Almanya’da Nasıl Üniversite Okuyabilirim

Almanya’da Nasıl Üniversite Okuyabilirim; Dünyadaki ilk 500 üniversite içerisinde 50 üniversite ile Almanya’daki eğitim imkanları, dünya standartlarının üzerinde olmasının yanı sıra aynı zamanda ücretsiz olarak sunulur.

Avrupa ülkeleri içerisinde en fazla yabancı öğrenciye sahip olan Almanya’da verilen eğitim oldukça kaliteli olması ile birlikte aynı zamanda devlet üniversitelerinde ücretsizdir.

Öğrenciler aynen Türkiye’deki devlet üniversitelerinde olduğu gibi oldukça düşük harç ödeyerek eğitim alabilir. Ülkede eğitim alan bir üniversite öğrencisinin hükümete yıllık ortalama maliyeti 30.000 Euro civarındadır.

YÖK Denkliği

Ülkede öğrencilerden tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi talep edilen eğitim ücreti değil ülkedeki yaşama entegre olmasıdır. Almanya’da nasıl üniversite okuyabilirim bilmek isteyenler Almanya’da bulunan tüm devlet üniversitelerinin Türkiye’deki Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği bulunduğunu öğrenmelidir.

Ülkede başarıya odaklanan, asla vazgeçmeyen, tüm zorlukları ve disiplini göğüsleyebilen yetişmiş genç beyin gücüne yatırım yapılmaktadır. Ülkede üniversite öğrencilerinin yaşamlarını devam ettirebilmeleri adına çalışma izni bulunmaktadır.

Eğitim gördükleri okulların bünyesinde bulunan iş bulma kurumlarından iş bulabilirler. Aynı zamanda dışarıdan da bulunabilecek bir işte hem eğitim süreçlerini devam ettirebilir hem de mesleki tecrübelerini arttırarak pozitif ayrımcılık elde ederler.

Uluslararası Eğitim Projelerine Katılma

Almanya’da nasıl üniversite okuyabilirim dünyanın en önemli şirketleri ya da sanayi işletmeleri ile birlikte devlet kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ortak çalışarak öğrencilere destek olur.

Hem teorik bilgilerinin güncel uygulanmasını pekiştirme fırsatı sunulur; hem de mezuniyet sonrası iş sahibi olmalarına imkan sağlanır. Almanya’da üniversite eğitimi alan öğrencilerin Erasmus gibi; birçok Avrupa Birliği fonu ile farklı ülkelerde uluslararası eğitim projelerine katılması söz konusudur.

Aynı zamanda farklı ülkelerde çalıştaylara, konferanslara ve stajlara katılma imkanı da bulunur. Üniversite mezunu olan bir öğrenci bir lira dahi harcamadan onlarca farklı ülkede eğitim ve staj tecrübesine sahip olarak okulundan mezun olur.

Almanya’da Nasıl Üniversite Okuyabilirim; 3 Yıllık Lisans Programı

Ülkede lisans programları genellikle 3 yıldır,  nasıl üniversite okuyabilirim derken öğrenciler hem lisans eğitimine devam edebilir hem de son sınıfta yüksek lisans dersleri alabilir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini birleştirerek master düzeyinde çok daha erken dönemde mezun olma imkanı sağlanır. Ülkedeki birçok üniversitede öğrencilere 2 dalda programlara katılma ve iki ayrı lisans diplomasına sahip olma imkanı tanınır. Öğrenciler birçok farklı programda esnek müfredat ile kendi eğitim programını kendisi şekillendirir.

Almanyada Nasıl Üniversite OkuyabilirimPin
Almanyada Nasıl Üniversite Okuyabilirim

Almanya’da Nasıl Üniversite Okuyabilirim; Master Ve Doktora Programları

Sınav sonuçlarından daha çok ders geçmede önemli olan derslere katılım ile; ödev ve proje sunumlarında ki başarıdır. İngilizce eğitimi almak isteyen mezunlar için binlerce farklı İngilizce master ve doktora programı bulunmaktadır.

Yalnızca İngilizce olan program sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Aynı zamanda üniversitelerde gelişen teknoloji ve bilime paralel olarak; fakülte ve bölüm sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Süresiz Oturum Alma

Nasıl asıl üniversite okuyabilirim araştırması yapan öğrencilerin Almanya’da bir üniversiteden mezun olması halinde tüm Avrupa’da 18 ay tam zamanlı çalışma ve oturum hakkı bulunmaktadır.

Aynı zamanda bir işe giren öğrenciler süresiz oturum alma imkânına sahip olduğu gibi 5 yıl sonunda Alman vatandaşlığı elde eder. Almanya’da bir üniversitede okuyabilmek için öncelikle Türkiye’deki üniversite sınavına katılarak; 4 yıllık herhangi bir üniversiteyi kazanmak yeterlidir.

Almanya’da Nasıl Üniversite Okuyabilirim S.S.S

Türkiye'de Kazanılan Devlet Üniversitesi Olmak Zorunda Mı?
4 yıllık örgün eğitim veren devlet üniversitesi, özel üniversite ya da vakıf üniversitesi olabilir.
Türkiye'deki Puanın Almanya Üniversiteleri İçin Önemi Var Mıdır?
Öğrenci kabulünde Almanya’daki üniversiteler sınav başarı puan ve sıralaması dikkate alırlar.
Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın