Almanya Çalışma İzni Evrakları

Almanya Çalışma İzni Evrakları; Ulusal Vize olarak değerlendirilen çalışma iznine dair 90 günlük yasal süreye yer verilir. 90 günü aşmayan seyahate dair Almanya ya da Schengen vizesi üzerinden harekete geçilebilir. Ancak söz konusu çalışmak ve 90 günden fazla olan kalma süresi ise ulusal vizeye başvurmak gerekir.

Almanya Çalışma İzni Başvuru Formu

Deutschland çalışma izni evrak arasında başı çeken başvuru formu oluyor. Forma dair Almanca şartı öne sürülür ve eksiksiz olarak doldurulması talep edilir. Öncesinde ise:

  • Almanya Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden formu indirmek gerekir.
  • Ücretsiz olan formu indirenler sayfalardaki boş alanlara bilgilerini sıralamalıdır.

Almanya çalışma izni evraklar olarak öncelikle formu doldurur ve çıktısını alırsınız. Girilen bilgiler kadar imza eşliğinde onaylamaya da geçilmesi gerekir. Ancak bu hususlar üzerine formu tamamlar ve diğer belgeler ile ibraz edersiniz.

Almanya Çalışma İzni Pasaport Şartları Almanya Çalışma İzni Evrakları

Almanya çalışma izni evrakları olarak başvuru formu kadar pasaport şartlarının da paylaşılması söz konusudur. Pasaportu olmayanlar il ya da ilçe Emniyet Müdürlükleri üzerinden başvurularını ileterek elde edebilir. Bunun ardından vize başvurularına geçilmesi esas alınır.

Pasaporta ilişkin belirlenen asgari süre 1 yıldır. 1 yıldan az geçerliliği bulunan pasaportlar ile ulusal vize talebinde bulunmanıza izin verilmez. Sonuç olarak şartlara uygun olan evraklar üzerine taleplerin iletilmesi bekleniyor.

Almanya Çalışma İzni Standart Belgeler

Vize başvurularında öne çıkan belgeler pasaportlar ve biyometrik fotoğraflar oluyor. Almanya çalışma izni evrak için de aynı standart belgelerin üzerinde durulur. Şöyle ki:

  • Başvuru sahibinin önlü – arkalı olacak şekilde nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilir.
  • Tam tekmil olan vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin alınması istenir.

Nüfus kayıt örneklerinde önceden yapılmış olan evliliklerden doğan çocuklara kadar tüm bilgiler yer alır. Bunun üzerine ikametgah ile sağlık sigortalarının çıkartılması üzerine başvurulara geçilmesi gerekir.

Almanya Çalışma İzni İş Teklifleri Almanya Çalışma İzni Evrakları

Çalışma izni evrakları olarak iş tekliflerinin de eksiksiz olarak ibraz edilmesi önem arz ediyor. İş teklifine dair öncelikle işveren bilgileri talep edilir. Adı ve adresi dahilinde tekliflerin hazırlanması isteniyor.

Almanya’daki çalışma yerinin de posta kodu ile birlikte belgelerden paylaşılması gerekiyor. Ardından iş ilanı gelir ve görev tanımına geçilir. Çalışma bicinden brüt maaşa kadar tüm detayların belgeler ile ibrazına yer verilir. Her birinin konsolosluk bünyesinde değerlendirilmesi esas alınır.

Almanya Çalışma İzni EvraklarıPin
Almanya Çalışma İzni Evrakları

Almanya Çalışma İzninde Dil Şartları

Evrakların içerisine dil yeterlilik sertifikasının da eklenmesi gerekiyor. Nitekim çalışma izni almak isteyenlerin dil kursundan geçerli bir puan alması istenir. Almanya çalışma izni evrakı kadar dikkate alınması gereken bu detaylar:

  • Dil düzeyi asgari olarak A1 seviyesinde ise onay verilir.
  • A1 dil seviyesine sahip olup olmamanız kursların yapacağı sınavlar üzerine netlik kazanır.

Bunun için yetkililer tarafından belirlenen kurslara gitmeli ve sınavlardan geçmelisiniz. Almanya çalışma izni evrak arasına da sınavdan aldığınız geçerli notu eklemelisiniz.

Almanya Çalışma İzni Nereden Alınır?

Deutschland çalışma izni evrakları randevu aldığınız gün içerisinde yetkili mercilere teslim edilmelidir bunun için Almanya Büyükelçiliği veya Konsolosluk üzerinden sadece hafta içi olacak şekilde randevuya geçilmesi gerekir.

Almanya Çalışma İzni Evrakları S.S.S

Almanya hangi alanlarda dil şartını aramaz?
Hem mühendislik hem de bilişim teknolojileri alanında çalışacak olanlara dil şartı öne sürülmez.
Almanya çalışma izni diploma şartı nedir?
Diplomaların Almanya’da denklik içermesi halinde Ulusal Vize başvurularınız kabul edilir.
Almanya çalışma izni fotoğrafları nasıl olmalı?
35 x 45 mm ölçülerine uygun olmalı ve güncel tarihte çekilmelidir.
Oyla! post

Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın