir.

İngiltere şoför vizesinden 3 aylık geçici program dahilinde faydalanmanız kolay olacaktır. Çünkü son zamanlarda yapılan açıklamalara göre İngiltere bu sektörde ciddi bir istihdama hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar devam edecek istihdama karşı vize prosedürlerinde zorluğa yer vermiyor. Aksine şartların ağır olmamasına dikkat edilmekte ve başvurulara hız kazandırılmaktadır.

İngiltere Tır Şoförü BaşvurusuPin

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere başta akaryakıt sektörü olmak üzere farklı alanlarda şoför ihtiyacına gönderme yapıyor. Son zamanlarda yapılan incelemelere göre bu alanda ciddi bir eksikliğin olduğu ortaya çıkmıştır. Geriye ise eksikliğin giderilmesi adında İngiltere tır şoförü arıyor ilanlarının paylaşılması kalmıştır.

İngiltere gıda sektöründe yaşanılan aksaklıkların sona ermesi için de yine şoför alımlarına ağırlık vermiştir. Bunun üzerine ülkemizden vatandaşların İngiltere tır şoförü alım şartları nelerdir merak ederek müracaat ettikleri görülüyor. Başvurulara dair:

 • Standart belgelere değinilir ve vize talep dilekçesinin hazırlanması istenir.
 • Bizzat müracaat edenler parmak izi taraması ile işlemleri birkaç iş gününde tamamlar.

İngiltere tır şoförü vizesi için belirlenen azami süre 21 iş günü şeklindedir. Buna bağlı olarak seyahatlerden en az 4 hafta öncesinde müracaat edilmesi önerilir. İsteyenler başvurulara ilişkin danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilir ve tüm şartları ele alabilir. Uzman ekibimiz ile şartlara uygun bir şekilde başvurularınızı iletmeniz kolay olacaktır.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru FormuPin

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere seyahatleri öncesinde gerek kısa gerekse uzun vadeli vizeler için belgelere göz atmak gerekir. Bunun üzerine başı çeken başvuru formu olur ve tekrardan şoför vizesi için talep edilir. İngiltere tır şoförü alım şartları olarak formu indirmek ve eksiksiz olacak şekilde doldurmakta yer almaktadır.

İngiltere tır şoförü başvuru formu nerede merak edenlere Konsolosluk resmi platformuna yönlendirme yapılır. Resmi siteden kolaylıkla formu indirmeniz ve bilgilerinizi sıralamanız esas alınır. Online başvuru formu:

 • Birkaç sayfadan oluşur ve istenilen bilgileri sıralamanız gerekir.
 • Bilgilerin ardından ıslak imza onayına da başvurmanız isteniyor.

Forma girilen bilgiler yetkili merciler tarafından yakından incelenir. Hatta ibraz edilen diğer belgeler üzerinden kontrollere geçilir. Nitekim belgeler bulunan bilgilerin farklı olması halinde vize reddine maruz kalmak kaçınılmaz hale gelir. Bu nedenle gerek form bilgilerine gerekse vize belgelerine önem vermek gerekir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?Pin

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuruda bulunmak isteyenler pasaport, biyometrik fotoğraf ve online başvuru formu gibi standart evrakları dikkate almalıdır. İngiltere tır şoförü alım şartları olarak öncelikle belgeler üzerinden müracaat edilmesi istenir. Bunlar arasında:

 • Dönüş biletlerinin çıktısını almak geçici vizeden faydalanmanıza olanak sağlar.
 • Seyahat planınızı açıkça belirten vize talep dilekçesinin hazırlanması istenir.

İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır soranlara banka hesap dökümü ve de medeni durum belgeleri de paylaşılacaktır. Öyle ki her bir belgenin eksiksiz olarak teslim edilmesi işlemleri hızlandırır. Bunun üzerine yetkili merkezlerden incelemelere geçilir ve birkaç hafta içerisinde vize sonucu açıklanır. Aynı zamanda vize belgeleri kadar harç ödemelerine de yer vermeniz istenir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?Pin

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları kadar yetkili olan merciler de merak ediliyor. Bunun üzerine herhangi bir danışmanlık ya da seyahat acentesine yönlendirme yapılmıyor.

T.C. vatandaşları İngiltere Konsolosluğu üzerinden randevu alarak müracaat edebilir. Buna ek olarak İngiltere Büyükelçiliği üzerinden de aynı şekilde randevu sistemine göre başvurularınız değerlendirilir. İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır öğrenenler:

 • Sadece hafta içi olacak şekilde mesai saatlerinde randevu almalıdır.
 • Randevu gününe kadar vize evraklarını hazırlayarak müracaat etmelidir.

Bizzat başvuruların parmak izi taraması adında önemli bir yere sahip olduğu belirtilir. Bunun için her bir vize şartını dikkate alarak harekete geçilmelidir. Şartlara uygun olanlar vize başvurularından 3 hafta sonrasında olumlu yönde yanıt alabilir.

İngiltere Kamyon Şoförü BaşvurusuPin

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere kamyon şoförü açığını gidermek için toplamda 10 bin 500 kişilik istihdam programlarına değinmektedir. Bunun üzerine yurtdışında gelecek olan vatandaşlara geçici vize imkanlarından söz eder. 3 aylık olan vize programlardan şartlara uygun olan vatandaşların yararlanması esas alınmaktadır.

İngiltere kamyon şoförü başvurusu adına hazırlanması gereken belgelere değinmeli ve yeterli iş gücüne sahip olduğunuzu belirtmelisiniz. Bunun için sürücü belgeleri başı çeker ve:

 • Kimlik ile rezervasyon belgelerinin eksiksiz olarak paylaşılması istenir.
 • Banka hesap dökümü, seyahat sigortası ve de adli sicil kaydına da değinilir.

İngiltere şoför alımında adli sicil kaydına öncelik vermektedir. Şöyle ki sicil kaydından herhangi bir suçu işlemediğiniz değerlendirilir ve bunun üzerine istihdam olanaklarından yararlanmanız sağlanır.

Kamyon şoförü alımı için belirtilen yaş sınırı 18 olarak belirtilir. Reşit yaşta olan vatandaşların kimlik belgelerini paylaşmaları istenir. Bunun yanı sıra önceden parmak izi uygulamalarına geçilmemesi halinde biyometri işlemlerine yer verilir. Büyükelçilik veya Konsolosluk bünyesinde başvurular değerlendirmeye alınır.

İngiltere Kamyon Şoförü MaaşıPin

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere çeşitli sektörlerde yaşadığı şoför sıkıntısına çözüm arıyor. Pandemiden kaynaklı başta süpermarketler olmak üzere gıda sektöründe ciddi sorunların yaşandığı belirtiliyor. Bu sorunların çözümüne dair geçici vize programları ile şoför alımına geçildiği belirtiliyor.

Ülkemizden başvuruda bulunacak olan vatandaşlara ilk etapta şartlardan söz edilmektedir. Yine vatandaşların şartlar kadar maaşları da yakından değerlendirdiği görülüyor. İngiltere kamyon şoförü maaşı nasıl sorgulama aşamasında:

 • Son zamanlarda yapılan %30’a varan zam oranından söz edilir.
 • Zamma karşılık yıllık getirisinin 40.000 sterlin olarak paylaşıldığı görülüyor.

Ancak sabit olarak 40 bin sterlin olduğunu belirtmek hata olacaktır. Çünkü yıllık maaşlar şoför olarak işe başlayacağınız şirketlere göre değişiklik gösterecektir. Bunun gibi yıllık çalışma şartlarına ve de mesafeleri de göz önünde bulundurulur. Ağır vasıta ya da diğer araçların kullanımına dair farklı maaşlara yer verilir. Bu nedenle alımın gerçekleştiği şirketler ile görüşme sağlamak gerekir. Hem çalışma koşullarına hem de maaş netlik kazandırarak geçici vize programlarından yararlanılabilir.

İngiltere şoförlere özel geçici çalışma izni kaç günlüktür?

90 güne kadar verilir ve devamında süreci uzatmak isteyenlerin talepleri değerlendirilir.

İngiltere şoför vizesi için şahsen başvurular zorunlu mu?

İngiltere vizesine sahip olmak isteyenlerin şahsen müracaat etmeleri isteniyor.

İngiltere şoför vizesinde biyometri işlemleri zorunlu mu?

Önceden parmak izi taramasında geçmeyenlere biyometri işlemleri zorunludur.

İlginizi Çekebilir;

Schengen Vize

Almanya Geçici Oturma İzni

Almanya Oturma İzni Başvuru Formu

Alman Vatandaşlığı İçin Nereye Başvurulur

Almaya Geçici Çalışma İzni | Almanya Çalışma İzni

 

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın