Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni

Almanya’da çalışmak isteyen T.C. vatandaşlarına öncelikle 90 günlük yasal sınır belirtilir. Şöyle ki 90 günü aşan kalma süresine bağlı olarak Ulusal Vize türünü üzerinde durulur. Almanya ulusal vize çalışma izni 90 günlük sınıra bağlı olarak verilir.

Almanya Ulusal Vize Başvuru Formu

Uzun süreli çalışma hayatına dair Ulusal Vize başvurularından olumlu yönde yanıt almak gerekir. Almanya ulusal vize çalışma izni için ilk etapta başvuru formunun üzerinde durulur. Vatandaşların Almanca dilince olacak şekilde formu doldurmaları istenir. Bunun için de:

  • Elektronik ortamdan hızlı bir şekilde forma ulaşır ve ücretsiz olarak indirirsiniz.
  • Cihaza indirilmesi halinde sayfalar halinde açılan forma tüm bilgileri sıralamanız istenir.

Almanya Konsolosluğu resmi sitesinden başvuru formuna ulaşmanıza imkan tanıyor. Ücretsiz olan forma talep edilen şahsi, meslek ve eğitim gibi çeşitli bilgilerin girilmesi istenir.

Almanya Ulusal Vize Pasaport Şartları Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni

Almanya ulusal vize çalışma izinleri  sadece başvuru formunun doldurulması üzerine verilmez. Ardından gelen belgelerin de eksiksiz olarak paylaşılması gerekir. Bunlar arasında başı çeken pasaporta ilişkin belli başlı şartlara yer verilmektedir.

Almanya D Tipi Vize Çalışma İzni= https://almanyavisa.com/almanya-calisma-izni/almanya-d-tipi-vize-calisma-izni/

Öncelikle pasaportun en az 1 yıl süreyle geçerliliğinin olması önem arz ediyor. En az 2 sayfası boş olan pasaportlara vize işlenir. Almanya ulusal vize çalışma izinleri  sahibi olmak isteyenler henüz pasaporta sahip değilse il veya ilçe Emniyet Müdürlükleri üzerinden başvurulara geçmelidir.

Almanya Ulusal Vize Çalışma İzniPin
Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni

Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni Belgeleri

Deutschland ulusal vize çalışma izinleri  için 2 adet vesikalık fotoğrafın güncel bir tarihte çekilmesi şartıyla ibraz edilmesi istenir. Nüfus cüzdanı fotokopisine ve ardından tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğine ihtiyaç duyulur. Diğer evraklar:

  • Varsa evlilik belgeleri ile çocuklara dair kimlik bilgilerine yer verilir.
  • Başvuru yapan kişinin ikamet belgesini paylaşması istenir.
  • En az 3 ay geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının da çıkartılması gerekir.

Aynı zamanda meslek gelişimine özgü belgelerinizi sıralamanız önem arz ediyor. Diplomalardan sözleşmelere kadar tüm evrakların Almanca tercüme olacak şekilde ibrazına geçilmesi gerekiyor.

Almanya Çalışma İzninde Dil Şartı

Deutschland ulusal vize çalışma izni sahibi olmak isteyenlerin sadece belgelerini ibraz etmeleri yeterli olmaz. Bunun ardından gelen dil şartı da dikkate alınır ve belirli bir düzeye sahip olup olmamanız değerlendirilir.

Asgari düzeyin A1 olduğu belirtilmiş ve uygun olup olmamanız sınavlar dahilinde ele alınmıştır. Almanya’nın yetki verdiği kurslara giden ve sınavlara giren T.C. vatandaşlarının dil yeterliliği ele alınır. Aynı zamanda A1 sertifikasına sahip olarak başvuruya geçmeleri sağlanır.

Almanya Çalışma Alanına Özel Vize Belgeleri

Ulusal vize çalışma izni için işveren belgelerinin de üzerinde durulur. İş ilanından görev tanımına kadar her birini eksiksiz olacak şekilde ibraz etmeniz beklenir. Ardından:

  • Çalışma biçiminin tam ya da yarı zamanlı olduğuna dair belgeler istenir.
  • Brüt maaşın da Euro bazında belirtilmesine ihtiyaç duyulur.

Almanya’daki işverene dair hem isim – soyisim hem de adres bilgilerinin üzerinde durulur. Ardından çalışma yeri için ikamet bilgisini aktarır ve posta kodu ile belirtirsiniz.

Almanya Ulusal Vize Başvuru Merkezleri

Başvurulara dair sadece Almanya Konsolosluğu veya Büyükelçilik üzerinden taleplerin iletilmesi gerekiyor. Almanya ulusal vize çalışma izni belgeleriniz ile yetkili merkezler üzerinden değerlendiriliyor.

Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni S.S.S

Almanya çalışma izni için davetiye isteniyor mu?
Almanya’da yer alan işyeri üzerinden teklif aldığınızı belgeler ile ibraz etmeniz gerekiyor.
Almanya çalışma izninde diploma önemli mi?
Alınmış olan eğitime dair diploma istenir ve Almanya’da denk bulunması üzerine kabul edilir.
Almanya dil yeterlilik sertifikası veren kurumlar hangileri?
Hem Goethe – Institut hem de ÖSD merkezli olanlar onay alır.

İlginizi Çekebilir;

Almanya Ulusal Vizesi | Almanya Ulusal Vize

Uzun Süreli Almanya Vizesi

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Ulusal Vize Çalışma İzni” üzerine bir yorum
Yorum yapın