Almanya Oturma İzni Danışmanlık

Almanya oturma izni danışmanlık firmaları tarafından da sunulabilmektedir. Özellikle ilk başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda sonraki başvurularınızın profesyonel firmalar aracılığı ile tamamlanması sizin için çok daha nitelikli bir hal alacaktır. Bu şekilde hem başvuru adımları sorunsuz tamamlanacak hem de sürece dair anında bilgilendirme sağlanacaktır.

Almanya Oturma İzni Danışmanlık Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Oturma izni danışmanlık hizmeti avantajları kişilerin elde edecekleri genel verimliliğin artmasını sağlarken aynı zamanda süreç ile bireysel olarak uğraşmanızın da önüne geçmektedir. Başvuru adımlarının her biri firma tarafından tamamlanacak ve size gerekli olan bilgilendirme de anında yapılacaktır.

Almanya oturma izni danışmanlık firmaları vize harç ücretlerinin yanı sıra ödenecektir. Ödeme yapılma sürecinde indirimli dönemleri tercih edebilirsiniz. Bu indirimli süreçlerde danışmanlık hizmeti daha ekonomik bir hale gelecektir.

Oturum İzni Başvurusunda Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Oturma izni danışmanlık hizmeti aldığınız zaman belgelerin derlenmesi konusunda da yardım almış olacaksınız.

  • Pasaport ve 2 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir. Başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulması gerekir. Başvuru formunun doldurulma aşamasında aksaklık yaşanmaması için profesyonel ekipten yardım almalısınız.
  • Pasaportunuzun geçmiş senelerde aktif olan versiyonlarının da talep edilmesi mümkündür. güncel kullanılan pasaportun yanı sıra geçmiş senelerde aktif olan pasaport da sıklıkla talep edilebilmektedir.
  • Başvuru aşamasını mavi kart gibi akademik arka plan ile tamamlayacaksanız, üniversite eğitiminize dair bilgileri de eksiksiz sunmanız gerekir. Erasmus gibi programlar kapsamında başvuru yapılacaksa da hem kabul alınan okuldan bilgi alınması ve kabul tarihi de dahil olmak üzere iletilmesi gerekir hem de Türkiye’deki eğitim durumuna ilişkin bilgilendirme yapılmalıdır. Ülkeye giriş yapılmasının sonrasında maddi ihtiyaçların neye dayanarak tamamlanacağı konusunda da maddi birikime ilişkin bir veri istenebilmektedir.

Oturma izni danışmanlık firmaları bu verilerin derlenmesine ilişkin gerekli olan desteği eksiksiz şekilde sunacaktır.

Aile Birleşimi Üzerinden Oturum Danışmanlığı

Deutschland oturma izni danışmanlık hizmeti alacak olan kişilerin istifade edebilecekleri unsurlardan bir diğeri de aile birleşimidir. Eşlerden birinin Alman vatandaşı olması durumunda aile birleşimi gerekçe gösterilerek oturum talep edilebilir. Danışmanlık firmaları gerekli olan verilerin toplanması ve yetkililere iletilmesi için gerekli desteği sunacaktır.

Almanya oturma izni danışmanlık firmaları geçmiş senelerde yapmış olduğunuz bir evlilik varsa bunun da tam tekmil nüfus kayıt örneğinde karşınıza çıkacağını bildirecektir. Bu nedenle geçmiş senelerde yapmış olduğunuz evliliğin sonlandığına dair de bilgi almanız gerekir. Sunulan belgelerin Almancaya noter onaylı şekilde çevrilmiş olması lazımdır.

Almanya Oturma İzni DanışmanlıkPin
Almanya Oturma İzni Danışmanlık

Almanya Oturma İzni Danışmanlık; Oturum İzni Başvurusunda Sağlık Sigortası Talep Edilir Mi?

Deutschland oturma izni danışmanlık firmaları oturum izni alacak olan kişilerin sağlık sigorta verilerinin de güncel şekilde hazırlanmış olmasına büyük önem vermektedir. Oturum izni başvuruları yapılırken, kısa bir süre içerisinde; başvuru aşamasının 30 bin Euro değerindeki sağlık sigortasına dair; gerekli kıstasları yerine getirip getirmediği de inceleme altına alınır. Aynı detaylı inceleme seyahat sigortasında da kendini göstermektedir. Seyahat sigortası da uçak gidiş dönüş aşamasını kapsayacak şekilde işleme konulmalıdır.

Almanya Oturma İzni Danışmanlık S.S.S

Oturum izni süresiz midir?
İlk etapta verilen oturum izni süresiz değildir. 6 ay ile 1 yıl arasında değişen süre kapsamında verilmektedir.
Oturum izni iptal olur mu?
Toplumun güven ve huzurunun tehlikeye atıldığı tespit edildiği anda; oturma izninin kalıcı olarak askıya alınmasına karar verilebilir.
Oturum izni hangi vize türü üzerinden alınır?
Oturum izni almak isteyen kişilerin D türü vize üzerinden başvuru adımını tamamlaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;


Almanya’da Çalışmak İçin Danışmanlık

Hizmet Sözleşmesi

Almanya Oturma İzni ile Seyahat

Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
“Almanya Oturma İzni Danışmanlık” üzerine bir yorum
Yorum yapın