Almanya Vatandaşlığı İçin Yatırım

Almanya, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden birisidir. Avrupa birliği üyesi ülkeler, finansal krizi aşmak adına birçok ülkeden yatırımcıları birçok şekilde kabul etmiştir. Almanya, hem iş yatırımı anlamında hem gayrimenkul yatırımı anlamında en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Alman vatandaşlığı için yatırım yaparak vatandaşlık alınabilmesi de mümkündür.

Almanya Vatandaşlığı İçin Yatırım Yapma

Alman vatandaşlığı için yatırım konusunda Türk vatandaşlarından oldukça fazla sayıda talep olmaktadır. Altyapının çok iyi olması ve satın alma gücünün oldukça yüksek olması sebebi ile Almanya, Türk yatırımcıların odağı haline geldi. Özellikle ev ve diğer taşınmazların satın alınması ve şirket kuruluşları Türkler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Almanya vatandaşlığı için yatırım olarak işyeri açıldığı zaman vatandaşlık alınabilmektedir. Fakat en az 3 yıl aktif olarak işyerinin çalışması şartı vardır. Şirketin gelir elde ettiği de belgelendiği durumda vatandaşlık hakkı verilmektedir. Şirket kurulduktan sonra hemen vatandaşlık verilmez. Firma açılışından sonra oturum izni verilir. Şirket ile ilgili şartlar sağlandıktan sonra vatandaşlık için başvuru yapılabilir.

Eş Durumundan Alman Vatandaşlığı= almanyavisa.com/almanya-vatandasligi/es-durumundan-alman-vatandasligi/

Türk markalarına ve ürünlerine yatırım yapma için Türkiye Cumhuriyeti büyük destekler sağlamaktadır. Bu destekler ile Almanya piyasasına giriş yapan yatırımcılar için büyük kolaylıklar söz konusu olmaktadır. Almanya’nın güçlü ekonomisi ile Türkiye’den alınan destekle birlikte şirketin güçlenmesi daha kolay olmakta ve ciddi gelirler elde edilebilmektedir. Almanya vatandaşlığı için yatırım yapmak isteyen kişiler bu şekilde bir işleyiş yürütebilirler.

Almanya vatandaşlığı için yatırım yapmak isteyen birisi öncelikle şirket kurarak oturum izni almalıdır. Hatta sadece şirket kurmak ile değil, Almanya’da var olan bir şirketi devralmak ya da var olan bir şirkete ortak olmakla da oturum izni alınabilir. Vatandaşlık oturma izni alındıktan sonra verilir.

Alman vatandaşlığı için yatırım ile Almanya’ya gitmek isteyen birisi öncelikle yatırımcı vizesi almalıdır. Bunun için öncelikle açılmak istenen işyeri ile ilgili belgeler düzenlenerek ibraz edilmelidir.

Almanya’da şirket kurmak için başvuru yapıldığı zaman öncelikle Almanya tarafından değerlendirme sürecine tabi tutulacaktır. Bu değerlendirmede tercih edilen bölgenin, açılacak iş konusunda ihtiyacı olup olmadığı, bölgedeki talebi ne ölçüde karşılayabileceği araştırılır.

Almanya Vatandaşlığı İçin YatırımPin
Almanya Vatandaşlığı İçin Yatırım

Alman Vatandaşlığı İçin Yatırım

Almanya vatandaşlığı için yatırım yapılırken alınacak yatırımcı vizesi için gerekli şartlar bulunur. bu şartlardan bir diğeri ise yapılacak yatırımın Almanya’ya ne kadar katkı sağlayacağıdır. Yatırım yapılacak miktarın başvuru sahibi tarafından nakit olarak yatırılması ya da kredi yoluyla bankadan kesin olarak çekilebileceğine dair teminat istenmektedir.

Almanya vatandaşlığı için yatırım yaparak oturma izni alınabilir. Vatandaşlık ise sonrasında başvuru yapılarak alınır. yatırım yapılırken iş ile ilgili detaylar dosyalanmalıdır. Bu dosya içerisinde yatırımı konusu ve iş projesinden bahsedilmelidir. İşin hangi konseptte olacağı ve ne kadar sermaye kullanılacağı mutlaka detaylı olarak anlatılmalı ve belgelenmelidir.

Yatırımcı tarafından kurulmak istenen işin mali olarak planlanması; yıllık olarak ne kadar kâr- zarar beklentisinin olduğu mutlaka belirlenmeli ve hazırlanan dosyaya eklenmelidir. Ayrıca başvuru sahibinin eğitim bilgilerinin ve daha önce yaptığı işlerle ilgili deneyimlerinin bulunduğu bir CV olması da etkili olacaktır. yatırımcı vizesi için başvuru yapmak isteyen kişinin aldığı eğitim ya da daha öncesinde yaptığı işler Almanya’da kuracağı iş ile ilgili olmalıdır.

Almanya Vatandaşlığı İçin Yatırım S.S.S

Türk vatandaşı Almanya’da şirket kurabilir mi?
Türk vatandaşları Almanya’da iş kurarak ya da yatırım yaparak oturum ve çalışma izni alabilirler.
Almanya yatırımcı vizesi kaç günde çıkar?
Schengen vizesi kuralları ile birlikte uygulanan vize prosedürlerine göre ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanır.
Almanya’da şirket kuruluşu yaparak kaç yılda oturum izni çıkar?
Almanya’ya gelecek yatırımcılar için 3 buçuk yılın sonunda süresiz oturum izni alma hakkı tanınmıştır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Yatırımcı Vizesi | Almanya Yatırımcı Vize

Almanya Vatandaşlığı; 25 Farklı Vatandaşlık Konusu

Hizmet Sözleşmesi

Alman Vatandaşlığı Başvuru Şartları

Alman Vatandaşlığı Online Başvuru

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Vatandaşlığı İçin Yatırım” üzerine bir yorum
Yorum yapın